Plasty

08. září 2015 00:42

TAL 2015 – Trendy automobilové logistiky

Společnost AIMTEC pořádala tradiční mezinárodní konferenci Trendy automobilové logistiky (TAL). Letošní ročník se nesl v duchu nových přístupů a technologií, které představují revoluci v logistice nejen v automobilovém průmyslu. Jako prezentující vystoupili představitelé významných světových automobilek, dodavatelé komponent a přední poskytovatelé informačních technologií.

Trendy automobilové logistiky na novém místě

Konference Trendy automobilové logistiky (TAL) se uskutečnila 9. června 2015. Pro již 16. ročník této každým rokem očekávané akce bylo opět zvoleno nové místo. V letošním roce poskytla účastníkům a organizátorům své zázemí Národní technická knihovna, nová atraktivní stavba v Praze-Dejvicích. Hlavní program se odehrál v Ballingově sálu a v přilehlých prostorech. Konference TAL měla podtitul „Průmysl 4.0 – Výzva pro střední Evropu“. Kromě této, v současnosti velmi podporované iniciativy se zaměřila na moderní technologie v podobě Internetu věcí nebo Rozšířené reality. Nechyběly rovněž konkrétní aplikace a projekty z prostředí logistiky a výroby.

Inzerce

Záštitu nad konferencí převzala organizace Odette ČR a Sdružení automobilového průmyslu. Generálním partnerem byla společnost GABEN, odbornými partnery společnosti SAP a Zebra. Na akci se také spolupodílely další významné české i zahraniční společnosti na poli logistiky a informačních technologií – 108 AGENCY, Aitto, ESP holding, Honeywell, LABAL, Lintech a Schoeller Allibert.

Konference TAL se uskutečnila v Ballingově sále v Národní technické knihovně v Praze dne 9. června 2015.

Průmysl 4.0, moderní technologie, praktické projekty

Odborný program konference TAL probíhal od ranních hodin. Akci zahájil a účastníky přivítal Roman Žák, předseda představenstva společnosti AIMTEC. Poté následovala přednáška Sebastiana Schlunda, vedoucího kompetenčního centra z Fraunhofer Institutu ze Stuttgartu, který představil myšlenku Průmyslu 4.0 a jeho reálných důsledků pro logistiku v automobilovém průmyslu. Doris Schwerdt z AUDI a Karin Lehniger z VW vystoupily s příspěvkem na téma představení globálních EDI zpráv a plán celkové migrace v automobilce VOLKSWAGEN. Dopolední sekci ukončila přednáška Bodo Deutschmanna, IT ředitele koncernu Eissmann Group, který prezentoval nasazení systému DCIx MES v pobočkách společnosti ve světě.

Karin Lehniger z VW AG představila plán migrace na globální EDI zprávy v koncernu VOLKSWAGEN.

Největší ohlas mělo vystoupení Igora Roda, vedoucího logistiky v Brose CZ, jenž představil nový logistický koncept v českém závodě s podporou informačního systému SAP. Jak stabilizovat výrobu díky nasazení japonského systému APS Asprova, sdělil účastníkům Radek Slanař, generální manažer ze společnosti Futaba Czech. Generální partner, firma GABEN, v čele s výkonným ředitelem Jakubem Unuckou se podělil o informace z RFID projektu při řízení logistického řetězce v automobilovém průmyslu. Po přestávce následovala přednáška o moderních trendech z úst odborných partnerů, společností SAP a Zebra. Zástupci Pavel Peňáz a Daniel Dombach přiblížili nové pojmy, jakými jsou Internet věcí a Rozšířená realita, a informovali o jejich uplatnění v logistické a výrobní praxi. Na úplný závěr formální části dne proběhla diskuze, která se věnovala závodům DAKAR, jež patří k nejdrsnější rallye na světě. S lidmi v hledišti diskutovali Martin Kolomý a Miloslav Janáček. Právě Martin Kolomý dojel v letošním tvrdém závodě celkově sedmý mezi kamiony. Konferenci TAL moderoval Lukáš Dolanský z České televize.

Po náročném dni na divadelní prkna

Po skončení odborného programu konference TAL byla pro účastníky připravena slavnostní večeře v Galerii Národní technické knihovny. Celodenní akce byla zakončena pozvánkou na divadelní představení v Dejvickém divadle. Na jedné z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých scén mohli diváci zhlédnout hru britského dramatika Patricka Marbera Dealer’s Choice. V této hře excelují Ivan Trojan, David Novotný, Jaroslav Plesl nebo Václav Neužil, který získal za roli v roce 2011 Cenu Thálie.


AIMTEC

AIMTEC je úspěšná, dynamicky rostoucí česká společnost s mezinárodním přesahem. Společnost je leaderem na trhu v oblasti poskytování IT řešení pro automobilový průmysl, výrobní, logistické a distribuční firmy. Pomáhá firmám nalézat a zavádět řešení postavená na moderních technologiích, a tím zvyšovat jejich konkurenceschopnost. Posouvá hranice využití IT systémů pro zlepšování výroby a logistiky. Společnost se snaží své služby, produkty, přístupy a řešení neustále vyvíjet a postupně zlepšovat. AIMTEC není centrálně řízená korporátní firma, která by byla podřízena kvartálním výkazům. Společnost je stále v českých rukou. V současné době má přes 145 zaměstnanců.


AIMTEC
Hálkova 32, 301 22 Plzeň
tel.: 377 225 215
aimtec@aimtec.cz
www.aimtec.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]