Plasty

20. dubna 2015 00:26

Průmyslové roboty EPSON

V roce 2010 získala firma OPTICONTROL s. r. o. výhradní zastoupení pro průmyslové roboty EPSON pro Českou republiku, a tím obohatila své dlouholeté zkušenosti v oblasti jednoúčelových strojů a průmyslové automatizace. Mimo prodeje, servisu a technické podpory také Vám díky tomu můžeme nabídnout i kompletní řešení automatizace a robotizace na míru Vašich potřeb.

Tímto článkem bychom Vám rádi představili základní typy robotů a jejich příslušenství.

EPSON jako průkopník v oblasti SCARA robotů nabízí nejširší portfolio těchto robotů svými technickými parametry zaměřenými na velmi přesnou, rychlou a spolehlivou manipulaci. Od nejmenších představitelů z řady G1, které vynikají svou vysokou opakovatelnou přesností 0,005 mm. Přes řady G3, G6, G10 pokrývající široké rozmezí pracovních dosahů a nosností pro optimální a ekonomické vyžití pro danou aplikaci. Až po řadu G20 s dosahem 1000 mm, nosností 20 kg a rychlostí koncového bodu až 11 m/s.

EPSON uvedl na trh speciální typ SCARA robotu SPIDER, který svou jedinečnou kinematickou strukturou a stropním zavěšením nabízí plné využití pracovního prostoru bez „mrtvého“ bodu, což umožňuje výrazně zkrátit pracovní cykly. Typová řada RS4 umožňuje obsáhnout paletu hraně 777 mm s opakovatelnou přesností ± 0,015 mm při zachování vysoké dynamiky pohybu. Svými parametry je proto velmi vhodný pro využití pro paletizaci velkých palet při zachování kompaktních rozměrů zařízení. V loňském roce byla rovněž představena nová série SCARA robotů LS, s nosností 4 kg a 6 kg s dosahem 400 mm a 600 mm. Tyto lehké varianty klasické série G jsou pak pro své parametry, nízké pořizovací náklady a velmi krátkou dobu integrace velmi vhodnými kandidáty pro jednoduší aplikace. Zejména pak jako náhrada klasických 3–4osých manipulátorů.

Šestiosé roboty EPSON s nosností do 5 kg díky své optimalizované geometrii patří ve své třídě k nejdynamičtějším robotům. U typu C3 dosahují opakovatelné přesnosti ± 0,02 mm při zatížení 1 kg a průměrnou dobou cyklu 0,37 s. Roboty jsou k dostání v provedení i pro montáž na strop či stěnu a v provedeních s vyšším krytováním IP67 / Cleanroom ISO 3.

Pro všechny typy robotů jsou řídicí jednotky vybaveny STEJNÝM programovacím a obslužným softwarem. Díky této koncepci je programování rychlé, intuitivní a STEJNÉ jak pro SCARA, tak 6osé roboty. Díky možnosti zpracovávání paralelních procesů a celé řady hardwarového vybavení je možné řídicí jednotky použít pro řízené celého výrobního/montážního procesu včetně hlídání Safety 3. Řídicí jednotky na bázi průmyslového PC umožňují řízení více robotů či conveyor tracking.

Kamerový systém EPSON je již přizpůsoben pro použití v robotice a jeho propojení s řídicími jednotkami je velmi jednoduché. Prostředky pro zpracování obrazu a jeho přenesení do robotu jsou již zakomponovány do systému, a jejich použítí je tak velmi rychlé a efektivní.

Programovací software je již v základu vybaven simulačním prostředím pro simulaci jednotlivých robotů s možností naimportování vlastních 3D dat zařízení a chapadla, stanovením času cyklu, tak i simulátorem pro kamerový systém. TENTO PROGRAM JE ZDARMA.

V současné době firma OPTICONTROL s. r. o. nabízí jak nové školicí středisko pro roboty EPSON v sídle firmy, tak možnost prezentace přímo u zákazníka s přenosným modulem obsahujícím SCARA robota a kamerový systém.


OPTICONTROL s. r. o.
Záhumení 103/19, 664 31 Lelekovice
email: info@opticontrol.cz
www.opticontrol.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]