Plasty

26. září 2017 00:24

Nový standard pro měření barevnosti a lesku nejen v automobilovém průmyslu je zde!

Konica Minolta představuje nový model přenosného spektrofotometru CM-25cG. Po dlouhých letech, kdy se stal spektrofotometr CM-2500c CT standardem při měření interiérových dílů v automobilovém průmyslu, přichází Konica Minolta s nástupným modelem, novinkou CM-25cG. Velmi přísné až ultimativní požadavky na nový model se vývojovému týmu v Konice Minoltě podařilo splnit, snad i v jistých aspektech překonat.

Oproti původnímu modelu CM-2500c CT je nový model CM-25cG ještě kompaktnější a lehčí přenosný spektrofotometr s geometrií 45 °C: 0 ° a skutečně vysoce výkonným leskoměrem v úhlu 60 °. Použitá geometrie 45 °: 0 ° je známá pro poskytnutí hodnot barevnosti, které vynikající korelaci s vizuálním vnímáním. Toho lze dosáhnout plně vyloučením povrchových efektů lesku, nebo struktury.

Inzerce

Bez nadsázky byl model CM-25cG navržen tak, aby splňoval nebo překračoval normy pro měření barev a lesků v řadě průmyslových odvětví, včetně automobilových interiérových materiálů, kůží, koženek či textilií a také textilií a bezpečnostních prvků s vysokou viditelností a reflexí (EN471).

Nový model je navíc plně kompatibilní s předchozím modelem CM-2500c CT a mezi těmito modely je definována bezprecedentní mezimodelová shoda, dokonalý kruhový optický systém CM-25cG (definovaný jako 45 °C: 0 °) dosahuje vysoké přesnosti a opakovatelnosti, zejména na texturovaných nebo strukturovaných plochách, bez ohledu na směr měření. Nejen, že měří barvu, ale také skutečný 60 ° lesk simultánně. Ba co víc, získává světové prvenství, kdy je jedním modelem současně měřena barevnost i lesk pomocí dvou velikostí apertur! Uživatel nového modelu má na výběr měření barevnosti i lesku pomocí středně velké měřicí clony MAV (7 mm), ale také pomocí malé měřicí plochy s rozměrem 3 mm. Před měřením si může uživatel zaměřený bod prohlédnout pomocí průhledu. Průhledové okénko je umístěno pod měřicím tlačítkem a to z obou stran. Nový model je tak vhodný jak pro praváky, tak pro leváky. CM-25cG je lehký a používá velký a snadno čitelný barevný displej pro zobrazení a správu dat měření buď numericky nebo graficky.

Díky inovativní kombinaci geometrie 45 °: 0 ° a skutečného leskoměru dokonce i pro nejmenší části CM-25cG zvyšuje flexibilitu a přesnost tak, aby odpovídala vizuálnímu vnímání. Skládá se z integrační koule s inovativním poly-zrcadlovým systémem, který vytváří na vzorku osvětlení ve tvaru kroužku s vestavěným 60 ° lesklým senzorem, který odpovídá normám ISO.

Ve srovnání s typickou geometrií 45 °: 0 ° použitou v jiných spektrofotometrech, mají výhody optického systému používaného v modelu CM-25cG za následek výrazně lepší opakovatelnost, jakož i mezipřístrojovou shodu a vynikající mezimodelovou shodu s předchozím modelem CM-2500c. Inovativní optický systém eliminuje směrovou závislost a minimalizuje vliv změn v poloze měření, rotaci přístroje, polohování vzorku a sklon vzorku. To nabízí důležité výhody na matných, strukturovaných a texturovaných materiálech, jako jsou plastové díly používané v automobilových interiérových obloženích.

Díky odlehčenému ergonomickému designu, volitelnému komunikačnímu rozhraní Bluetooth® a barevnému displeji s vysokým rozlišením je CM-25cG dokonale vhodný pro aplikace ve výrobním prostředí. Nastavuje nový standard pro nástroj, který je snadno a rychle ovladatelný a schopný filtrovat uložená data na základě skupinového třídění dalšími informacemi (označováním) a měřit data za méně než 1 sekundu.

CM-25cG byl vyvinut v úzké spolupráci s největšími výrobci automobilů s cílem snížit výměnu fyzických vzorků mezi dodavatelem a odběratelem a současně udržovat historická data, aby uživatel mohl sdílet naměřená data na základě absolutních hodnot. U tohoto modelu je pak umožněna bezlimitní „ Digitální správa barevných dat“ v celém řetězci subdodavatelů, dodavatelů až po koncového zákazníka.

Každý model CM-25cG je ve výchozím nastavení v tzv. verzi close tolerance (CT), a proto Konica Minolta opět dokazuje, že je v technologii optických přístrojů nepřekonatelná a se svým know-how jednička na trhu. Model pokořil nejpřísnější požadavky na mezipřístrojovou shodu (IIA) a ΔE*ab < 0,15 (průměr na 12 BCRA keramických standardech) a mezimodelová shoda (IMA) s předchozí řadou CM-2500c definuje novou úroveň výkonu.

Lukáš Válek, Anamet s. r. o.


ANAMET s. r. o.
Kováků 26, 150 00 Praha
tel.: + 420 257 328 175
fax.:+ 420 257 323 278
valek@anamet.cz
sales@anamet.cz
www.anamet.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]