Plasty

20. dubna 2015 00:26

Průmyslové roboty EPSON

V roce 2010 získala firma OPTICONTROL s. r. o. výhradní zastoupení pro průmyslové roboty EPSON pro Českou republiku, a tím obohatila své dlouholeté zkušenosti v oblasti jednoúčelových strojů a průmyslové automatizace. Mimo prodeje, servisu a technické podpory také Vám díky tomu můžeme nabídnout i kompletní řešení automatizace a robotizace na míru Vašich potřeb.

Tímto článkem bychom Vám rádi představili základní typy robotů a jejich příslušenství.

EPSON jako průkopník v oblasti SCARA robotů nabízí nejširší portfolio těchto robotů svými technickými parametry zaměřenými na velmi přesnou, rychlou a spolehlivou manipulaci. Od nejmenších představitelů z řady G1, které vynikají svou vysokou opakovatelnou přesností 0,005 mm. Přes řady G3, G6, G10 pokrývající široké rozmezí pracovních dosahů a nosností pro optimální a ekonomické vyžití pro danou aplikaci. Až po řadu G20 s dosahem 1000 mm, nosností 20 kg a rychlostí koncového bodu až 11 m/s.

EPSON uvedl na trh speciální typ SCARA robotu SPIDER, který svou jedinečnou kinematickou strukturou a stropním zavěšením nabízí plné využití pracovního prostoru bez „mrtvého“ bodu, což umožňuje výrazně zkrátit pracovní cykly. Typová řada RS4 umožňuje obsáhnout paletu hraně 777 mm s opakovatelnou přesností ± 0,015 mm při zachování vysoké dynamiky pohybu. Svými parametry je proto velmi vhodný pro využití pro paletizaci velkých palet při zachování kompaktních rozměrů zařízení. V loňském roce byla rovněž představena nová série SCARA robotů LS, s nosností 4 kg a 6 kg s dosahem 400 mm a 600 mm. Tyto lehké varianty klasické série G jsou pak pro své parametry, nízké pořizovací náklady a velmi krátkou dobu integrace velmi vhodnými kandidáty pro jednoduší aplikace. Zejména pak jako náhrada klasických 3–4osých manipulátorů.

Šestiosé roboty EPSON s nosností do 5 kg díky své optimalizované geometrii patří ve své třídě k nejdynamičtějším robotům. U typu C3 dosahují opakovatelné přesnosti ± 0,02 mm při zatížení 1 kg a průměrnou dobou cyklu 0,37 s. Roboty jsou k dostání v provedení i pro montáž na strop či stěnu a v provedeních s vyšším krytováním IP67 / Cleanroom ISO 3.

Pro všechny typy robotů jsou řídicí jednotky vybaveny STEJNÝM programovacím a obslužným softwarem. Díky této koncepci je programování rychlé, intuitivní a STEJNÉ jak pro SCARA, tak 6osé roboty. Díky možnosti zpracovávání paralelních procesů a celé řady hardwarového vybavení je možné řídicí jednotky použít pro řízené celého výrobního/montážního procesu včetně hlídání Safety 3. Řídicí jednotky na bázi průmyslového PC umožňují řízení více robotů či conveyor tracking.

Kamerový systém EPSON je již přizpůsoben pro použití v robotice a jeho propojení s řídicími jednotkami je velmi jednoduché. Prostředky pro zpracování obrazu a jeho přenesení do robotu jsou již zakomponovány do systému, a jejich použítí je tak velmi rychlé a efektivní.

Programovací software je již v základu vybaven simulačním prostředím pro simulaci jednotlivých robotů s možností naimportování vlastních 3D dat zařízení a chapadla, stanovením času cyklu, tak i simulátorem pro kamerový systém. TENTO PROGRAM JE ZDARMA.

V současné době firma OPTICONTROL s. r. o. nabízí jak nové školicí středisko pro roboty EPSON v sídle firmy, tak možnost prezentace přímo u zákazníka s přenosným modulem obsahujícím SCARA robota a kamerový systém.


OPTICONTROL s. r. o.
Záhumení 103/19, 664 31 Lelekovice
email: info@opticontrol.cz
www.opticontrol.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Síťový portál PCH od společnosti Parker Hannifin poskytuje trhu nový přístup ke komunikačním modulům Ethernet pro automatizaci v továrnách

Nové inovace otevírají cestu ke snížení nákladů na stroje, zkrácení doby spouštění a menšímu množství prostojů Společnost Parker Hannifin, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů […]

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]