Plasty

27. září 2018 16:18

Woojin Plaimm – Úspěšný den otevřených dveří v Koreji

Začátkem května uspořádala společnost Woojin Plaimm GmbH Co. Ltd., výrobce korejských strojů na vstřikování plastů, každoroční den otevřených dveří v sídle a výrobním závodě společnosti v Boeun-gun (okres Boeun), jež se nachází asi dvě hodiny jízdy jižně od Soulu. Zakladatel a generální ředitel Ick Whan Kim přivítal se svým týmem více než 1400 návštěvníků, kteří využili příležitosti prohlédnout si vystavené stroje a na vlastní oči se přesvědčit o jejich vysoce profesionálním výrobním procesu.

Společnost Woojin Plaimm, která byla založena v roce 1985, je nyní největším korejským výrobcem strojů na vstřikování plastů, kdy vyrábí přibližně 2 700 kusů ročně. Než vjedete na sjezd z dálnice (postavený samotnou společností) do výrobního závodu nově zřízeného v roce 2014, cesta ze Soulu do Woojin Plaimm Techno Valley v Boeun-gun vás provede krajinou zelených údolí a malých farem. Generální ředitel Ick Whan Kim a jeho tým jsou hrdí nejen na výrobu strojů – Woojin Plaimm vyniká zejména vysokou vertikální integrací. Téměř všechno se děje na jednom místě včetně slévání, mechanických operací a závěrečné montáže. Vedení společnosti Woojin je obzvláště hrdé na vynikající prostředí uvnitř společnosti a na vzájemnou úctu, kterou sdílí všichni zaměstnanci. Pro zaměstnance byly vybudovány bytové komplexy a společnost poskytuje svým týmům plně hrazenou stravu a péči o děti.
Výrobní zařízení, které vzniklo na podzim roku 2014 na „zelené louce“, má rozlohu pozoruhodných 700 000 m² a výrobní kapacitu 6 000 strojů ročně. Společnost Woojin Plaimm má v Koreji podíl na trhu ve výši 65–70 % a udržuje úzké vztahy s korejskými a asijskými zákazníky v elektrotechnickém a elektronickém průmyslu, v lékařských technologiích a zejména v automobilovém průmyslu. Ještě před několika lety se společnost zaměřovala především na asijský trh. Nyní však v souladu s politikou globální expanze a po přeorientování své mezinárodní obchodní strategie postupně rozšiřuje své působení o další trhy v Americe a Evropě.
Členové prodejního týmu společnosti Woojin Plaimm GmbH cestovali na den otevřených dveří z Rakouska do Koreje spolu s vedením a několika našimi evropskými obchodními partnery. Z Evropy přicestovali také zákazníci, aby si na vlastní oči ověřili profesionalitu výrobce korejských strojů pro vstřikování plastů. Návštěvníci nejvíce oceňovali krátké dodací lhůty dostupné v rámci celého sortimentu.

V roce 2014 založila společnost Woojin výzkumné a vývojové centrum v rakouském Leobersdorfu. Toto zařízení pak bylo v roce 2016 rozšířeno na prodejní a servisní středisko pro Evropu, což demonstruje jasný závazek společnosti rozšířit svůj trh v Evropě. Rakouské zařízení slouží jako evropské centrum pro výrobce korejských strojů na vstřikování plastů. Aby bylo možné splnit požadavky evropských zákazníků, probíhá nyní v Rakousku další rozvoj úspěšné řady strojů. Všechny stroje vyvinuté v Rakousku nesou přidané označení „A“. Na všech významných evropských trzích jsme našli silné obchodní partnery, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prodejem strojů pro vstřikování plastů a také s místním servisem.
Vytvoření evropského výrobního závodu přivedlo do středu zájmu konkrétní strojní a systémové požadavky, jako jsou řídicí a informační systémy, záznam dat a příprava dat výrobních strojů. Aby společnost Woojin Plaimm dosáhla optimální integrace evropských norem svých technologií, pracuje se špičkovým evropským dodavatelským řetězcem. Středisko výzkumu a vývoje společnosti Woojin Plaimm v Evropě má za cíl propojit nejlepší technologie z obou světů, aby tak mohlo sloužit špičkovým výrobcům originálního zařízení po celém světě.
Aktuální sortiment horizontálních strojů na vstřikování plastů společnosti Woojin Plaimm GmbH zahrnuje: řadu TH-S – hydraulické kloubové stroje s uzavírací silou od 50 do 450 tun; řadu TE s plně elektrickým pohonem od 30 do 450 tun; a řadu DL-A5 – plně hydraulické dvoudeskové systémy s uzavírací silou od 450 do 4 300 tun. Vertikální potřeby vstřikování jsou uspokojeny díky řadě VHA-RS s upínací silou 50 až 200 tun. Všechny stroje vyvinuté v Rakousku nesou přidané označení „A“.

