Plasty

23. července 2022 06:43

Zveřejnění finančních výsledků společností Continental v Otrokovicích a vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů

  • V obchodním rejstříku byly zveřejněny auditované výsledky hospodaření společností skupiny Continental v Otrokovicích.
  • Všechny tři společnosti Continental v Otrokovicích zůstávají, i přes propad poptávky, ve velmi dobré ekonomické situaci.
  • I přes veškeré negativní dopady a bylo možné v loňském roce realizovat mnoho investiční akce ve všech výrobních segmentech a započíst s významnou akcí, která povede ke zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců a snížení pachové zátěže v okolí.
  • Při letošním vyhlašování TOP nejvýznamnějších plátců daně z příjmů se umístily hned dvě otrokovické firmy.

Na výsledku loňského finančního hospodaření společností Continental se opět, podobně jako v předchozím roce, negativně podepsala koronavirová pandemie. Po finalizaci účetní závěrky mohly být zveřejněny auditované hospodářské výsledky společností Continental v Otrokovicích v obchodním rejstříku za předchozí kalendářní rok. Do skupiny Continental Otrokovice patří společnosti Continental Barum s.r.o., Continental výroba pneumatik, s.r.o. a Continental HT Tyres, s.r.o.

Hospodářský výsledek společností za rok 2021 byl jednoznačně ovlivněn celosvětovou koronaviroviou pandemií. Po zkušenostech s průběhem pandemie v roce 2020 se dalo předpokládat, že některé plány bude nutné v průběhu roku měnit. Nakonec k zásadním změnám nedošlo a ani nedocházelo k významnějším výrobním odstávkám, ačkoliv poptávka po osobních, nákladních i speciálních pneumatikách zaznamenala propad.

„V průběhu prvního pololetí roku se množství všech vyrobených a prodaných plášťů postupně vrátilo na úroveň před pandemií. Naučili jsme se pracovat za dodržování přísných hygienických opatření a využívání práce z domova. V druhém pololetí se ovšem začali projevovat další negativní trendy, kterým čelí nejen česká, ale i světová ekonomika,“ shrnuje jednatel společnosti Libor Láznička.

A Jan Černošek, jednatel společností Continental odpovědný za oblast financí a controllingu, k tomu doplňuje: „Většímu ekonomickému růstu bránil růst cen vstupních materiálů e energií, v našem případě především emisních povolenek, drahá a nestabilní mezinárodní logistika, dlouhodobě také chybějící zaměstnanci a v neposlední řadě i zaznamenaná vyšší míra inflace.“

Během loňského roku nedošlo k výraznému výrobnímu propadu a množství vyrobených a prodaných plášťů všech výrobkových skupin se vrátil na úroveň předchozích let.

Při kolektivním vyjednávání bylo pro rok 2022 dohodnuto navýšení všech mzdových tarifů o 7 % včetbě individuální prémie, dále byl zvýšen příspěvek zaměstnavatele na cafeterii na 4000 korun ročně včetně zakomponování motivační výplaty 500 korun čtvrtetně za nulovou absenci.

Roční tržby společnosti Continental Barum se i přes celosvětový propad poptávky po osobních, nákladních i průmyslových pláštích zvýšily o 18,6 % na hodnotu 59 mld. korun. Celkový hospodářský výsledek však i přes přijatá úsporná opatření meziročně poklesl na 2,49 mld. korun.

Další z otrokovických společností Continental – Continental výroba pneumatik, s.r.o. zaznamenala zvýšení ročních tržeb o 16 % na hodnotu 10,7 mld. korun. Hospodářský výsledek ovšem meziročně poklesl na 1,1 mld. korun.

Také společnosti Continental HT Tyres, s.r.o. zvýšila své roční tržby, a to o 22 % na hodnotu 11 mld. korun. Celkový hospodářský výsledek této společnosti tak díky přijatým opatřením dosáhl výše 3,5 mld. korun.

Za předchozí rok, navzdory výrobním odstávkám a mírné stagnace trhu, došlo k finalizaci mnoha investičních akcí. Jednalo se instalaci mnohých nových strojních zařízení v přípravě materiálu i polovotarů, na lisovně a pak především nová měřící zařízení hotových plášťů na dokončovně či rozšíření stávajícího automatického paletizačního skladu. Rekonstrukcí prochází výrobní hala strojírenské výroby forem. Investovalo se i do zlepšování pracovních podmínek zaměstnanců výstavbou nových šaten a sociálních zařízení či zahájením významné investiční akci vedoucí k instalaci vzduchotechniky a ventilace pro výrobní haly. Tato stavba by měla být ukončena začátkem roku 2023.

Po roční pauze opět Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelskví uspořádali začátkem června 2022 již dvacátý ročník vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob. Dvě ze tří společností Continental v Otrokovicích se umístily v TOP 20 nejvýznamnějších plátců daně z příjmů. Společnost Continental HT Tyres, s.r.o. obsadila 14. příčku a Continental Barum s.r.o. uzavírá dvacítku firem, které nejvíce přispívají svými daněmi do státního rozpočtu.

Ocenění převzal z rukou ministra financí Zbyňka Staňury jednatel společností Jan Černošek: „Jsme rádi, že je tímto zaznamenán náš příkladný přístup k plnění daňových povinností.“


Continental AG
Společnost Continental vyvíjí průkopnické technologie a nabízí služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost založená v roce 1871 nabízí bezpečná, efektivní, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a dopravu. V roce 2021 dosáhla společnost Continental obratu ve výši 33,8 miliardy eur a v současnosti zaměstnává více než 190 000 lidí v 58 zemích a na trzích. Dne 8. října 2021 společnost Continental celosvětově oslavila 150. výročí svého založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 57 000 zaměstnanců, generovala v roce 2021 tržby ve výši 11,8 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické lídry a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy, užitková a speciální vozidla a také dvoukolová vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje Continental zásadním způsobem přispívá k bezpečné, nákladově i ekologicky efektivní mobilitě zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Horšovském Týně a také sesterskou společností Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm, Trutnově a Ostravě. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG celkem na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Matador, Semperit a General Tire.

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]