Plasty

13. dubna 2016 00:23

Ultrazvukové svařování je mobilní

Příruční svařovací sada FRIMO pro malosériovou výrobu

Ultrazvukové svařování se osvědčilo jako významný způsob spojování umělých hmot. Tato technologie umožňuje vysoce pevné a kvalitní spoje, přičemž nejsou zapotřebí přídavné materiály, lepidla či ředidla. Mezi hlavní výhody patří rychlost, tedy krátké časy výrobních cyklů. Nicméně pro prototypy, malé série či opravy jsou tradiční ultrazvukové svařovací stroje zpravidla předimenzované nebo nevhodné.

Zde se nabízí možnost použití příruční svařovací sady FRIMO. Toto mobilní ultrazvukové svařovací zařízení se skládá ze sofistikovaných komponentů, které jsou optimálně sladěny a splňují všechny podmínky pro mobilní použití. Pevný kufr z odolného polypropylenu obsahuje praxí prověřenou kompletní výbavu skládající se z digitálního generátoru a ergonomického ručního svařovacího zařízení. S celkovou hmotností 9 kg je mobilní, flexibilní a lze ji používat mnoha způsoby.

Oblasti použití

Do oblastí možného použití náleží kromě automobilového průmyslu mnoho dalších odvětví, v nichž se zpracovávají termoplastické umělé hmoty. Mobilní zařízení je vhodným řešením všude tam, kde je svařování nezbytné pro výrobu prototypů a malých sérií, nebo také pro dodatečné svařování a opracování jednotlivých kusů. Časté uplatnění nachází příruční sada FRIMO například v odvětví chovu drůbeže. Na slepičích farmách se totiž k sušení a odvozu exkrementů používají často pásové dopravníky z polypropylenu. Pro jejich instalaci a opravy používá mnoho zákazníků mobilní a flexibilní ultrazvukové svařovací zařízení.

Generátory

Dle požadované svařovací aplikace si je možné zvolit jedno ze dvou výkonových provedení integrovaných 40 kHz digitálních generátorů: 400 W (FG 441 B) nebo 800 W (FG 841 B). Oba se vyznačují jednoduchým uživatelským konceptem s kompletním ovládáním pomocí menu a nenáročnou údržbou. Tyto generátory umožňují digitální vytváření frekvencí a dále obsahují inteligentní řízení vzduchu pro odstranění nečistot z přístroje, pojistku chodu naprázdno a rovněž spínač pro měkký start zajišťující pozvolné rozkmitání. Důmyslné zabezpečovací systémy zaručují maximální bezpečnost provozu. Zadávání parametrů probíhá pomocí dotykového panelu, přičemž jsou všechny parametry přehledně zobrazeny na velkém podsvíceném LCD displeji. Kromě ukazatele frekvence a amplitudy nechybí mimo jiné kontrola výkonu, času a počítadlo kusů. V rámci menu lze regulovat též samotné amplitudy a rovněž volit provoz v režimu časovače či úspornosti.

Ruční svařovací jednotka

U ergonomického ručního svařovacího zařízení si může zákazník vybrat provedení s pistolovou rukojetí (FH 413 s ultrazvukovým konvertorem 841) nebo ruční tyčové svařovací zařízení (FH 413i s ultrazvukovým konvertorem 841i).

Závěrem

S příruční svařovací sadou nabízí FRIMO bytelný, kompletní systém pro mobilní použití nebo výrobu prototypů, malých sérií, oprav atd. Díky velmi dobrému poměru výkon/cena je ekonomickým řešením s rychlou návratostí.

www.frimo.com

Mohlo by se Vám líbit

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]

Digitalizace podniků: Česko je evropskou špičkou v elektronickém sdílení informací

České firmy patří v rámci EU ke špičce ve výměně dat v elektronické podobě, naopak podíl využívání ERP systémů se meziročně snížil. Nejen to vyplývá […]