Plasty

08. září 2015 00:45

Nástroje na začišťování plastů

Při výrobě plastových dílů vznikají nežádoucí přetoky, přelisky, otřepy a další výrobní nepřesnosti, které je potřeba z funkčních, bezpečnostních i vizuálních důvodů odstranit. Strojní obrábění v řadě aplikací nelze využít, navíc není vhodné např. pro jemné začišťovací práce. Podíl ruční práce je tedy stále vysoký a plní tak nezastupitelnou roli.

Čepele a skalpely pro začišťování plastů

Čepelky a skalpely pro začišťování plastů společnosti Techni Trade s. r. o. vynikají vysokou kvalitou, ostrostí a dlouhou životností, která do výrobního procesu přináší vyšší produktivitu a vyšší bezpečnost práce. Těchto měřitelných úspor je možné dosáhnout zejména omezením prostojů ve výrobě díky méně časté výměně nástrojů a eliminací rizika zranění použitím kvalitních nástrojů v bezpečnostních baleních. Začišťovací čepele jsou standardně vyráběny v tloušťkách od 0,3 do 0,6 mm, nejpoužívanějším typem jsou však čepele tloušťky 0,5 mm.

Čepele a skalpely je možné opatřit speciálním povlakem nitridu titanu (TiN), který zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení a snižuje koeficient tření. Tyto vlastnosti snižují řezný odpor a několikanásobně prodlužují životnost nástrojů.

Boční štípací kleště na začišťování plastů

Novinkou v sortimentu společnosti Techni Trade s. r. o. jsou boční štípací kleště na plasty německé společnosti ARHOSO Solingen. V nabídce tak naleznete vysoce kvalitní, profesionální kleště, které jsou určené především pro bezezbytkové začišťování plastových odlitků. Kleště jsou vyráběny v různých délkách (od 120 do 275 mm) a s různým úhlem čelistí (nejpoužívanější 10 °, 35 °, 87 ° a rovné čelisti). Samozřejmostí jsou ergonomicky tvarované rukojeti pro vysoký komfort při celodenní práci s nástrojem. Většina nabízených kleští má břity bez fazety pro maximálně efektivní odstraňování přetoků plastových výlisků.

Otočné nože a keramické škrabáky

Dalšími velmi oblíbenými nástroji pro začišťování plastů jsou nástroje značky NOGA a SHAVIV, které zahrnují především otočné nože – škrabáky. V naší nabídce naleznete škrabáky (včetně keramických škrabáků pro měkčí materiály), klasické a rotační záhlubníky, trojhranné a teleskopické škrabáky, nástavce, náhradní nože, samostatné držáky a další speciální nástroje. Všechny nástroje těchto celosvětově známých značek vynikají dlouhou životností a kvalitním zpracováním.

Odporové nože

K začišťování plastových výlisků jsou vhodné také odporové nože (tavné řezačky). Výhodou odporových nožů je zejména dosažení mimořádně kvalitního povrchu opracovávaného dílu, který nenese vizuální stopy následného opracování a též snížení řezného odporu v důsledku natavení plastového dílu. Společnost Techni Trade nabízí vysoce kvalitní tavné řezačky německé výroby a širokou nabídku náhradních nožů, které také sama vyrábí na základě individuálních požadavků zákazníků.


Techni Trade s. r. o.
Bezručova 160/13
250 91 Zeleneč
+420 246 089 786
service@techni-trade.com
www.techni-trade.com


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]