Plasty

20. září 2022 23:00

MSV 2022: Přinášíme novinky z veletrhu PLASTEX

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů se na brněnském výstavišti koná v sudých letech současně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. V České republice je plastikářský a gumárenský průmysl velice kvalitně etablován a ke klíčovým odběratelům zpracovatelů plastů patří automobilový, elektrotechnický a obalový průmysl.

Letos se na veletrhu PLASTEX představí například společnosti ADITEG, ARBURG, BOCO PARDUBICE machines, BOLE Europe Technology, ENGEL AUSTRIA, GMS velkoobchod, GUMEX, Hasco Austria, JAN SVOBODA, JELÍNEK-TRADING, JSW Machines, KNARR Vertriebs, KUBOUŠEK, LUGER, MEPAC CZ, Meusburger Georg, Piovan Central Europe, Stäubli Systems, Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko, Synventive Molding Solutions, VACULA, Wittmann Battenfeld CZ a další.

Hlavním dějištěm tohoto oboru bude pavilon G1.

ARBURG
Hlavními tématy budou automatizace a digitalizace

Společnost ARBURG předvede na letošním veletrhu efektivní vstřikování a možnosti individuální automatizace. Odborná i laická veřejnost si bude moci prohlédnout také předváděcí stanice pro zákaznický portál „arburgXworld“ a systém řídicího počítače ALS.

Firma představí také elektrický stroj ALLROUNDER 520 A s uzavírací silou 1 500 kN. Kromě něho bude k dispozici také šestiosý robotický systém Kuka, který demonstruje, čeho všeho mohou robotické systémy dosáhnout v automatizačních řešeních a systémech na klíč od společnosti ARBURG. Robot s naprostou přesností a stále stejnou precizností sestavuje a rozebírá model hybridního stroje ALLROUNDER 1120 H z kostek Lego.

Pavilon G1, stánek č. 029

Více informací …

ENGEL

Přední světová společnost v oblasti zpracování plastů

Společnost ENGEL se sídlem v rakouském Schwertbergu je jednou z předních světových společností v oblasti strojů na zpracování plastů. Firma nabízí individuální řešení od jednotlivých vstřikovacích strojů až po integrované a automatizované výrobní buňky. S devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii a s dceřinými společnostmi a zastoupeními ve více než 85 zemích má společnost ENGEL celosvětovou působnost. Od svého založení v roce 1945 až do současnosti byla firma vždy stoprocentně vlastněna rodinou.

Pavilon G1, stánek č. 028

Více informací …

Stäubli Systems

Budoucnost plastikářského průmyslu s AGV

Veletrhu se i v letošním roce zúčastní společnost Stäubli Systems. Ve své expozici se bude věnovat oblasti AGV ve spojení s plastikářským průmyslem. Cílem specialistů Stäubli je umožnit propojení výrobních linek s flexibilními dopravními platformami prostřednictvím digitalizace. Pro potřeby plastikářského průmyslu vyvinula společnost Stäubli Systems specifická řešení, která splňují stále rostoucí výzvy tohoto odvětví.

Nabídka plošin AGV se vyznačuje vynikajícím výkonem zejména díky všesměrovému pohybu, vysoké přesnosti polohování (5 mm), robustnosti při přepravě i nejvyššího užitečného zatížení 500 tun. Synchronizace vozidel se softwarem hraje důležitou roli – Stäubli AGV pracuje co nejefektivněji, protože poskytuje informace pro rozhodování založené na datových podkladech. O bezpečnost této spolupráce se stará nejmodernější bezpečnostní technologie integrovaná do vozidel AGV.

Pavilon G1, stánek č. 41

Více informací …

KUBOUŠEK se ukáže hned ve dvou pavilonech

Společnost KUBOUŠEK je významný systémový integrátor technických řešení pro průmyslovou výrobu – zejména v oborech zpracování plastů, automatizace a kontroly kvality. Již od svého založení v roce 1990 staví spolupráci na kvalitě dodávaných zařízení i poskytovaných službách, inovacích, vzájemné důvěře a partnerství.

V pavilonu G1 představí společnost produkty pro plastikářský průmysl. Svou premiéru zde bude mít zcela nová řada vstřikovacích strojů KraussMaffei precisionMolding – výkonný ekonomický elektrický stroj, který zaujme svou dostupnou cenou srovnatelnou s hydraulickými stroji. Výrobní buňku doplní ekonomické periferní zařízení, s jejichž kombinací se efekt úsporné výroby zvyšuje. Špičkové měřicí přístroje naleznete na stánku KUBOUŠEK v pavilonu F.

Pavilon G1, stánek č. 030 + pavilon F, stánek č. 37

Více informací …

Do Brna zavítá také BOLE Europe Technology

BOLE je high-tech společnost, která se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu přesných strojních zařízení. Je to specialista na vstřiková zařízení. Vstřikovací lisy BOLE vyvíjejí němečtí odborníci. Sortiment produktů pokrývá téměř 100 specifikací a 6 hlavních sérií, včetně vysoce přesné řady DK se dvěma deskami, hydraulické řady EK-S, ale i plně elektrické řady FE.

Pavilon G1, stánek č. 031

Více informací …

JAN SVOBODA s. r. o. představí několik novinek

Stánek 45-46 v pavilonu G1 firmy JAN SVOBODA s.r.o. bude pokračovat v nastoleném trendu ukázek ekologického vstřikování plastů s extrémně sníženou spotřebou elektrické energie pro vyšší konkurenceschopnost českých a slovenských vstřikoven plastů. K vidění budou tyto exponáty:

  • japonský vstřikolis JSW s efektivnější vstřikovací komorou a spotřebou rychlovarné konvice
  • plovoucí trysky Thermoplay s potenciálem snížení nastavené teploty vstřikování o 30 – 50°C
  • speciální odvzdušňovací systémy pro eliminaci zmetkovitosti při vstřikování
  • česká verze unikátní publikace s nejnovějšími poznatky o vstřikování
  • hydraulické válce s integrovaným brzděním „ABS“ pro zkrácení vstřikovacích časů až o 60 %
  • chladicí systém BALZI se zvýšenou efektivitou chlazení

A mnoho dalšího z oblasti finančně efektivního, ekologického vstřikování.

Pavilon G1, stánek č. 045-046

Více informací …

Praktické informace

MSV se společně s technologickými veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin.

Novinky vystavovatelů

Doprovodný program

Registrovat/koupit vstupenku

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Skupina Progresus s developerem Garbe oznámili úplné obsazení nového průmyslového centra u Chomutova. V projektu za půl miliardy získal poslední volnou kapacitu stávající nájemce ISOLITE

Špičkový projekt industriálního centra Garbe Progresus Park Klášterec I mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří je krátce po svém dokončení již plně obsazen. Také zbývajících […]

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]