Plasty

23. září 2016 00:01

Zeptali jsme se 2-2016

K 2016
Navštivte naši expozici a uvidíte…

Ve dnech 19.–26. října 2016 se brány düsseldorfského výstaviště opět po třech letech otevřou veletrhu K 2016, přednímu světovému veletrhu oboru plasty a kaučuk.
Zajímá nás, na co se mohou těšit návštěvníci na stáncích jednotlivých společností. Proto jsme se s touto otázkou obrátili na některé z Vás.

 

Ing. Daniel Orel, Ph.D.,
jednatel ARBURG spol. s r. o.

Na veletrhu K 2016 bude vystavováno celkem 27 vstřikovacích strojů Arburg – ať už jako samostatných strojů nebo zařízení zaintegrovaných ve výrobních linkách. Na našem stánku 13A13 bude možné zhlédnout dvanáct exponátů zaměřených na všechny aktuální inovační trendy v plastikářském průmyslu např. rychloběžné stroje, výrobu odlehčených dílů, silikonových dílů, aditivní výrobu, tématiku průmyslu 4.0.

Veletrh K je pro všechny plastikáře takovým mezinárodním svátkem. Protože se tento veletrh koná jednou za tři roky, většina vystavovatelů se na tuto událost důkladně připravuje a vždy přichází s nějakou novinkou. Ani u společnosti Arburg tomu nebude jinak a protože se jedná o novinku a překvapení, nemohu být v popisu konkrétnější. Nezbývá než říci, že se na všechny návštěvníky veletrhu K 2016 velmi těšíme a budeme jim na stánku Arburg společně s více jak 200 kolegy z ostatních zemí k dispozici.

 

 

Ing. Michal Slaba,
jednatel společnosti Wittmann Battenfeld CZ spol. s r. o.

Hlavní novinky všech vystavovatelů směřují v letošním roce právě k veletrhu K, který je vždy hojně navštěvován i zákazníky z České a Slovenské republiky. Určitě je tedy možné očekávat spoustu novinek, které jsou výsledkem 3letého inovačního cyklu. Z naší strany již leccos bylo naznačeno při příležitosti oslav 40letého výročí firmy WITTMANN. Hlavní novinkou jistě bude představení nového řídicího systému vstřikovacích strojů UNILOG B8, který bude instalován na všech vystavených strojích Wittmann Battenfeld. Vystaven bude rovněž nový řídicí systém lineárních robotů Wittmann s označením R9. K vidění budou i další technologie z oblasti vícekomponentního vstřikování a medicínské techniky na strojích a MicroPower, nová technologie vstřiko-vyfukování na stroji SmartPower, prezentováno bude i nové konstrukční řešení vertikálního stroje s otočným stolem. Samozřejmě, že nebude chybět prezentace řešení síťového propojení strojů a periferií v souladu s požadavky konceptu Průmysl 4.0 pod označením WITTMANN 4. 0.

Skupina WITTMANN, stejně jako v posledních letech, představí své výrobky na dvou výstavních plochách. V hale 10 (stánek D22) to budou periferní stroje a zařízení Wittmann, v hale 16 (stánek A 04) pak vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld. Přijďte se podívat, těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Ing. Pavel Polomský,
generální ředitel Piovan Central Europe GmbH

Obecně řečeno, tento rok budeme na veletrhu K prezentovat poslední inovace z produkce všech 5 společností, jenž v současné době patří do skupiny Piovan Group.

Pokud začneme od mateřské firmy Piovan, pak zde představíme nejnovější řadu gravimetrických dávkovačů Quantum se zaměřením na aplikace vyžadující velmi vysoký stupeň přesnosti. Z oblasti transportu či lépe nasávání granulátu bude k vidění plně automatická propojovací stanice Easylink společně s bezfiltrovými nasávači Pureflo, které významně redukují náklady na obsluhu a údržbu výrobních systémů. Všechny tyto stroje budou k vidění v plném nasazení.

Jako další novinku bych uvedl ucelenou novou řadu malých granulátorů určených pro umístění bezprostředně vedle procesního stroje pro potřeby okamžitého zpracování a opětovného použití plastového odpadu. Granulátory větších rozměrů a drtiče pak budou k vidění v samostatné expozici společnosti CMG, jenž je partnerem firmy Piovan pro oblast recyklace a redukce rozměrů.

Velká část výstavní plochy bude připravena pro produkty Aquatech zaměřené na procesy průmyslového chlazení. Zde představíme zejména novou řadu vzduchem, nebo vodou kondenzovaných chladičů procesní vody Easycool+ a dále také termochladič DigitempEvo, který je součástí vysoce výkonného a energeticky efektivního systému Flexcool.

Společnost FDM, další člen skupiny Piovan, představí své nejnovější řešení pro precizní vícekomponentní míchání a dávkování.

Budeme vystavovat také výrobky společnosti Penta se zaměřením na systémy pro práškové materiály, zejména dvě inovativní řešení pro míchání aditiv ve výrobě PVC produktů a podtlakový nasávací systém pro práškové materiály.

Poslední prezentovaná technologie, kterou bych rád vyzvedl, je software Winfactory 4.0, jenž je spojen s rozvojem Industry 4.0. Jedná se o špičkový supervizní nástroj pro aplikaci v plastikářské výrobě.

Budeme rádi, pokud si najdete čas navštívit nás na veletrhu K 2016. Najdete nás zde v hale 9, expozice C59.

 

Ing. Petr Stibor, MBA,
jednatel ENGEL CZ s. r. o.

Na veletrhu K 2016 od 19. do 26. října v Düsseldorfu se bude společnost ENGEL řadou poutavých exponátů opět snažit obhájit svůj nárok na vedoucí postavení v technologickém odvětví. Pro cílová odvětví automotive, teletronics, technical, packaging a medical představuje výrobce vstřikovacích strojů a systémový odborník se sídlem v rakouském Schwertbergu provokativní aplikace, které díky inovativním procesním technologiím, specializovaným výrobním koncepcím a inteligentní řídicí technice přinesou zákazníkům vysoký užitek. Ještě větší hospodárnost, produktivita a stabilita kvality produktů ENGEL zajistí zákazníkům rozhodující náskok na mezinárodních trzích. Be the first – to je heslo společnosti ENGEL na veletrhu K 2016 v hale 15, na stánku C58.

Premiéru budou mít: fóliové řešení DecoJet, kompaktní jednotka ENGEL easiCell, vertikální stroj ENGEL insert v ergonomicky optimalizovaném strojním designu, jednokomponentní vstřikovací proces nového mezizubního kartáčku.

Inject 4.0 – to je odpověď společnosti ENGEL na výzvu čtvrté průmyslové revoluce. Na veletrhu K 2016 prezentuje firma ENGEL svůj program inject 4.0 a svými novými řešeními pro inteligentní ovládání a pokročilou údržbu vytváří pro své zákazníky další přidanou hodnotu.

Se sedmi vysoce integrovanými a automatizovanými výrobními buňkami a předváděným strojem řady iQ je stánek společnosti ENGEL na veletrhu K 2016 opravdový malý podnik. Abychom mohli zobrazovat a vyhodnocovat aktuální stav každého stroje, jeho využití a výstup na centrálním počítači, jsou všechny výrobní jednotky dohromady propojeny přes ENGEL e-factory.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]