Plasty

23. září 2016 00:30

Společnost ARBURG na veletrhu MSV 2016

Ve dnech 3.–7. října 2016 otevře své brány odbornému publiku veletrh MSV konaný v Brně. Společnost ARBURG předvede na stánku č. 36 v hale G1 výrobní buňku, jejímž jádrem je elektrický stroj ALLROUNDER z nové konstrukční řady GOLDEN ELECTRIC doplněný šestiosým robotem.

Rozšířené kapacity

„Nová řada elektrických strojů nejlépe vyhovuje
požadavkům našeho trhu,“ říká Daniel Orel,
ředitel české a slovenské pobočky
ARBURG, spol. s r. o. a ARBURG SK, s. r. o.

„Na českém a slovenském trhu máme velmi silnou pozici. Proto má pro nás veletrh MSV zvláštní význam,“ říká Ing. Daniel Orel, Ph.D., ředitel pobočky společnosti ARBURG v České republice a na Slovensku. Společnost ARBURG, jako dodavatel výrobních systémů, nabízí nejen vstřikovací stroje, ale také širokou škálu automatizačních řešení. Poptávka po speciálních automatizovaných procesech vstřikování a řešeních na míru neustále roste. Společnost ARBURG Česká republika proto v uplynulém roce rozšířila své kapacity výstavbou nové montážní haly a nabízí široké spektrum technické podpory: od poradenství a řízení projektů přes implementaci, montáž a servis, až po dodávky komplexních automatizovaných pracovišť.

„Nová konstrukční řada GOLDEN ELECTRIC nejlépe vyhovuje požadavkům na našem trhu,“ podotýká Daniel Orel. Stroje této nové řady oslavily svůj debut na Technologických dnech v březnu tohoto roku. Vyznačují se kvalitní a osvědčenou technikou „Made in Germany“ i atraktivním poměrem ceny a výkonu. Zásluhu na něm mají standardizované komponenty, jako např. pevná kombinace vzdálenosti mezi sloupy, uzavírací síly a velikosti vstřikovací jednotky. Elektrické stroje jsou k dispozici ve čtyřech konstrukčních velikostech s uzavírací silou od 600 do 2 000 kN. Stroje řady GOLDEN ELECTRIC jsou vybaveny osvědčenými německými servomotory chlazenými kapalinou a nabízejí výhody v podobě úspor energie, krátkých suchých cyklů a vysoké reprodukovatelnosti. Vysoká účinnost použitých servomotorů, průběžná regulace jejich výkonu a získávání rekuperační energie při brzdění některých pohybu stroje znamená, že tyto stroje spotřebovávají až o 55 % méně elektrické energie ve srovnání se standardními hydraulickými stroji.

Přesně uzpůsobená automatizace

Na veletrhu v Brně bude vystavený stroj ALLROUNDER 520 E GOLDEN ELECTRIC s uzavírací silou 1 500 kN a jednonásobnou formou od českého výrobce – firmy TVAR – vyrábět krabičku na potraviny z PP. Hmotnost výlisku činí 72 gramů, doba cyklu zhruba 22 s.

Exponát bude doplněn robotickou buňkou s šestiosým robotem od firmy Kuka, který odebírá hotové výrobky z formy, uzavírá je a ukládá do zásobníku k dalšímu zpracování. Chapadlo, zásobník na výlisky a kryt celé výrobní buňky navrhli, vyrobili a naprogramovali přesně pro danou výrobní aplikaci specialisté na automatizaci ze společnosti ARBURG Česká republika.


ARBURG spol. s r. o.
Černovická 40, 618 00 Brno
Tel. +420 (0) 548 422 471
Fax +420 (0) 548 422 -479, -481
czech@arburg.com
www.arburg.cz


Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]