Plasty

25. ledna 2021 18:01

WIPAG – recyklované materiály ve vysoké kvalitě – vylepšení povinné bilance CO2, úspora hmotnosti a příspěvek ekologii.

Německá firma WIPAG používá ve výrobě jedinečné a patentované postupy recyklace automobilových dílů, pocházejících ze starých vozů (post – consumer PCR ) či vyřazených výrobků přímo z výroby (textilní provovýroba, industrial PIR). Ke všem vyráběným kompoundům je k dispozici stejná dokumentace jako k “prime“ materiálům (atest, datasheet, atd.).

Z polyolefinů lze nabídnout WIPAFLEX (PP/PE/EPDM) s minerálním plnivem. Modul materiálu je ca. 1200 MPa, vhodnými aplikacemi pak nadkolí automobilu, flexibilní krytky, odvodňovací žlaby, ochranné prvky, apod.

Materiály WIPELAST (PP/EPDM) mají vyšší plnění minerálem a modul až do 2000 Mpa. Současné aplikace zahrnují nárazníky, ochranné lišty, kryty kabelových svazků, díly pro vedení vzduchu.

Sydney, Australia – January, 26th 2008: A Honda Civic Type R parked in front of a warehouse garage door in Australia.

Silnou oblastí je pro WIPAG / ALBIS výroba a prodej polyamidů. Možnou výhodou je volba procentního obsahu recyklátu v kompoundu. Altech ECO s vysokým podílem recy má vlastnosti blízké “prime“ materiálu, Altech IQ čistě z recyklátu má mechanické vlastnosti na ca. 60 % “prime“ materiálu. Aplikacemi pro PA6 a PA 66 jsou pak nejrůznější technické díly.

Ojedinělé na trhu jsou plasty s uhlíkovými vlákny (CRP). Použitá vlákna z recyklovaných uhlíkových střiží (spolu s pryskyřicí základ uhlíkového kompozitu) umožňují nabídnou velmi dobrou cenu pro výsledný PP nebo PA kompound. Vlastnostmi materiálů s těmito vlákny jsou nízká hustota a velmi vysoká pevnost – oba zásadní pro současný trend odlehčování výrobků za účelem redukce CO2 v ovzduší. Materiály jsou přirozeně elektricky vodivé, to lze s výhodou využit tam , kde je důležitý odvod elektrického náboje.

Aplikace jsou pestré :

Automotive – kryt motoru, upevňovací prvky motoru, kryt palivové nádrže, prvky centrální konzoly, části sedaček, díly dveří, prvky opěrky ruky

E&E – díly vysavačů, prvky filtrů vzduchu, díly ventilátorů, díly pro ruční elektrické nářadí, díly s antistatickou výbavou.

Sport – pádla,prvky lyží, díly kiteboardu, lyžařské boty, díly motocyklů – tuning.

Aktuálně představuje WIPAG/ALBIS uvedené materiály u systémových automotive dodavatelů (TIER1) a výrobců automobilů (OEM).


WIPAG patří do skupiny firem OTTO KRAHN z Hamburku, spolu s firmami ALBIS (distribuce plastového granulátu), MOCOM (výroba, kompoundace), KRAHN (distribuce chemikálií). OTTO KRAHN je rodinná firma s více než stoletou tradicí.

www.wipag.de

www.albis.com

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]