Plasty

26. července 2021 10:00

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky jeho využití zjednodušuje a zrychluje následné procesy zpracování výlisků.

Výrobky intervalového vstřikování se svou barevnou kombinací a strukturou podobají výrobkům mramorového vstřikování. Na výrobcích intervalového vstřikování je však více patrné rozdělení jednotlivých barev či odstínů, což je zapříčiněno faktem, že technologie výroby je zcela odlišná. Intervalové vstřikování vychází přímo z dvoukomponentního vstřikování a jsou zde použity dvě samostatně ovládané vstřikovací jednotky. Obě jednotky jsou svedeny do speciální trysky, ve které dochází postupným otevíráním a uzavíráním přívodů taveniny z jednotlivých vstřikovacích jednotek k požadované barevné kombinaci výrobku.

Společnost Weidmüller Lanškroun byla založena v roce 1994 jako nástrojárna s výrobou přesných náhradních dílů, nástrojů a forem pod obchodním názvem Rawela s.r.o. a v roce 1999 se firma stala 100 % dceřinou společností firmy Weidmüller Holding Co&KGaA.

Inzerce

Lisování dílů z plastických hmot bylo započato v roce 2005 s celkem 11 vstřikovacími lisy Demag a do roku 2008 se rozšířila téměř dvojnásobně na 28 strojů Demag a KraussMäffei. Pro lisovnu plastů byla vystavěna v roce 2008 nová výrobní hala v Lanškrouně o velikosti 1 860 m2. Rozšiřování počtu vstřikolisů pokračovalo dále na současných 40 vstřikolisů.

Lisování kovových dílů se dále rozvíjelo s využitím postupové a ohýbací techniky. V prosinci roku 2008 byl uveden do provozu první rychloběžný lis. Na konci roku 2009 došlo k nastartování sériové výroby lisovaných kovových dílů.

V únoru roku 2017 byla zahájena výstavba nové výrobní haly v blízkosti haly vstřikolisovny plastů o velikosti 3 400 m2. A na podzim roku 2017 došlo k přestěhování nástrojárny a kovolisovny do nových prostor. Tím došlo ke spojení všech provozů na jedné adrese.

 

Společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. je spolehlivý dodavatel komponentů pro finální výrobky Weidmüller Holding Co&KGaA. Tato firma se zabývá výrobou produktů pro konektivitu, elektroniku, automatizace, ethernet, IoT, fotovolatiku a další oblasti.


-Red.- ze zdrojů: https://www.weidmueller-lanskroun.com a www.weidmueller.cz (obrázek)

Mohlo by se Vám líbit

ŠKODA AUTO otevírá AIM.Lab ve spolupráci s VŠB- Technickou univerzitou Ostrava

Laboratoř umělé inteligence představuje v českém automobilovém průmyslu unikátní projekt  Pokračování úspěšné spolupráce mezi ŠKODA AUTO a VŠB–TUO Propojení teorie a praxe posiluje pozici a […]

Nedostatek zaměstnanců roste

Společnost ManpowerGroup zveřejnila výsledky průzkumu Nedostatek zaměstnanců s potřebným profilem pro čtvrté čtvrtletí 2021, který se zaměřuje na to, jak je pro zaměstnavatele náročné obsadit […]

Ložiskové jednotky Self-Lube® od NSK ušetří ocelárně 292 136 EUR ročně

V určitých oborech a určitých aplikacích jsou na ložiska kladeny zvláště velké požadavky. Jedním z příkladů je výroba oceli, kde agresivní provozní prostředí přináší zvýšenou […]