Plasty

26. září 2017 00:37

Průmyslová integrita v moderní výrobě

Kompaktní robotické buňky

Vyšší rychlosti, větší podíl automatizace, narůstající objemy výroby, nekonečné hledání úspor, častější změny a zvyšující se komplexnost výroby jsou jedny z mnoha faktorů moderní výroby, s nimiž se současní výrobci na celém světě musí neustále potýkat. Nepřetržité hledání nových řešení s přispěním nejnovějších technologií je tedy naprosto klíčové. V tomto článku bychom se zaměřili na velmi zajímavý trend posledních let, a to neobyčejný nárůst použití kompaktních robotických buněk, jakožto flexibilního řešení pro vysoce sofistikovanou výrobu.

Moderní automatizovanou výrobu v plastikářském průmyslu již dlouho nepředstavuje pouhé vylisování produktu a jeho umístění na výstupní dopravníkový pás, ale díky vzrůstajícím požadavkům zákazníků, především z automobilového průmyslu, si tato výroba žádá mnohem sofistikovanější technologie. Požadavky na dohledatelnost výrobku, automatickou kontrolu kvality, montáže, značení, balení, paletizaci a další procesy, nutí výrobce k přesunu produktu pro každou operaci od jednoho pracoviště ke druhému, což s sebou samozřejmě přináší vyšší výrobní náklady. Velmi zajímavým řešením se proto v posledních letech ukázala být kompletní integrace operací v rámci jednoho pracoviště v podobě samostatných kompaktních robotických buněk. S mnohaletými zkušenostmi je firma WHS-Handling s. r. o. na špičce v dodávce těchto komplexních řešení.

Tyto robotické buňky s robustní ocelovou konstrukcí z modulárních svařovaných profilů splňují nejen vysoké požadavky zákazníků na vzhled a design, ale jsou především flexibilním řešením sofistikované výroby. Buňky, jež se osazují jedním či dvěma precizními roboty KUKA Agilus, mohou být podle přání zákazníka dovybavené o moduly pro následující operace:

  • Laserové a úderové značení
  • Příprava a zakládání insertů
  • Lepení štítků
  • Měření rozměrů, elektrické vodivosti a vzduchové prostupnosti
  • Kamerové inspekce
  • Jednoduché montáže
  • Balení a paletizace
  • A další operace dle specifického požadavku zákazníka

Kompaktní robotické buňky se vyznačují vysokou mobilitou, kdy je buňka jednoduše přistavena k lisu a připravena k výrobě. Není tedy nikterak vázaná na oplocení či kotvení stojanů robota nebo přístrojů do podlahy ve výrobní hale. Buňky se dále vyznačují velmi malým zástavbovým prostorem, vyměnitelnými moduly podle druhu výrobku a jednoduchou obsluhou, jelikož vše řídí jeden nadřazený systém.

Použití kompaktních buněk se zdá vzhledem k narůstající složitosti moderní výroby jako vynikající řešení pro menší až středně velké výlisky s cílem přinést do výroby integritu, mobilitu a flexibilitu zároveň.


WHS-Handling spol. s r. o.
Třanovice 329, 739 53 Třanovice
tel.: +420 555 440 540
e-mail: whs@whs.cz
www.whs.cz


Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]