Průmysl 4.0

21. července 2021 08:10

Continental v Brandýse realizuje vizi plně digitálního výrobního závodu

Společnost Continental Automotive Czech Republic, která dodává elektroniku do automobilů, ve svém areálu v Brandýse nad Labem postupně realizuje vizi plně digitálního výrobního závodu.

Dlouhodobým cílem je digitalizovat všechny procesy – ve výrobě, ve skladu i v administrativě, a to nejen interně, ale i ve vztahu k dodavatelům a zákazníkům. V plánu je všechny systémy maximálně zjednodušit, zautomatizovat a standardizovat. Konsolidovat zdroje dat tak, aby určitá informace byla vždy jen na jednom místě, odkud si ji budou automaticky přebírat všechny systémy.

„Do budoucna bychom takto propojili naše systémy i se systémy zákazníků, dodavatelů a jejich subdodavatelů, což by mělo vést k usnadnění plánování výroby a dodávek napříč celým řetězcem. Výsledným efektem bude udržitelný dodavatelský řetězec, jehož plynulost mimo jiné povede ke snížení emisí CO2,“ říká ředitel závodu Tomáš Vondrák.

Tématu digitalizace v rámci dodavatelského řetězce se bude věnovat i nadcházející Supplier Day (26. 5.). Akce je zaměřená na výměnu informací a sdílení best practice s cílem zefektivnit procesy nejen na straně dodavatelů, ale i výrobních oddělení Continentalu.

Řada projektů „digital factory“ se v brandýském závodě už osvědčila ve výrobě a ve skladu. Zde jsou příklady dalších, které firma nedávno zavedla nebo je připravuje:

Systém plánování výrobního personálu. Kombinuje data o objednávkách, výrobní data z linky, data o zaměstnancích (včetně nemocnosti a směnového modelu) a controllingová data. Na základě toho predikuje počet zaměstnanců potřebných ve výrobě.

Monitoring doby použití síta pro nanášení pájecí pasty na SMT linkách. Síta se pastou postupně zanášejí, čímž se zhoršuje kvalita a mohou vznikat vadné výrobky. Systém hlídá, jak dlouho se dané síto používá (max. 12 hodin), a pak linku automaticky zastaví, zároveň nedovolí síto znovu použít, dokud neprojde mycí linkou.

Systém hlídající zaškolení operátorů na linkách. Když na lince začne pracovat někdo, kdo na ni není zaškolen, linka se automaticky zastaví a systém posílá SMS zprávu mistrovi a výrobnímu manažerovi.

Aplikace na plánování směn. Continental Brandýs zde spolupracuje s autory aplikace Směny.cz a upravuje ji pro účely firmy o dvou a půl tisíci zaměstnancích.

Automatické odesílání elektronického podpisu pro zákonná školení BOZP a PO. Dříve museli zaměstnanci po absolvování e-learningového školení vytisknout certifikát, podepsat a naskenovaný odeslat. Nyní jim automaticky přijde dokument na elektronické schválení.

Aplikace na rezervaci termínů a hlídání platnosti antigenního testování.

 

Výsledkem digitalizace by mělo být snížení administrativy, časová úspora při zpracování dat, zefektivnění procesů, zlepšení kvality výrobků, zjednodušení řízení výroby celého závodu a do budoucna i celého výrobního řetězce. Což by mělo mimo jiné přinést i značné finanční úspory.

Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídící jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, s jejími výrobky se můžete setkat ve vozech po celém světě.


www.continental.com/cs-cz/

 

Mohlo by se Vám líbit

S neustálým důrazem na rychlost

Vysokozátěžové konzolové regály pro Mundinger Transport Mundinger Transport, speditérská firma specializující se na distribuci materiálu z oceli v tyčích, sází v novém skladu bádensko-württemberského Rudersbergu […]

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS. Inzerce Hlavní […]

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky […]