Plasty

20. dubna 2015 00:11

Rekordní obrat a nové vedení WITTE Nejdek

Společnost WITTE Automotive v Nejdku vykázala v roce 2014 rekordní obrat ve výši 7,5 miliardy korun. Navíc počet zaměstnanců přesáhl loni poprvé dvoutisícovou hranici. Firma, která vyvíjí, vyrábí a dodává zamykací komponenty pro většinu světových automobilek, plánuje další rozvoj svých výrobních kapacit.

„Naše původní myšlenka počítala s menším montážním závodem, z něhož ale v průběhu doby vyrostla největší společnost naší skupiny,“ uvedl Rainer Gölz, jednatel skupiny WITTE. WITTE Nejdek patří mezi největší společnosti a nejvýznamnější zaměstnavatele v Karlovarském a Ústeckém kraji. Během posledních let dosáhla firma pravidelného růstu ve většině ekonomických ukazatelů. Do budoucna chystá rozšíření kapacit vlastního vývojového centra v Plzni na Západočeské univerzitě a otevření nové provozovny v Ostrově.

V souvislosti s pokračujícím růstem firmy a rozvojem jejích podnikatelských a investičních aktivit došlo od 1. ledna 2015 k rozdělení kompetencí v managementu WITTE Automotive v Nejdku. Dosavadní ředitel Ing. Václav Jeništa odešel do pracovního důchodu a v jeho funkci jej nahradili Gerhard Knop a Ing. Ladislav Kröbl. „Prioritou do dalšího období je nábor nových zaměstnanců v souvislosti s našimi rozvojovými plány,“ informoval Ladislav Kröbl, nový ředitel a jednatel společnosti. „Cílem je rovněž zvládnout další organický růst firmy, neustále zlepšovat její vnitřní procesy, udržet produktivitu a ekonomickou výkonnost,“ doplnil druhý jednatel a ředitel Gerhard Knop.

Ladislav Kröbl si do WITTE přináší zkušenosti z řídicích pozic v automobilovém dodavatelském sektoru. Ve WITTE Nejdek bude jako ředitel a jednatel zodpovídat za řízení oblasti výroby a logistiky. Gerhard Knop působí ve WITTE Nejdek od roku 2004. A nyní zodpovídá v pozici ředitele a jednatele za všechny podpůrné jednotky společnosti, jako jsou finance, informační technologie, řízení lidských zdrojů, správa majetku, nákup, prodej a vývoj.

www.witte-automotive.cz


O společnosti WITTE Automotive

WITTE Automotive – klíčové koncepty pro automobilový svět! Ve všech významných automobilových značkách se dnes nacházejí WITTE výrobky. Již mnoho desetiletí budí WITTE u svých automobilových zákazníků na celém světě nadšení inovativními řešeními a technologickým know-how. Právě pro ně WITTE vyvíjí a vyrábí kromě zamykacích systémů také panty a pohony pro víka a dveře stejně jako sedačkové zámky nebo kamerové moduly. Specializovaná kompetenční centra pro plasty, lisování a vstřikování zajišťují funkční, kvalitativní, ekologická a cenově zajímavá špičková řešení.

Kromě čtyř závodů v Německu je WITTE zastoupena v České republice, Bulharsku a Francii. Jako součást aliance VAST (Vehicle Access Systems Technology) je WITTE Automotive celosvětově přítomna v USA, Mexiku, Brazílii, Číně, Japonsku a Koreji.

Více než dvacet let působí WITTE Automotive v České republice. Firma se pravidelně umisťuje na předních místech prestižních soutěží Zaměstnavatel regionu, Czech TOP100, Dodavatel pro Auto roku či Společnost přátelská rodině. WITTE Automotive podporuje vzdělávání a výchovu studentů nejen na technických školách a přispívá k rozvoji sportu a dopravní výchovy jako sociálně zodpovědný partner regionu.


 

Mohlo by se Vám líbit

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich. Pivovar Muflon je […]