Plasty

23. září 2016 00:29

Nová řada granulátorů a drtičů Piovan

Piovan v letošním roce uvedl na trh nové a kompletní řady granulátorů a drtičů, jenž jsou charakterizované inovativním technickým a konstrukčním řešením.

Všechny nové stroje Piovan pro mletí plastového odpadu jsou vybaveny absolutně unikátním principem tangenciálního střižného systému. Rotační nože jsou nakloněny vzhledem k pevným nožům a jsou umístěny co nejblíže geometrické tečny střižného kruhu. To je hlavní důvod optimalizace a vylepšení kvality střihu. Touto cestou jsou dosahovány vysoké výrobní výkony s použitím menších motorů, což je významným přínosem k minimalizaci tvorby prachu a tvorby tepla. Tyto vlastnosti zajišťují pravidelný střih a stálou velikost rozemletých částic. Bez tohoto řešení je dosahováno pouze nepravidelného střihu a nestejné velikosti rozemletých částic, vyššího obsahu prachu a následně tedy komplikovanějšího zpracování.

Mlecí komora je provedena ze strojně opracovaných dílů, které jsou následně smontovány s minimem svařovaných spojů, či odlévaných dílů. Tato konstrukce umožňuje použití vysoce přesných dílů, jenž zvyšují efektivitu střihu a kvalitu výsledného produktu, rozemletého plastu, se souběžným zvýšením životnosti granulátoru a snadnou výměnou opotřebitelných prvků.

Dalším významným prvkem Piovan granulátorů je možnost individuální úpravy, dokonce základních verzí, s ohledem k potřebám výroby (vyfukování, extruze, vstřikování) a specifickým potřebám jednotlivých zákazníků vzhledem k prostoru, způsobu dodávky a odběru materiálu a ochraně prostředí. Všechny tyto stroje zaručují extrémně nízkou hladinu hluku.

N35-60: granulátor – vlajková loď

Koncem roku 2015 Piovan představil model N35-60. Stroj zahrnující celou charakteristiku zmíněnou výše je navíc vybaven 90° nastavitelnou násypkou pro 4 plnící pozice. Pokud je zásobován materiálem skrze dopravní pás, orientace pásu může být vždy upravena vzhledem k plnící násypce. Proto je následná údržba zjednodušena a je zapotřebí menší zastavěný prostor.

Rychlý přístup do stroje je dalším důležitým aspektem, jelikož operace čistění může být zapotřebí na denní bázi. Tyto vlastnosti jsou odpovědí na specifické požadavky uživatelů, jenž potřebují umístit granulátor na konec výrobní linky, kde je obvykle nedostatek prostoru.

Granulátor model N35–60

N35–60 je částí rodiny tří granulátorů, navržených speciálně pro velké díly, jako jsou vstřikované obaly na potraviny, velké láhve, vyfukované díly (nádoby, hračky, zahradní vybavení) a díly vyrobeny rotačním vstřikováním. Tyto výrobky jsou obvykle poměrně velké a lehké, a proto je nesnadné je rozemlít, či rozstříhat.

Jednohřídelové drtiče: doplnění produktové řady

Doplněním řady granulátorů je řada jednohřídelových drtičů, skvělá pro zpracování přetoků vzniklých při náběhu výroby, či výměně materiálů. Ve velkokapacitní výrobě to znamená, že zde máme několik tun polymeru, který může být znovu použit po zpracování drtičem. Drtiče jsou stroje, které částečně přesahují do oblasti nasazení granulátorů, někdy také integrují jejich funkci. Pokud potřebujeme rozemlít a zpracovat již středně velké množství odpadu, může být vhodnější použití drtiče než velkého granulátoru. Drcený odpad může být následně pomletý malými a tedy ekonomickými granulátory. U srovnatelně velkých dílů, drtič používá výrazně menší motor ve srovnání s granulátorem, což znamená odpovídající úsporu energie, zejména při zpracování velkého množství odpadu. Piovan řada jednohřídelových drtičů zahrnuje 4 různé modely, každý z nich s násypkou o velikosti od 600×600 mm do 1500×1500 mm.

Drtič série TRM

Piovan recyklační linka: excelentní výsledky s malou spotřebou energie

Již jsme zmínili, že jedny z výhod tangenciálního střihu jsou konstantní velikost rozemletých částí a možnost použití menších pohonů. Piovan granulátory jsou vybaveny energeticky úsporným motorem a řídícím systémem. Celý hnací systém byl revidován pro dosažení efektivních úspor energie při zatížení v procesu 24h/7 dnů. I když granulátor nepracuje nepřetržitě, je možné optimalizovat výkonnové špičky pro redukci spotřeby energie. Například, pro aplikaci vyfukování je granulátor maximálně zatížen pouze při náběhu výroby, zatímco při průběhu výroby pouze asi na 20–30 %. Při výměně forem je zde série prostojů, kdy není používán vůbec, ačkoliv motor je stále v běhu. Zde systém úspory energie zasáhne a zajistí optimalizaci spotřeby.

Nová řada Piovan vysoce efektivních granulátorů zaručuje úspory spotřeby energie mezi 15 % a 35 % v závislosti na konkrétní aplikaci.


Piovan Central Europe GmbH
Piovan Czech Republic, s. r. o.
office@piovan.at
www.piovan.com


 

Mohlo by se Vám líbit

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]

OSTROJ pokračuje v investicích do energetických úspor. Loni ušetřil téměř 3 miliony Kč

OSTROJ, jedna z předních strojírenských firem v České republice s více než sedmdesátiletou historií, čelí v posledních letech rapidnímu nárůstu nákladů na energie, a to v desítkách milionů korun. V roce […]