Plasty

23. července 2022 06:43

Zveřejnění finančních výsledků společností Continental v Otrokovicích a vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů

  • V obchodním rejstříku byly zveřejněny auditované výsledky hospodaření společností skupiny Continental v Otrokovicích.
  • Všechny tři společnosti Continental v Otrokovicích zůstávají, i přes propad poptávky, ve velmi dobré ekonomické situaci.
  • I přes veškeré negativní dopady a bylo možné v loňském roce realizovat mnoho investiční akce ve všech výrobních segmentech a započíst s významnou akcí, která povede ke zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců a snížení pachové zátěže v okolí.
  • Při letošním vyhlašování TOP nejvýznamnějších plátců daně z příjmů se umístily hned dvě otrokovické firmy.

Na výsledku loňského finančního hospodaření společností Continental se opět, podobně jako v předchozím roce, negativně podepsala koronavirová pandemie. Po finalizaci účetní závěrky mohly být zveřejněny auditované hospodářské výsledky společností Continental v Otrokovicích v obchodním rejstříku za předchozí kalendářní rok. Do skupiny Continental Otrokovice patří společnosti Continental Barum s.r.o., Continental výroba pneumatik, s.r.o. a Continental HT Tyres, s.r.o.

Hospodářský výsledek společností za rok 2021 byl jednoznačně ovlivněn celosvětovou koronaviroviou pandemií. Po zkušenostech s průběhem pandemie v roce 2020 se dalo předpokládat, že některé plány bude nutné v průběhu roku měnit. Nakonec k zásadním změnám nedošlo a ani nedocházelo k významnějším výrobním odstávkám, ačkoliv poptávka po osobních, nákladních i speciálních pneumatikách zaznamenala propad.

„V průběhu prvního pololetí roku se množství všech vyrobených a prodaných plášťů postupně vrátilo na úroveň před pandemií. Naučili jsme se pracovat za dodržování přísných hygienických opatření a využívání práce z domova. V druhém pololetí se ovšem začali projevovat další negativní trendy, kterým čelí nejen česká, ale i světová ekonomika,“ shrnuje jednatel společnosti Libor Láznička.

A Jan Černošek, jednatel společností Continental odpovědný za oblast financí a controllingu, k tomu doplňuje: „Většímu ekonomickému růstu bránil růst cen vstupních materiálů e energií, v našem případě především emisních povolenek, drahá a nestabilní mezinárodní logistika, dlouhodobě také chybějící zaměstnanci a v neposlední řadě i zaznamenaná vyšší míra inflace.“

Během loňského roku nedošlo k výraznému výrobnímu propadu a množství vyrobených a prodaných plášťů všech výrobkových skupin se vrátil na úroveň předchozích let.

Při kolektivním vyjednávání bylo pro rok 2022 dohodnuto navýšení všech mzdových tarifů o 7 % včetbě individuální prémie, dále byl zvýšen příspěvek zaměstnavatele na cafeterii na 4000 korun ročně včetně zakomponování motivační výplaty 500 korun čtvrtetně za nulovou absenci.

Roční tržby společnosti Continental Barum se i přes celosvětový propad poptávky po osobních, nákladních i průmyslových pláštích zvýšily o 18,6 % na hodnotu 59 mld. korun. Celkový hospodářský výsledek však i přes přijatá úsporná opatření meziročně poklesl na 2,49 mld. korun.

Další z otrokovických společností Continental – Continental výroba pneumatik, s.r.o. zaznamenala zvýšení ročních tržeb o 16 % na hodnotu 10,7 mld. korun. Hospodářský výsledek ovšem meziročně poklesl na 1,1 mld. korun.

Také společnosti Continental HT Tyres, s.r.o. zvýšila své roční tržby, a to o 22 % na hodnotu 11 mld. korun. Celkový hospodářský výsledek této společnosti tak díky přijatým opatřením dosáhl výše 3,5 mld. korun.

Za předchozí rok, navzdory výrobním odstávkám a mírné stagnace trhu, došlo k finalizaci mnoha investičních akcí. Jednalo se instalaci mnohých nových strojních zařízení v přípravě materiálu i polovotarů, na lisovně a pak především nová měřící zařízení hotových plášťů na dokončovně či rozšíření stávajícího automatického paletizačního skladu. Rekonstrukcí prochází výrobní hala strojírenské výroby forem. Investovalo se i do zlepšování pracovních podmínek zaměstnanců výstavbou nových šaten a sociálních zařízení či zahájením významné investiční akci vedoucí k instalaci vzduchotechniky a ventilace pro výrobní haly. Tato stavba by měla být ukončena začátkem roku 2023.

Po roční pauze opět Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelskví uspořádali začátkem června 2022 již dvacátý ročník vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob. Dvě ze tří společností Continental v Otrokovicích se umístily v TOP 20 nejvýznamnějších plátců daně z příjmů. Společnost Continental HT Tyres, s.r.o. obsadila 14. příčku a Continental Barum s.r.o. uzavírá dvacítku firem, které nejvíce přispívají svými daněmi do státního rozpočtu.

Ocenění převzal z rukou ministra financí Zbyňka Staňury jednatel společností Jan Černošek: „Jsme rádi, že je tímto zaznamenán náš příkladný přístup k plnění daňových povinností.“


Continental AG
Společnost Continental vyvíjí průkopnické technologie a nabízí služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost založená v roce 1871 nabízí bezpečná, efektivní, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a dopravu. V roce 2021 dosáhla společnost Continental obratu ve výši 33,8 miliardy eur a v současnosti zaměstnává více než 190 000 lidí v 58 zemích a na trzích. Dne 8. října 2021 společnost Continental celosvětově oslavila 150. výročí svého založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 57 000 zaměstnanců, generovala v roce 2021 tržby ve výši 11,8 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické lídry a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy, užitková a speciální vozidla a také dvoukolová vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje Continental zásadním způsobem přispívá k bezpečné, nákladově i ekologicky efektivní mobilitě zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Horšovském Týně a také sesterskou společností Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm, Trutnově a Ostravě. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG celkem na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Matador, Semperit a General Tire.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]