Plasty

08. září 2015 00:45

Nástroje na začišťování plastů

Při výrobě plastových dílů vznikají nežádoucí přetoky, přelisky, otřepy a další výrobní nepřesnosti, které je potřeba z funkčních, bezpečnostních i vizuálních důvodů odstranit. Strojní obrábění v řadě aplikací nelze využít, navíc není vhodné např. pro jemné začišťovací práce. Podíl ruční práce je tedy stále vysoký a plní tak nezastupitelnou roli.

Čepele a skalpely pro začišťování plastů

Čepelky a skalpely pro začišťování plastů společnosti Techni Trade s. r. o. vynikají vysokou kvalitou, ostrostí a dlouhou životností, která do výrobního procesu přináší vyšší produktivitu a vyšší bezpečnost práce. Těchto měřitelných úspor je možné dosáhnout zejména omezením prostojů ve výrobě díky méně časté výměně nástrojů a eliminací rizika zranění použitím kvalitních nástrojů v bezpečnostních baleních. Začišťovací čepele jsou standardně vyráběny v tloušťkách od 0,3 do 0,6 mm, nejpoužívanějším typem jsou však čepele tloušťky 0,5 mm.

Inzerce

Čepele a skalpely je možné opatřit speciálním povlakem nitridu titanu (TiN), který zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení a snižuje koeficient tření. Tyto vlastnosti snižují řezný odpor a několikanásobně prodlužují životnost nástrojů.

Boční štípací kleště na začišťování plastů

Novinkou v sortimentu společnosti Techni Trade s. r. o. jsou boční štípací kleště na plasty německé společnosti ARHOSO Solingen. V nabídce tak naleznete vysoce kvalitní, profesionální kleště, které jsou určené především pro bezezbytkové začišťování plastových odlitků. Kleště jsou vyráběny v různých délkách (od 120 do 275 mm) a s různým úhlem čelistí (nejpoužívanější 10 °, 35 °, 87 ° a rovné čelisti). Samozřejmostí jsou ergonomicky tvarované rukojeti pro vysoký komfort při celodenní práci s nástrojem. Většina nabízených kleští má břity bez fazety pro maximálně efektivní odstraňování přetoků plastových výlisků.

Otočné nože a keramické škrabáky

Dalšími velmi oblíbenými nástroji pro začišťování plastů jsou nástroje značky NOGA a SHAVIV, které zahrnují především otočné nože – škrabáky. V naší nabídce naleznete škrabáky (včetně keramických škrabáků pro měkčí materiály), klasické a rotační záhlubníky, trojhranné a teleskopické škrabáky, nástavce, náhradní nože, samostatné držáky a další speciální nástroje. Všechny nástroje těchto celosvětově známých značek vynikají dlouhou životností a kvalitním zpracováním.

Odporové nože

K začišťování plastových výlisků jsou vhodné také odporové nože (tavné řezačky). Výhodou odporových nožů je zejména dosažení mimořádně kvalitního povrchu opracovávaného dílu, který nenese vizuální stopy následného opracování a též snížení řezného odporu v důsledku natavení plastového dílu. Společnost Techni Trade nabízí vysoce kvalitní tavné řezačky německé výroby a širokou nabídku náhradních nožů, které také sama vyrábí na základě individuálních požadavků zákazníků.


Techni Trade s. r. o.
Bezručova 160/13
250 91 Zeleneč
+420 246 089 786
service@techni-trade.com
www.techni-trade.com


 

Mohlo by se Vám líbit

Navzdory komplikacím dotahuje český autoprůmysl předkrizové hodnoty

Výroba motorových vozidel v České republice opět ožívá. Pozitivním signálem je nejenom meziroční nárůst, ale i srovnání s předkrizovými hodnotami roku 2019. Výrazně se také rozjíždí […]

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít do hydraulických systémů letadel

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít k utěsnění hydraulického pohonu […]

Nová Toyota z Česka

Toyota Motor Europe bude v České republice vyrábět nový model v segmentu A Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) přidá do svého portfolia druhý model […]