Plasty

26. září 2017 00:24

Nový standard pro měření barevnosti a lesku nejen v automobilovém průmyslu je zde!

Konica Minolta představuje nový model přenosného spektrofotometru CM-25cG. Po dlouhých letech, kdy se stal spektrofotometr CM-2500c CT standardem při měření interiérových dílů v automobilovém průmyslu, přichází Konica Minolta s nástupným modelem, novinkou CM-25cG. Velmi přísné až ultimativní požadavky na nový model se vývojovému týmu v Konice Minoltě podařilo splnit, snad i v jistých aspektech překonat.

Oproti původnímu modelu CM-2500c CT je nový model CM-25cG ještě kompaktnější a lehčí přenosný spektrofotometr s geometrií 45 °C: 0 ° a skutečně vysoce výkonným leskoměrem v úhlu 60 °. Použitá geometrie 45 °: 0 ° je známá pro poskytnutí hodnot barevnosti, které vynikající korelaci s vizuálním vnímáním. Toho lze dosáhnout plně vyloučením povrchových efektů lesku, nebo struktury.

Bez nadsázky byl model CM-25cG navržen tak, aby splňoval nebo překračoval normy pro měření barev a lesků v řadě průmyslových odvětví, včetně automobilových interiérových materiálů, kůží, koženek či textilií a také textilií a bezpečnostních prvků s vysokou viditelností a reflexí (EN471).

Nový model je navíc plně kompatibilní s předchozím modelem CM-2500c CT a mezi těmito modely je definována bezprecedentní mezimodelová shoda, dokonalý kruhový optický systém CM-25cG (definovaný jako 45 °C: 0 °) dosahuje vysoké přesnosti a opakovatelnosti, zejména na texturovaných nebo strukturovaných plochách, bez ohledu na směr měření. Nejen, že měří barvu, ale také skutečný 60 ° lesk simultánně. Ba co víc, získává světové prvenství, kdy je jedním modelem současně měřena barevnost i lesk pomocí dvou velikostí apertur! Uživatel nového modelu má na výběr měření barevnosti i lesku pomocí středně velké měřicí clony MAV (7 mm), ale také pomocí malé měřicí plochy s rozměrem 3 mm. Před měřením si může uživatel zaměřený bod prohlédnout pomocí průhledu. Průhledové okénko je umístěno pod měřicím tlačítkem a to z obou stran. Nový model je tak vhodný jak pro praváky, tak pro leváky. CM-25cG je lehký a používá velký a snadno čitelný barevný displej pro zobrazení a správu dat měření buď numericky nebo graficky.

Díky inovativní kombinaci geometrie 45 °: 0 ° a skutečného leskoměru dokonce i pro nejmenší části CM-25cG zvyšuje flexibilitu a přesnost tak, aby odpovídala vizuálnímu vnímání. Skládá se z integrační koule s inovativním poly-zrcadlovým systémem, který vytváří na vzorku osvětlení ve tvaru kroužku s vestavěným 60 ° lesklým senzorem, který odpovídá normám ISO.

Ve srovnání s typickou geometrií 45 °: 0 ° použitou v jiných spektrofotometrech, mají výhody optického systému používaného v modelu CM-25cG za následek výrazně lepší opakovatelnost, jakož i mezipřístrojovou shodu a vynikající mezimodelovou shodu s předchozím modelem CM-2500c. Inovativní optický systém eliminuje směrovou závislost a minimalizuje vliv změn v poloze měření, rotaci přístroje, polohování vzorku a sklon vzorku. To nabízí důležité výhody na matných, strukturovaných a texturovaných materiálech, jako jsou plastové díly používané v automobilových interiérových obloženích.

Díky odlehčenému ergonomickému designu, volitelnému komunikačnímu rozhraní Bluetooth® a barevnému displeji s vysokým rozlišením je CM-25cG dokonale vhodný pro aplikace ve výrobním prostředí. Nastavuje nový standard pro nástroj, který je snadno a rychle ovladatelný a schopný filtrovat uložená data na základě skupinového třídění dalšími informacemi (označováním) a měřit data za méně než 1 sekundu.

CM-25cG byl vyvinut v úzké spolupráci s největšími výrobci automobilů s cílem snížit výměnu fyzických vzorků mezi dodavatelem a odběratelem a současně udržovat historická data, aby uživatel mohl sdílet naměřená data na základě absolutních hodnot. U tohoto modelu je pak umožněna bezlimitní „ Digitální správa barevných dat“ v celém řetězci subdodavatelů, dodavatelů až po koncového zákazníka.

Každý model CM-25cG je ve výchozím nastavení v tzv. verzi close tolerance (CT), a proto Konica Minolta opět dokazuje, že je v technologii optických přístrojů nepřekonatelná a se svým know-how jednička na trhu. Model pokořil nejpřísnější požadavky na mezipřístrojovou shodu (IIA) a ΔE*ab < 0,15 (průměr na 12 BCRA keramických standardech) a mezimodelová shoda (IMA) s předchozí řadou CM-2500c definuje novou úroveň výkonu.

Lukáš Válek, Anamet s. r. o.


ANAMET s. r. o.
Kováků 26, 150 00 Praha
tel.: + 420 257 328 175
fax.:+ 420 257 323 278
valek@anamet.cz
sales@anamet.cz
www.anamet.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]