Plasty

15. ledna 2024 17:24

Tube 2024 Düsseldorf: Průmysl plastových trubek a trubek

Nový prostor plastových trubek a trubek v hale 1

Vyhlídky pro průmysl plastových trubek a trubek jsou příznivé, protože tyto produkty jsou žádané více než kdy jindy. Plastové trubky a trubky jsou již dlouhou dobu dobře zavedeny v mnoha aplikacích, jako je infrastruktura (zásobování a likvidace, komunikace), technologie obytných budov a průmyslové aplikace. A toto průmyslové odvětví bude ještě více posíleno expanzí vedení vysokého a nejvyššího napětí a také rozmachem vodíkového trhu.

Společnosti působící v sektoru plastových trubek a trubek se setkají v novém prostoru pro plastové trubky a trubky v hale 1 v Düsseldorfu od 15. do 19. dubna 2024 „aby společně utvářely vývoj na trhu ve velmi raném okamžiku,“ vysvětluje Markus Hartmann, Managing Director ve společnosti Kunststoffrohrverband e.V. – KRV (Německá asociace plastových trubek). To také udělá z Tube 2024 poskytovatele impulsů v segmentu plastových trubek a trubek. Takovým impulsem reálně je globální změna podnebí, střídání sucha a silných dešťů, které přivádějí do zástavby vodu, kterou je potřeba odvést.  Podle KRV si průmysl plastových trubek a trubek za posledních několik let vyvinul množství aplikací, které se již používají nebo brzy budou používat. To znamená, že produkty a inovace výrobců plastových trubek a trubek přispívají k realizaci tzv. „houbových měst“. „Vodní hospodářství se v posledních letech stalo klíčovým trendem a bude i nadále nabývat na významu,“ zdůrazňuje Německá asociace plastových trubek. Kromě zvládání extrémních povětrnostních jevů to ovlivňuje i tradiční obecní zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod. Poptávka po rekonstrukcích bude i nadále vysoká, stejně jako poptávka po topných přechodových a skleněných sítích.

Kromě toho roste poptávka po plastových trubkách a trubkách v energetickém sektoru – velmi širokou oblastí použití jsou ochranná vedení pro vedení vysokého a nejvyššího napětí, ale také pro geotermální aplikace, jako je dálkové a lokální vytápění. Tyto společnosti budou dodávat odpovídající trubky a potrubí pro přenos tepla. Jednou z nejrychleji rostoucích aplikací pro plastové trubky a trubky je ochrana kabelů pro rozšíření sítí ze skleněných vláken. Jedná se o plastové ochranné trubky pro širokopásmové kabely, které chrání sítě před poškozením. Vývoj v mnoha průmyslových odvětvích znamená, že odborníci předpovídají, že výrobci plastových trubek a trubek budou mít dobrou šanci proniknout na další trhy.

Cirkulární ekonomika a zelená energie.

Odvětví se však také zaměřuje na své vlastní operace šetřící zdroje. „To zahrnuje témata ‚Oběhové hospodářství‘ a ‚Recyklace‘,“ zdůrazňuje Kunststoffrohrverband. Použité trubky a trubky a jejich odřezky byly již téměř 30 let sbírány a regenerovány k použití jako recyklát v nových trubkách a potrubí. Stejně tak je v posledních letech pro firmy stále důležitější využívání „zelené energie“ – stejně jako používání biologických materiálů. To znamená, že toto odvětví je trvale úspěšné na mnoha úrovních.

Od 15. do 19. dubna 2024 budou společnosti vyrábějící plastové trubky a trubky prezentovat své široké a rozmanité inovace na Tube v novém prostoru pro plastové trubky a trubky v hale 1 na výstavišti v Düsseldorfu.

Více informací o vystavovatelích, produktech a novinkách v oboru naleznete na internetových portálech www.wire.de a www.Tube.de.

 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]