Plasty

24. dubna 2017 00:24

Technologický lídr Atotech rozšiřuje své portfolio na pokovování plastů

V prosinci 2016 získal Atotech technologii na pokovování plastů od francouzské společnosti Pegastech, která se zabývá výrobou speciální chemie.

Pegastech vyvinul technologii pokovu plastů, která v předúpravě a zvodivění plastů nevyužívá sloučenin šestimocného chromu nebo sloučenin palladia. Tato akvizice podporuje dlouhodobý cíl Atotechu, a to podporu udržitelných technologií pro povrchové úpravy.

Daný proces nahrazuje nebezpečné chemické látky a zároveň šetří omezené zdroje palladia. Proces je plně kompatibilní s aktuálně používanými průmyslovými zařízeními a výrobními cykly, které se používají pro pokov plastů. Dokončení vývoje produktu, testování a spuštění nového procesu je naplánováno na rok 2017.


Hlavní výhody získané technologie jsou:

  • leptání bez šestimocného chrómu,
  • aktivátor bez palladia,
  • kompatibilita s širokou škálou polymerů, včetně ABS, ABS-PC, 2 K komponentů,
  • žádný pokov použitého závěsu,
  • kompatibilita se stávajícími zákaznickými linkami na pokovování plastů.

Tato technologie výborně doplňuje současné portfolio Atotechu, zahrnující technologii předúpravy bez šestimocného chrómu. Ta je v současné době ve vývoji a bude také připravena pro uvedení na trh v tomto roce.

„Jsme potěšeni, že můžeme spojit své síly s firmou Pegastech a můžeme nadále udržet pozici firmy uvádějící nové standardy pokovování plastů,“ říká Werner Richtering, R & D Manager Atotechu pro povrchové úpravy. „Uvedení obou našich nových technologií posune předúpravu plastů na novou úroveň. Je to vzrušující doba pro Atotech. Brzy budeme schopni dodávat řešení splňující různorodé požadavky.“ „Jsme rádi, že můžeme vidět výsledky naší R & D práce. Zkušenosti z prvních výrobních zkoušek jsou plně převzaty společností, jejíž celosvětová působnost a odborná kompetence z ní činí lídra trhu dekorativního pokovování,“ dodává Sébastien Roussel, generální ředitel Pegastech.

Po celá desetiletí je Atotech přední firmou ve vývoji dekorativního pokovování a pokovování plastů. Inovační síla a odborné znalosti společnosti se projevují v širokém portfoliu nákladově efektivních a k životnímu prostředí šetrných výrobních procesů.

Atotech nabízí široké spektrum řešení od předúprav až po aplikaci dekorativních procesů mědi, niklu a chrómu na kovové nebo plastové podklady. Akvizicí technologie bez šestimocného chrómu a sloučenin palladia Atotech posiluje své vedoucí technologické postavení na trhu.


O společnosti Atotech

Atotech je jedním z předních světových výrobců speciální chemie a zařízení pro výrobu plošných spojů a polovodičů, jakož i pro dekorativní a funkční povrchové úpravy. Atotech má roční obrat ve výši 1,1 mld. amerických dolarů a je plně odhodlán přispívat k udržitelnosti – vyvíjíme technologie pro minimalizaci odpadu a snížení dopadu na životní prostředí. Atotech má sídlo v Berlíně, v Německu. Společnost zaměstnává 4 000 lidí ve více než 40 zemích.

O společnosti Pegastech

Pegastech je francouzská společnost vyrábějící speciální chemii. Byla založena v roce 2009 Sebastienem Rousselem a Christianem Maennelem, jako spin-off firma od CEA (Commissariat a l’énergie atomique) v Gif-sur-Yvette ve Francii. Pegastech se věnuje navrhování a dodávání svých ekologicky účinných chemických procesů pro průmysl. Poté, co získal Atotech technologii na pokovování plastů, pokračuje Pegastech v poskytování produktů a služeb pro čištění průmyslových odpadních vod.


www.protext.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]