Plasty

07. září 2021 16:20

Nově vyvinutá směs omílacích tělísek od společnosti AM Solutions umožňuje efektivnější a nákladově ekonomičtější povrchovou úpravu 3D tištěných plastových dílů

Společnost AM Solutions – 3D post processing technology svým nejnovějším vývojem nového typu omílacích tělísek pro následné zpracování dílů z termoplastů  vytištěných technologií MJF a SLS dále rozšiřuje své produktové portfolio. Nová tělíska umožňují bezpečnou a nákladově efektivní konečnou úpravu 3D vytištěných součástí různých tvarů a velikostí v jediném procesním kroku a s plně opakovatelnými výsledky. Odpadá tak časově náročná a nákladná výměna omílacích tělísek pro různé fáze opracování. V kombinaci s příslušným tiskovým know-how navíc umožňuje nová směs tělísek dosažení dokonalého, jemně strukturovaného a vysoce homogenního povrchu.

S rostoucím využíváním aditivní výroby pro sériovou výrobu plastových dílů se zvyšují požadavky na hospodárnost a kvalitní povrchovou úpravu. S týmem odborníků v oblasti automatizovaného post processingu se značka Rösler AM Solutions – 3D post processing technology staví této výzvě čelem. Nejnovějším vývojem jsou omílací tělíska, která vytváří plně opakovatelné a vysoce kvalitní výsledky povrchové úpravy termoplastických součástí, které jsou tištěny pomocí technologie tisku MJF a SLS na bázi práškového lože. Pro tento nový produkt využili odborníci společnosti AM Solutions rozsáhlé vývojové know-how společnosti Rösler Oberflächentechnik GmbH. S více než 15000 produkty nabízí společnost Rösler zdaleka nejširší portfolio omílacích tělísek a směsí na světě.

Díky vysoké univerzálnosti jsou dokončovací procesy jednodušší, bezpečnější a nákladově efektivnější.

Materiál, tvar a velikost nového tělíska byly dokonale přizpůsobeny požadavkům na následné zpracování plastových komponent vytištěných na 3D tiskárně. Christoph Bätz, projektový inženýr ve společnosti AM Solutions – 3D post processing technology, vysvětluje: „Složení nové směsi tělísek bylo vyvinuto na základě četných zkoušek zpracování. Výsledkem je produkt, který umožňuje povrchovou úpravu širokého spektra dílů různých tvarů a velikostí. Bez ohledu na to, zda je třeba zpracovat malé, jemné obrobky nebo velké součásti, výsledkem je vždy vysoce homogenní, konzistentní a opakovatelná povrchová úprava.“ Výkon broušení závisí na geometrické složitosti obrobků. U některých aplikací lze drsnost povrchu snížit z Ra = 15 μm na Ra = 3 μm během 240 minut.

Vícestupňové dokončovací procesy vyžadují častou výměnu omílacích tělísek. Vzhledem k tomu, že nová tělíska MJF/SLS již obsahují optimální směs různých tvarů a velikostí, mohla by být potřeba těchto změn zcela eliminována. Rovněž již není nutné udržovat správnou posloupnost zpracování. To výrazně usnadňuje celkovou manipulaci. Navíc vzhledem k tomu, že nový typ média lze použít pro širokou škálu aplikací, není již nutné skladovat více typů médií pro různé kategorie obrobků. To představuje významnou úsporu nákladů.  Vyšší efektivita nákladů je však pouze jednou částí příběhu. Nová tělíska také pomáhají zlepšit stabilitu a bezpečnost dokončovacích procesů. Významným faktorem je samozřejmě také trvale vysoká kvalita keramických tělísek, která je zaručena díky převážně digitalizovanému a přísně kontrolovanému výrobnímu procesu. Rainer Schindhelm, vedoucí divize výroby spotřebního materiálu ve společnosti Rösler Oberflächentechnik GmbH, k tomu říká: „V současné době je výroba keramických tělísek velmi náročná: „Desítky let cenných zkušeností nám umožňují neustále vyvíjet nové produkty, které našim zákazníkům nabízejí významnou přidanou hodnotu a poskytují řešení výzev, kterým musí čelit. Díky dokonale přizpůsobené souhře mezi strojem, spotřebním materiálem a procesním know-how jsou inovativní, jedinečná řešení společnosti Rösler a její značky AM Solutions – 3D post processing technology velmi úspěšná.“

Efektivní broušení extrémně jemných součástí bez poškození.