Demonstrace strojů naživo
Demonstrace naživo, které se uskutečnily v rámci dne otevřených dveří v Koreji, zahrnovaly mimo jiné dvoudeskové systémy z řady DL-A5, novou hydraulickou třídeskovou řadu HD-A5, plně elektrický stroj na vstřikování plastů řady TE-A5 a prémiovou verzi hydraulického kloubu řady TH-A5 společně s ukázkou výroby vertikálního vstřikovacího stroje VHA-RS vybaveného rotačním stolem.
Nejzajímavější byly dva servo-hydraulické stroje na vstřikování plastů DL450A5 a DL1300A5, které byly použity k výrobě komponentů pro chladničky a automobilové díly. Prostorově úsporná dvoudesková technologie řady DL-A5 nyní nabízí uzavírací sílu od 4 500 do 43 000 kN. Kromě evropské technologie nabízejí servo-hydraulické stroje velmi kompaktní konstrukci spolu s vysokou energetickou účinností. Automatické otáčení vstřikovací jednotky je standardní až do upínací síly 1300 tun. Hybridní verze je k dispozici také jako volba pro servo-asistovanou plastifikaci u strojů všech velikostí.
Jako zcela nová generace strojů byla plně hydraulická řada HD220A5 předvedena s řídicí jednotkou IMC500, která vyrábí nádoby na tekutiny v PC pomocí dvoudutinové formy. Stroj je díky své vysoké reprodukovatelnosti dokonale přizpůsoben pro vysoce přesné a kvalitní vstřikovací operace, bude k dispozici od prvního čtvrtletí roku 2019 a nabízí uzavírací sílu od 120 do 400 tun.
Dalším novým strojem představeným v rámci dne otevřených dveří byla prémiová verze plně hydraulických kloubových vstřikovacích strojů z řady TH-A5, přičemž verze TH280A5 a TH350A5 se používají k výrobě předmětů pro zemědělský obalový sektor.
Další vystavenou prémiovou verzí byla plně elektrická řada TE-A5, která prokázala své kvality prostřednictvím strojů verzí TE280A5 a TE350A5, které vyráběly uzávěry lahví v živém provozu. Ve srovnání s hydraulickými stroji nabízí tento stroj úsporu energie až 70 %. Přesnost polohování je ± 0,01 mm při vstřikovací rychlosti až 1000 mm/s.
Během akce se návštěvníci mohli zúčastnit prohlídek, díky nimž zavítali do výrobních oblastí a byli provedeni technologickým centrem. Pohodu návštěvníků zajišťovala i nabídka chutných korejských lahůdek.

„Naší nejvyšší prioritou a základem našeho úspěchu je spokojenost zákazníků. Proto neustále pracujeme na zlepšování naší kvality. Jak jste mohli sami vidět během letošního dne otevřených dveří, neustále investujeme do nejmodernějších výrobních technologií, abychom kromě jiného mohli poskytnout atraktivní nabídky a co nejkratší dodací lhůty pro naše partnery. V rámci akce Den otevřených dveří 2018 představujeme nejen nejnovější vývoj našeho sortimentu strojů, ale i neustálý růst našich výrobních zařízení a ukazujeme, že jsme kompetentní a spolehliví partneři v mezinárodním odvětví plastového průmyslu.“

Generální ředitel Ick Whan Kim


Woojin Plaimm GmbH
Od června 2014 společnost Woojin Plaimm GmbH působí pod vedením Dietmara Morwitzera, odborníka v oboru s dlouholetými zkušenostmi. Společnost Woojin PLAIMM Co. Ltd., korejský lídr v oblasti strojů na vstřikování plastů, deklarovala svůj jasný závazek rozšířit prodej v Evropě a rozhodla se pokračovat v dalším vývoji své úspěšné řady strojů v Rakousku. Po otevření výzkumného a vývojového centra v Leobersdorfu v roce 2014 následovalo vytvoření celoevropské prodejní a servisní sítě, která se neustále rozšiřuje. Soustředění týmu (v současné době čítá 34 zaměstnanců s pravděpodobnou možností dalšího růstu) v Rakousku se původně uskutečnilo s cílem obnovit úspěšné dvoudeskové řady DL-A5 a lépe je přizpůsobit požadavkům evropských zákazníků.
Aktuální sortiment strojů na vstřikování plastů společnosti Woojin Plaimm GmbH zahrnuje: řadu TH-S – hydraulické kloubové stroje s uzavírací silou od 50 do 450 tun; série TE – plně elektrický pohon od 30 do 450 tun; a DL-A5 – plně hydraulické dvoudeskové systémy s uzavírací silou od 450 do 4300 tun. Všechny stroje vyvinuté v Rakousku nesou přidané označení „A“.
Kromě optimalizace samotných strojů se společnost zaměřuje na další rozšiřování prodejní organizace a organizace služeb v úzké spolupráci s našimi zákazníky. Tato organizace bude zahrnovat naše vlastní pobočky, zastoupení a agentury. Při výběru zástupců přikládá Andreas Brettner, obchodní manažer pro Evropu, zvláštní význam agenturám, které mají od samého počátku vlastní síť služeb: „Rychlé a přímočaré dokončení servisních a údržbových prací je pro naše zákazníky nezbytné a předchází prostojům. Servisní technici musí být schopni být na místě rychle – to je při výběru našich partnerů absolutní priorita!“


Woojin Plaimm GmbH
Aumühlweg 3
AT-2544 Leobersdorf
tel.: +43 (0) 2256 204 13
office@woojin.at
www.woojin.eu

Mohlo by se Vám líbit

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]

Nová úroveň digitalizace: EDI modul přímo v informačním systému Abra šetří firmám čas i peníze

Informační systém Abra Gen přináší nový EDI modul, který svou funkčností posouvá úroveň bezpapírové komunikace. Na vývoji modulu se společně s firmou Abra Software podílel […]

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]