Plasty

07. května 2023 09:35

Vysoký výkon a energetická účinnost při nízkých nákladech

ENGEL e-mac CZ day s více než 60 účastníky

Vysoce přesný, hospodárný a kompaktní: plně elektrický vstřikovací stroj  ENGEL e-mac stanovuje měřítka  v kombinaci vysokého výkonu s velmi vysokou hospodárností. Účastníci ENGEL e-mac day CZ se o tom mohli přesvědčit na vlastní oči.  Společnost ENGEL CZ pozvala své zákazníky do sídla společnosti ENGEL v rakouském Schwertbergu.

„S více než 60 účastníky byl e-mac day CZ velmi úspěšný,“ říká Petr Stibor, regionální prezident společnosti ENGEL pro východní Evropu. Pro mnoho zákazníků to byla první návštěva hlavního závodu v Rakousku. „Byli nadšeni nejmodernější montáží strojů, ale především rakouskou pohostinností.“  Po přednáškovém programu následovaly prohlídky továren a ukázky strojů v menších skupinách. Networkingový oběd s rakouskými specialitami byl aktivně využit k výměně zkušeností.

Inzerce

Kompaktní konstrukce stroje s plnou modularitou

Hosté, kteří přijeli nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, reprezentovali celou řadu průmyslových odvětví. Od technického vstřikování přes domácí potřeby a sportovní potřeby až po zdravotnickou techniku. Ve všech těchto průmyslových odvětvích ukazují své silné stránky plně elektrické vstřikovací stroje ENGEL e-mac. Jsou přizpůsobeny segmentu středního rozsahu s dobami cyklu začínajícími na čtyřech sekundách a kombinují vysoký výkon a energetickou účinnost s extrémně kompaktní konstrukcí stroje při poměrně nízkých investičních nákladech.

Všechny pohyby strojů e-mac – včetně pohybu trysek a vyhazování – jsou prováděny servoelektrickými pohony. Výsledkem je, že stroj dosahuje velmi vysoké celkové účinnosti a minimální spotřeby energie. V případě potřeby lze servohydraulickou pohonnou jednotku integrovat do rámu stroje bez nutnosti dalšího prostoru.

Vstřikovací jednotka řady e-mac byla vyvinuta od nuly se zaměřením na ještě vyšší dynamiku.  K dispozici jsou tři výkonnostní třídy, aby se stroj přesně přizpůsobil požadavkům z hlediska maximální celkové účinnosti.  Stroje ENGEL e-mac nabízejí plnou modularitu a integrační schopnosti pro automatizaci a digitální řešení.

Mezi plně elektrickými vstřikovacími stroji na trhu patří nová generace strojů e-mac mezi nejkompaktnější na světě v celé řadě svých výkonových segmentů. Díky optimalizované geometrii kloubů jsou stroje kratší než předchozí verze, aniž by se snížil zdvih otevírání.  Tím je zajištěna vysoká produktivita na jednotku plochy, což je důležitý ukazatel efektivity v mnoha společnostech.

Praktické tipy ve vašem rodném jazyce

Ve velkém technickém centru ENGEL ve Schwertbergu se hosté mohli přesvědčit o výhodách této řady na základě různých příkladů použití. V zásobě měli mnoho otázek, na které všechny odpověděly týmy ENGEL CZ a ENGEL Austria.

„V tomto formátu akce vidíme velký potenciál,“ hodnotí pozitivní závěr Petr Stibor. „Mohli jsme diskutovat o velmi individuálních požadavcích našich zákazníků v České republice v jejich rodném jazyce. Tímto způsobem si každý účastník mohl odnést praktické tipy, které lze velmi snadno a rychle implementovat. “


Dne ENGEL e-mac CZ se zúčastnilo více než 60 zákazníků z České republiky a Slovenska.


Aplikace z různých průmyslových odvětví ukázaly potenciál plně elektrických vstřikovacích strojů e-mac během Dne ENGEL e-mac CZ.


Plně elektrické vstřikovací stroje e-mac vytěží maximum z možného. Kombinují minimální spotřebu energie s maximální přesností a produktivitou plochy.

Obrázky: ENGEL

 


ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je jednou z předních firem v oblasti výroby vstřikovacích strojů na zpracování plastů. Skupina ENGEL dnes nabízí všechny technologické moduly pro zpracování plastů z jednoho zdroje: vstřikovací stroje na termoplasty a elastomery a automatizaci, přičemž i jednotlivé komponenty jsou také konkurenceschopné a úspěšné na trhu. S devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea) a dceřinými společnostmi a zastoupeními ve více než 85 zemích nabízí společnost ENGEL svým zákazníkům po celém světě optimální podporu, aby byli konkurenceschopní a úspěšní s novými technologiemi a nejmodernějšími výrobními zařízeními.

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]