Povrchová úprava obzvláště jemných obrobků se složitou geometrií představuje obzvláště náročnou výzvu pro následné 3D zpracování. V kombinaci s optimalizovanými metodami tisku vytváří nová směs tělísek vysoce homogenní výsledky pro tyto náročné dokončovací úkoly. Zároveň minimalizuje zmetkovitost a šetří náklady. Odborníci ze společnosti AM Solutions – 3D post processing technology vám budou schopni pomoci s inženýringem pro taková optimalizační opatření.

www.solutions-for-am.com

Nová směs omílacích tělísek od společnosti AM Solutions – technologie 3D postprocesingu umožňuje nákladově efektivní dokončování široké škály plastových komponent vytištěných 3D tiskem (MJF/SLS) v jediném kroku zpracování. Bez ohledu na velikost a tvar obrobků je proces naprosto stabilní a poskytuje konzistentně opakovatelné výsledky dokončování. Časově náročné a nákladné výměny tělísek kvůli vícestupňovým procesům již nejsou nutné. To také pomáhá eliminovat požadavky na skladování různých typů omílacích tělísek. Výkon broušení závisí na geometrické složitosti obrobků. U některých aplikací lze drsnost povrchu snížit z Ra = 15 μm na Ra = 3 μm během 240 minut.

„Složení nové směsi tělísek bylo vyvinuto na základě četných zkoušek zpracování. Výsledkem je produkt, který umožňuje povrchovou úpravu širokého spektra součástí různých tvarů a velikostí. Bez ohledu na to, zda je třeba opracovat malé, křehké obrobky nebo velké součásti, výsledkem je vždy vysoce homogenní, konzistentní a opakovatelná povrchová úprava,“ vysvětluje Christoph Bätz, projektový inženýr společnosti AM Solutions – 3D post processing technology.

„Desítky let cenných zkušeností nám umožňují neustále vyvíjet nová řešení, která našim zákazníkům nabízejí významnou přidanou hodnotu a poskytují řešení výzev, kterým musí čelit. Díky dokonale přizpůsobené souhře mezi strojem, spotřebním materiálem a procesním know-how jsou inovativní, jedinečná řešení společnosti Rösler a její značky AM Solutions – technologie 3D postprocesingu velmi úspěšná,“ uzavírá Rainer Schindhelm, vedoucí divize výroby spotřebního materiálu ve společnosti Rösler Oberflächentechnik GmbH.

Povrchová úprava obzvláště jemných obrobků se složitou geometrií představuje obzvláště náročnou výzvu pro následné zpracování a často způsobuje problémy (foto vlevo). V kombinaci s optimalizovanými metodami tisku vytváří nová směs omílacích tělísek vysoce homogenní výsledky pro tyto náročné dokončovací úkoly. Zároveň minimalizuje zmetkovitost a šetří náklady (foto vpravo).

Fotografie: Rösler Oberflächentechnik GmbH


Soukromá společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH se již více než 80 let  aktivně zabývá oblastí povrchových úprav. Jak lídr globálního trhu nabízíme komplexní portfolio vybavení, spotřebního materiálu a služeb v oblasti omílání a tryskání pro široké spektrum rozmanitých průmyslových odvětví. Náš sortiment asi 15 000 spotřebních materiálů, vyvinutých v našich zkušebních centrech po celém světě, slouží našim zákazníkům pro jejich individuální dokončovací operace. Pod značkou AM Solutions nabízíme řadu řešení a služeb v oblasti aditivní výroby/ 3D tisku. V centrální školicím středisku Rösler Academy nabízíme praktické semináře k tématům technologie omílání a tryskání, štíhlé výroby a aditivních technologií. Ke skupině Rösler patří vedle německých závodů v Untermerzbachu/ Memmelsdorfu a Bad Staffelsteinu/Hausenu dalších 15 poboček a cca. 150 obchodních zastoupení po celém světě.

Detailní informace naleznete na: www.rosler.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Skupina Progresus s developerem Garbe oznámili úplné obsazení nového průmyslového centra u Chomutova. V projektu za půl miliardy získal poslední volnou kapacitu stávající nájemce ISOLITE

Špičkový projekt industriálního centra Garbe Progresus Park Klášterec I mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří je krátce po svém dokončení již plně obsazen. Také zbývajících […]

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]