Plasty

15. ledna 2024 17:24

Tube 2024 Düsseldorf: Průmysl plastových trubek a trubek

Nový prostor plastových trubek a trubek v hale 1

Vyhlídky pro průmysl plastových trubek a trubek jsou příznivé, protože tyto produkty jsou žádané více než kdy jindy. Plastové trubky a trubky jsou již dlouhou dobu dobře zavedeny v mnoha aplikacích, jako je infrastruktura (zásobování a likvidace, komunikace), technologie obytných budov a průmyslové aplikace. A toto průmyslové odvětví bude ještě více posíleno expanzí vedení vysokého a nejvyššího napětí a také rozmachem vodíkového trhu.

Společnosti působící v sektoru plastových trubek a trubek se setkají v novém prostoru pro plastové trubky a trubky v hale 1 v Düsseldorfu od 15. do 19. dubna 2024 „aby společně utvářely vývoj na trhu ve velmi raném okamžiku,“ vysvětluje Markus Hartmann, Managing Director ve společnosti Kunststoffrohrverband e.V. – KRV (Německá asociace plastových trubek). To také udělá z Tube 2024 poskytovatele impulsů v segmentu plastových trubek a trubek. Takovým impulsem reálně je globální změna podnebí, střídání sucha a silných dešťů, které přivádějí do zástavby vodu, kterou je potřeba odvést.  Podle KRV si průmysl plastových trubek a trubek za posledních několik let vyvinul množství aplikací, které se již používají nebo brzy budou používat. To znamená, že produkty a inovace výrobců plastových trubek a trubek přispívají k realizaci tzv. „houbových měst“. „Vodní hospodářství se v posledních letech stalo klíčovým trendem a bude i nadále nabývat na významu,“ zdůrazňuje Německá asociace plastových trubek. Kromě zvládání extrémních povětrnostních jevů to ovlivňuje i tradiční obecní zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod. Poptávka po rekonstrukcích bude i nadále vysoká, stejně jako poptávka po topných přechodových a skleněných sítích.

Kromě toho roste poptávka po plastových trubkách a trubkách v energetickém sektoru – velmi širokou oblastí použití jsou ochranná vedení pro vedení vysokého a nejvyššího napětí, ale také pro geotermální aplikace, jako je dálkové a lokální vytápění. Tyto společnosti budou dodávat odpovídající trubky a potrubí pro přenos tepla. Jednou z nejrychleji rostoucích aplikací pro plastové trubky a trubky je ochrana kabelů pro rozšíření sítí ze skleněných vláken. Jedná se o plastové ochranné trubky pro širokopásmové kabely, které chrání sítě před poškozením. Vývoj v mnoha průmyslových odvětvích znamená, že odborníci předpovídají, že výrobci plastových trubek a trubek budou mít dobrou šanci proniknout na další trhy.

Cirkulární ekonomika a zelená energie.

Odvětví se však také zaměřuje na své vlastní operace šetřící zdroje. „To zahrnuje témata ‚Oběhové hospodářství‘ a ‚Recyklace‘,“ zdůrazňuje Kunststoffrohrverband. Použité trubky a trubky a jejich odřezky byly již téměř 30 let sbírány a regenerovány k použití jako recyklát v nových trubkách a potrubí. Stejně tak je v posledních letech pro firmy stále důležitější využívání „zelené energie“ – stejně jako používání biologických materiálů. To znamená, že toto odvětví je trvale úspěšné na mnoha úrovních.

Od 15. do 19. dubna 2024 budou společnosti vyrábějící plastové trubky a trubky prezentovat své široké a rozmanité inovace na Tube v novém prostoru pro plastové trubky a trubky v hale 1 na výstavišti v Düsseldorfu.

Více informací o vystavovatelích, produktech a novinkách v oboru naleznete na internetových portálech www.wire.de a www.Tube.de.

 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]