Plasty

02. srpna 2022 00:51

Pokročilé rozhraní člověk-stroj činí ovládání snazší a flexibilnější

Technologie horkých vtoků FLEXflow od společnosti Oerlikon HRSflow

Společnost Oerlikon HRSflow důkladně přepracovala software řídicí jednotky svých systémů horkých vtoků FLEXflow.  Aktualizované rozhraní HMI (Human Machine Interface) 4.0 nyní umožňuje ještě intuitivnější a pohodlnější ovládání. Lze integrovat systémy s různými typy trysek a pro každou formu lze uložit několik sad parametrů. Byly přidány rozšířené možnosti individuálního ovládání každého servomotoru pro polohování jehly trysky a sledování stability procesu. Kromě toho lze nyní nastavit a spravovat specifické uživatelské účty pro jednotlivá přístupová oprávnění. Díky webovému připojení je přístup k řídicí jednotce možný bez ohledu na místo.

Aktualizované rozhraní HMI 4.0 pro řídicí jednotku systémů horkých vtoků FLEXflow může zobrazit archiv karet forem, který umožňuje vybrat stávající sadu dat nebo definovat nové pracovní postupy; © Oerlikon HRSflow

HMI 4.0 nyní nabízí možnost ovládat více servomotorů jednotlivě a se specifickými daty. To také umožňuje manipulaci se systémy se smíšenými rozměry trysek. K tomuto účelu systém používá specifické karty forem pro každý nástroj vybavený technologií horkých vtoků FLEXflow. Na tyto karty lze nahrát všechny informace požadované řídicím systémem, včetně pracovních postupů, počtu a konfigurace servo-elektrických trysek. Ukládání jednotlivých pracovních postupů také usnadňuje změnu pracovního režimu formy, což je důležité především pro operace s family nástroji. Dokonce lze integrovat i parametry pro proplachovací cykly. Tyto karty forem lze stáhnout na USB disk a přenést je do jiné řídicí jednotky nebo je uložit jako zálohu.

Pokročilé řízení procesu

Pro usnadnění individuálního programování a ještě větší intuitivnost lze na příslušnou kartu uložit obrázek příslušného výlisku. Tam lze jednotlivé body vstřiku přiřadit k příslušné trysce horkého vtoku. Dvojklikem na ně lze zakázat nebo povolit určité funkce a zkontrolovat stav motoru. Kromě toho může uživatel spravovat provozní parametry každého motoru a nezávisle tak optimalizovat výkon příslušné trysky. Na stránce se seznamem cyklů jsou k dispozici kmenová schémata pro jednotlivé pracovní postupy vstřikování. Překrytí příslušného schématu pro konkrétní úlohu s odpovídajícími skutečnými údaji o procesu umožňuje zkontrolovat stabilitu procesu a v případě potřeby přijmout opatření.

Jednoduchý a víceúlohový provoz

Vytváření a ukládání individuálních profilů pro uživatele nebo skupiny uživatelů poskytuje přizpůsobené funkce, které lze flexibilně přizpůsobit příslušným organizačním potřebám. Každý uživatel se přihlašuje prostřednictvím svého jména a hesla k osobnímu účtu. Počet těchto uživatelských účtů je neomezený. K řídicí jednotce se může připojit několik uživatelů současně. Ovládání však může převzít pouze jeden účastník, zatímco ostatní pouze dostávají informace o příslušném stavu. Je však možné předat ovládání jinému uživateli.

HMI 4.0, integrovaný do sítě zákazníka, umožňuje ovládat systémy horkých vtoků FLEXflow z libovolného místa prostřednictvím počítače nebo tabletu a internetového prohlížeče. Citlivé grafické zobrazení se přizpůsobí nejběžnějším rozlišením monitorů.

Zaměření na náročné a složité komponenty

Kromě dalších vymožeností aktualizovaného rozhraní HMI 4.0 zůstávají výhody servomotorem poháněných a přesně ovladatelných systémů uzavíratelných vtoků FLEXflow nezměněny. Protože lze vyrábět velkoplošné výlisky s vysoce kvalitním povrchem, je vstřikování do forem náročných a složitých automobilových dílů jednou z hlavních oblastí použití. Zejména při kaskádovém vstřikování do forem umožňuje systém FLEXflow individuální, postupně koordinované přesné otevírání a zavírání jehel při volitelných rychlostech. To umožňuje přesné řízení průtoku taveniny v jednotlivých tryskách horkých vtoků a celkového objemového průtoku v dutině a optimalizaci procesu plnění oproti běžným kaskádovým systémům. Mezi možné výsledky patří nejen vynikající povrch dílů, ale také snížení potřebné uzavírací síly díky velkému procesnímu oknu, jakož i hmotnosti dílů bez snížení kvality.

Další informace získáte od:

Chiara Montagner

Vedoucí marketingu a komunikace
Oerlikon HRSflow
Tel: +39 0422 750 127
Fax: +39 0422 750 303
chiara.montagner@oerlikon.com
www.oerlikon.com/hrsflow

Erica Gaggiato

Specialista marketingu a komunikace
Oerlikon HRSflow
Tel: +39 0422 750 120
Fax: +39 0422 750 303
erica.gaggiato@oerlikon.com
www.oerlikon.com/hrsflow

 


O Oerlikon HRSflow

Společnost Oerlikon HRSflow (www.hrsflow.com), která je součástí švýcarské technologické skupiny Oerlikon a její divize Polymer Processing Solutions, sídlí v italském San Polo di Piave a specializuje se na vývoj a výrobu pokročilých a inovativních systémů horkých vtoků pro průmysl vstřikování do forem. Tato obchodní jednotka zaměstnává přibližně 1 000 lidí a je přítomna na všech hlavních světových trzích. Oerlikon HRSflow vyrábí systémy horkých vtoků ve svém evropském ústředí v italském San Polo di Piave, v asijské pobočce v čínském Hangzhou a v závodě Byron Center poblíž Grand Rapids, MI, USA.

 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]