Plasty

22. ledna 2020 12:22

Nové plastové převody s ozubenými koly otevírají konstruktérům nové možnosti

Firma norelem, specialista na normalizované díly, uvádí na trh nový sortiment plastových převodů s ozubenými koly, které představují cenově výhodný a vysoce účinný doplněk k nabídce pro konstruktéry.

Převody s ozubenými koly jako nejčastěji používaný typ převodů jsou základní komponentou pro přenos sil bez prokluzu z jedné hřídele na druhou. Jsou klíčovým prvkem pro mechanismy, kde je třeba měnit směr otáčení – např. když je třeba břemeno zdvihat a spouštět.

V sortimentu norelem, který zahrnuje 45 000 položek, jsou také převody s kovovými ozubenými koly. Avšak pro lepší podporu zákazníků z oblastí automatizace a strojního inženýrství dodává norelem i jejich plastovou alternativu.

Převody s plastovými ozubenými koly jsou nejen cenově výhodné, ale mají i další přednosti: jsou lehčí a více korozivzdorné a vyžadují minimální údržbu.

Plastová i kovová ozubená kola jsou dostupná ve všech standardních velikostech s počtem zubů od 12 do 38. Mají vynikající pevnost a přesnost a jsou vhodná i pro nejnáročnější prostředí.

Pro složitější úlohy je možné převody s čelními ozubenými koly kombinovat s ozubenými hřebeny nebo kuželovými ozubenými koly, které jsou také dostupné v proslulém katalogu normalizovaných dílů, THE BIG GREEN BOOK.

„Převodu s ozubenými koly jsou nutností pro každého konstruktéra. S našimi plastovými koly nyní máme posílenou nabídku, takže zákazníci si mohou volit to provedení, které je pro jejich úlohu nejvhodnější,“ komentuje Marcus Schneck, ředitel firmy norelem.


 www.norelem.cz

Mohlo by se Vám líbit

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]