Plasty

18. září 2021 08:18

Společnost Oerlikon HRSflow na veletrhu Fakuma 2021: Nový systém horkých vtoků řady S pro malé vstřikované díly

Na veletrhu Fakuma 2021, Společnost Oerlikon HRSflow představí nové malé systémy horkých vtoků řady S s nízkými nároky na prostor ve formě. Hlavní oblastí použití je výroba technických součástí malých rozměrů.

Podle aplikace může být nová řada S vybavena našroubovanými nebo nenašroubovanými (čelními) tryskami. Velikost vnitřního vrtání lze zvolit podle hmotnosti vstřikované dávky. Projekt umožňuje kompaktní konstrukci formy s minimální vzdáleností trysek 37 mm. Ve verzi s uzavíratelnými tryskami je řada S kombinována buď s kompaktním válcem o výšce 62 mm, nebo, ve verzi s nastavitelnou polohou jehly, s válcem o výšce 70 mm. Díky rozsáhlým interním laboratorním testům bylo zajištěno optimální těsnění a termoprofil podél celé trysky. Speciální geometrie kanálů navíc umožňuje rychlé změny barev.

Inzerce

Nová řada S je vhodná pro nízké hmotnosti vstřikovaných dávek, formy s více dutinami a tenkostěnné díly. Mezi typické aplikace patří spotřební zboží, technické a elektronické součástky a malé automobilové díly, jako jsou znaky, vnitřní spínače, knoflíky pro zvukové systémy nebo součásti klimatizace.

Na veletrhu Fakuma společnost Oerlikon HRSflow představí použití nové řady S pro takzvaný Hydration Reminder z polypropylenu (PP). Je připevněn na lahvi nebo sklenici a signálem připomíná uživateli, aby pravidelně pil. Řada S umožnila splnit požadavky na nízkou hmotnost dílu díky tloušťce stěny o pouhém 1 mm a požadavky na rychlou změnu barvy.


O společnosti Oerlikon HRSflow

Společnost Oerlikon HRSflow (www.oerlikon.com/hrsflow) je součástí švýcarské technologické skupiny Oerlikon. Její divize zpracování polymerů sídlí v italském San Polo di Piave a specializuje se na vývoj a výrobu pokročilých a inovativních systémů horkých vtoků pro průmysl vstřikování plastů. V této provozní jednotce pracuje přibližně 1 000 zaměstnanců a její výrobky jsou přítomny na všech hlavních světových trzích. Společnost Oerlikon HRSflow vyrábí systémy horkých vtoků v evropském hlavním výrobním závodě v San Polo di Piave v Itálii, v asijském hlavním výrobním závodě v čínském Chang-čou a ve výrobním závodě Byron Center poblíž Grand Rapids ve státě Michigan v USA.

www.oerlikon.com/hrsflow

 

Mohlo by se Vám líbit

CSi palletising společně s Mobile Industrial Robots plně automatizují přepravu materiálu v FMCG průmyslu

CSi palletising představuje AMR řešení s novým modelem MiR1350, prvním AMR robotem na trhu s certifikací IP52, a demonstruje výhody plně automatizované paletizace pro FMCG […]

Nechte motor správně dýchat

Pouzdro pohonu regulace víření z PBT Vyrobeno laserovým svařováním Vysoká odolnost v horkých a vlhkých podmínkách Vysoká tvarová stabilita Sloučeniny na bázi polybutylentereftalátu (PBT), s kterými přichází německá […]

Spiska usnadní život firmám i organizacím veřejné správy

V pravém slova smyslu moderní řešení pro správu dokumentů ve všech typech organizací uvádí nyní na trh společnost Asseco Solutions, tvůrce produktů HELIOS. Nové cloudové a široce […]