Plasty

27. října 2023 08:44

Mikrovlnné absorbéry se osvědčují v aplikacích ADAS

Inovativní materiálové technologie divize Parker Chomerics podporují bezpečnost a spolehlivost

Divize Chomerics Division společnosti Parker Hannifin, mezinárodního lídra v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, uvádí, že její absorpční materiály mikrovln na bázi elastomerů CHO-MUTE™ 9005 a 9025 úspěšně chrání pokročilé asistenční systémy pro řidiče (ADAS) před elektromagnetickým rušením (EMI), což je zásadní požadavek pro tyto život zachraňující a stále důležitější systémy.

Systém ADAS musí fungovat efektivně po celou dobu, protože jakákoli porucha detekce mrtvého úhlu nebo adaptivního tempomatu může mít tragické následky.CHO-MUTE™ 9005 a 9025 splňují požadavky na vysoký výkon a různorodé konstrukce a absorbují záření EMI a zajišťují integritu dat.

Procesně důležité součásti systému ADAS, jako jsou varovné systémy detekce jízdních pruhů a couvací kamery, se staly důležitým prvkem současného jízdního komfortu. Přestože tato technologie plní klíčovou funkci při předcházení nehodám nebo snižování závažnosti nehod, které nelze odvrátit, přináší také několik technických výzev. Pokročilé sestavy senzorů a radarů používané v nejnovějších automobilech jsou vystaveny silnému a neúprosnému elektromagnetickému rušení EMI od okolní elektroniky a také elektromagnetickému vyzařování EMI od samotného zařízení. Tyto účinky mohou vést k nepřesnostem v datech a ohrozit bezpečnost a spolehlivost.

Stínicí materiály proti elektromagnetickému rušení EMI jsou klíčovou součástí, která zajišťuje, že tyto systémy budou vždy správně a bezchybně fungovat. Použité materiály musí nabízet vysoké výkonnostní charakteristiky a flexibilitu konstrukce, protože požadavky během vývoje jsou často nejednoznačné a rozsáhlé; konstruktéři musí vždy počítat s výrobními úpravami. Ačkoli existují různé možnosti ochrany proti elektromagnetickému rušení EMI, absorbéry jsou ideální pro vyšší frekvence, které se obvykle vyskytují v automobilových zařízeních.

Absorpční materiály mikrovln na bázi elastomerů CHO-MUTE™ 9005 a 9025 představují snadný přístup k redukci nežádoucího elektromagnetického záření z elektronických zařízení a zároveň minimalizují příčné vazby mezi dutinami a rezonance mikrovlnných dutin. Materiály CHO-MUTE™ 9005 a 9025 se skládají ze silikonové elastomerové matrice s železným přídavným materiálem a poskytují vysokofrekvenční absorpční výkon v širokopásmovém frekvenčním rozsahu od 500 MHz do 18 GHz. Absorbéry jsou ideální k použití na horní straně komponentů vyzařujících elektromagnetické rušení EMI nebo v dutinách, ve kterých jsou umístěny komponenty způsobující elektromagnetické rušení EMI.

Materiály CHO-MUTE™ 9005 a 9025 poskytují výrobcům automobilového dodavatelského řetězce mnoho zákaznických možností a pomáhají jim splnit veškeré technické specifikace. Materiály jsou k dispozici v deskách různých tlouštěk s lepidlem citlivým na tlak nebo bez něj. Zákazníci mohou materiál CHO-MUTE™ 9005 a 9025 snadno vyřezávat pro empirické testování absorpčních řešení nebo montáže do dutin.. Oba materiály byly testovány a certifikovány podle normy hořlavosti UL 94 V-0.

Další informace o materiálech CHO-MUTE™ 9005 a 9025 naleznete na adrese http://www.parker.com/chomerics.

Chcete-li zobrazit celou případovou studii online, klikněte sem https://discover.parker.com/chomerics-case-study-adas

 


O divizi Chomerics

Chomerics je divizí společnosti Parker Hannifin Corporation a je součástí skupiny Engineered Materials Group. Je mezinárodním lídrem v rozvoji a využití elektricky a tepelně vodivých materiálů v elektronice, dopravě a alternativních energetických systémech. Detaily naleznete na stránce www.parker.com/chomerics

O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

 

 

 

         

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]