Plasty

19. dubna 2022 10:42

LANXESS rozšiřuje řadu kompozitních materiálů Tepex flowcore. Využití naleznou především v automoto průmyslu

  • Termoplastické kompozity, které vydrží pro lisování pod tlakem
  • Lehké komponenty pro automobily, sportovní vybavení a spotřební zboží

Společnost LANXESS je díky svým produktům Tepex jedním z předních výrobců termoplastických kompozitů pro lehké a odolné konstrukční prvky. Produktová řada Tepex flowcore, která je uzpůsobena pro četné varianty procesu lisování, byla nyní rozšířena a optimalizována. Nové kompozity nabízejí podobné mechanické vlastnosti jako směsi pro formování plechu nebo kompozit pro formování plechu, jsou ale mnohem tvárnější a snadněji se recyklují. „S řadou Tepex flowcore cílíme především na panely podvozků a zavazadlové prostory automobilů, ale také na součásti, jako jsou velké obaly a kryty baterií,” říká Sabrina Anders, projektová manažerka řady Tepex flowcore v obchodní jednotce High Performance Materials společnosti LANXESS. Tepex flowcore se již osvědčil v sériově výrobě, např. v nosníku nárazníku pro středně velké sedany vybraného výrobce automobilů z Japonska.

Několik možností zpracování

Nové kompozity jsou velmi univerzální z hlediska způsobu zpracování. Lze je například lisovat pomocí standardních nástrojů pro termoplasty vyztužené dlouhými nebo skelnými vlákny. „Mají tak dobré vlastnosti, že lze s velkou přesností reprodukovat křehké oblasti součástí. Stěny jsou zároveň velmi tenké,” říká Anders. Materiály Tepex flowcore a Tepex dynalite lze také v lisovacích procesech používat společně. Kompozity z řady Tepex flowcore jsou také, podobně jako produkty řady Tepex dynalite, vhodné pro hybridní lisování.

Více informací o produktové řadě Tepex a lehkých konstrukcích společnosti LANXESS najdete na www.tepex.com a https://lightweight.lanxess.com.

K výrobě žebrování na demonstračním modelu nebyl použit žádný další vstřikovaný materiál. Model byl vyroben výhradně z tlakově lisovaného produktu řady Tepex flowcore.
Fotografie: LANXESS


LANXESS je přední společností v oblasti speciálních chemikálií, jejíž tržby v roce 2021 dosáhly 7,6 miliard EUR. V současné době má společnost přibližně 14 900 zaměstnanců ve 33 zemích. Hlavní činností společnosti LANXESS je vývoj, výroba a prodej chemických meziproduktů, aditiv, speciálních chemikálií a plastů. Společnost LANXESS je zařazena do předních indexů udržitelnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World and Europe) a FTSE4Good.

Výhledy do budoucna

Tato zpráva společnosti obsahuje některá výhledová prohlášení, včetně předpokladů, názorů, očekávání a pohledů společnosti nebo citovaných ze zdrojů třetích stran. Různá známá i neznámá rizika, nejistoty a další faktory mohou způsobit, že se skutečné výsledky, finanční situace, vývoj nebo výkonnost společnosti LANXESS AG budou podstatně lišit od odhadů vyjádřených nebo naznačených v tomto dokumentu. Společnost LANXESS AG nezaručuje, že předpoklady, z nichž tato výhledová prohlášení vycházejí, jsou prosté chyb, ani nepřebírá žádnou odpovědnost za budoucí správnost názorů vyjádřených v této prezentaci nebo za uskutečnění předpokládaného vývoje. Žádné prohlášení ani záruka (výslovná ani implicitní) se nevztahuje na žádné informace, odhady, cíle a názory obsažené v tomto dokumentu a nelze se na ně spoléhat a nepřijímá se žádná odpovědnost za jakékoli chyby, opomenutí nebo nesprávná tvrzení v něm obsažená, a proto žádný zástupce společnosti LANXESS AG ani kterékoliv z jejích přidružených společností ani žádný z jejich vedoucích pracovníků, ředitelů nebo zaměstnanců nepřijímá žádnou odpovědnost vyplývající přímo nebo nepřímo z použití tohoto dokumentu.

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]