Plasty

08. září 2015 00:28

Konference Formy Brno 2015

Dva dny plné plastikařiny – to byl šestý ročník konference Formy Brno 2015 pořádané firmou JAN SVOBODA, s. r. o., ve dnech 27.–28. 5. 2015. Na účastníky opět čekal pestrý program přednášek.
Konference byla živě, stejně jako vloni, přenášena na vysoké školy. Cílem konference je seznámení jak účastníků konference, tak posluchačů vysokých škol s novinkami v daném oboru.

Úvodního slova se ujali Ing. Jan Svoboda a Ing. Lubomír Zeman, odborný garant konference. Jak uvedl pan Zeman, formy pro vstřikování plastů se stávají složitější, což vyplývá ze složitějších dílů a nových materiálů, které se při vstřikování objevují a používají na příslušné aplikace. Proto nejenom v tomto oboru je tak důležité vzdělání.

Po úvodním slovu již nic nebránilo jednotlivým přednáškám. Ta první byla zaměřena na plně elektrické vstřikovací stroje a jejich výhody prezentovaná Ing. Janem Svobodou. Tématem volby ocelí na formy a jejich části se zabýval Jan Žák ze společnosti Böhler Uddeholm CZ, s. r. o.

Jmenujme některá další témata: Ing. Miroslav Kollár z firmy SimulPlast, s. r. o., se věnoval tématu „jak správně číst Moldflow analýzy chlazení“, Ondřej Kotera z Fraunhofer-Institut für Werkzeugmaschinen und Umformtechnik IWU přiblížil problematiku svařování plastových dílů, porovnání a výhody jednotlivých metod. Milacron: kompletní řešení z jednoho zdroje, to už je název další z přednášky, a to firmy Milacron od Viktora Kovacse.

Čištěním forem pomocí kapalného CO2 se zabýval Ing. Jiří Svatoš z firmy Messer Technogas, s. r. o. Problematiku aditivní technologie při návrzích dílů a výrobě prototypů přiblížil Ing. Pavel Stoklásek z Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Laserové svařování plastů, laserové gravírování forem – to je název tématu Ing. Jiřího Krutiny z firmy Lintech, s. r. o., další z celé řady zajímavých a podnětných témat.

Jednotlivé přednášky a program konference zasáhl celou škálu konstrukce a výroby forem na vstřikování plastů. Výměna zkušeností mohla probíhat nejenom prostřednictvím přednášek, ale také výstav či prezentací jednotlivých společností v přilehlých prostorách přednáškového sálu hotelu Maximus Resort v Brně. Konference se zúčastnila cca stovka účastníků.

Ivana Nedbalová, šéfredaktorka

Mohlo by se Vám líbit

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]

Podlahové rošty a schodišťové stupně Kytulava. Umožňují snadnou a rychlou instalaci a bezpečný provoz nejen v exteriéru

Společnost Kytulava představuje lehké ocelové konstrukce do exteriéru i interiéru průmyslových staveb, jsou to především podlahové rošty, schodišťové stupně, žebříkové příčky a další. Kytulava patří […]