Plasty

23. září 2016 00:26

Jednoduše nejpřesnější kontrolovatelná ultrazvuková svářečka na světě

Plasty jsou všudypřítomnou a nezbytnou součástí našeho každodenního života. Výroba dnešních lékařských spotřebních materiálů, nástrojů, filtrů, periferních zařízení a ostatních plastových součástek spoléhá na flexibilitu a výhody, které nabízí moderní termoplastické materiály. Jedna z nejefektivnějších metod spojování plastů je svařování ultrazvukem.

Spojení ultrazvukem je dosaženo převedením energie do vysokofrekvenčního mechanického pohybu (vibrace). Tento mechanický pohyb společně se sílou působící na materiál vytváří teplo v místě kontaktu dílců. Díky tomuto teplu se daný materiál začne v kontaktním bodě tavit a vytvoří pevné molekulární spojení obou dílců.

Přítlačné systémy a automatizace

Nabídka společnosti Dukane zahrnuje ultrazvukové přítlačné systémy pro ultrazvukové svařování plastů, které vyhoví všem vašim požadavkům. S celosvětově proslulou spolehlivostí a kvalitou produktů značky Dukane se setkáte i u těchto systémů, a to od ovládání zajišťovaného výhradně servomechanismy až po pneumatické svařovací stanice.

Společnost Dukane dále nabízí možnost umístění ultrazvukového systému do automatizovaných linek s výběrem z frekvencí 15, 20, 30, 40 a 50 kHz a výkonových rozsahů od 600 do 4800 W. Náš slogan „Jeden svět, jeden Dukane“ znamená, že veškeré naše vybavení se vyrábí podle jednotných globálních standardů a specifikací v našem výrobním závodě ve státě Illinois v USA. To navíc znamená, že naši profesionální servisní technici, kteří jsou školeni v našem výrobním závodě, vám mohou poskytovat služby ze kterékoli z našich kanceláří rozmístěných po celém světě a že všechny díly a komponenty pro ultrazvukové svařování plastů a krájení produktů jsou vzájemně zaměnitelné bez ohledu na to, na kterém světadílu se používají.

IQ Servo

Co však naši firmu charakterizuje nejvíce je využívání revoluční DUKANE iQ Servo Technologie. Ve srovnání s tradičním pneumatickým pohonem je nastavení servopohonu variabilní. Umožňuje nastavení parametrů sváru s maximální přesností pohybu. To zaručí nejdokonalejší výsledek svařovaného dílu. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

IQ Servo Mini

DUKANE v automobilovém průmyslu

Profesionálové z odvětví automobilového průmyslu vědí, že vytváření a udržování úspěšných dodavatelských vztahů je vždy založeno na důvěře. Musíte důvěřovat tomu, že váš partner má zkušenosti, technologii, zdroje a ochotu účastnit se všech fází vašeho projektu již od koncepčního návrhu, je schopen zajistit včasné dodání, realizaci a zaškolení operátorů a navíc bude poskytovat servisní zajištění a podporu po celou dobu životnosti dodaného vybavení. U společnosti Dukane je toto základem jejího přístupu zaměřeného na potřeby zákazníků již od roku 1922.

Podpora, kterou společnost Dukane poskytuje automobilovému průmyslu, se soustřeďuje v jejím středisku Automotive Tech Center. Toto středisko nejen poskytuje bezprostřední přístup k potřebným službám a technické podpoře, ale zajišťuje také záložní vybavení pro minimalizaci případných prostojů.

Globální řešení pro zdravotnický průmysl

S více než půlstoletím zkušeností v oblasti ultrazvukového svařování a řezáním plastů je Dukane spolehlivým dodavatelem nejprestižnějších světových firem.

Příklady námi vyráběných sonotrod

Vy jako výrobce zdravotnických produktů potřebujete přesnost, opakovatelnost a spolehlivost. Zákazníci ji očekávají a právní prostředí vyžaduje.


Výhody DUKANE iQ Servo Systémů

 • Melt-Match technologie rozpoznává vznik taveniny.
 • Zdvih 127 mm při 20 kHz a 89 mm při 30/40/50 kHz.
 • Jednoduché využití v automatizovaných linkách.
 • Kompaktní montážní systém s jednoduchým lineárním uložením nabízí přesné polohování a plynulý pohyb s minimálním třením.
 • Odměřování dráhy s rozlišením 1 μm.
 • Přítlačná síla 20 kHz – 2500 N, 40/30/50 kHz – 660 N, 15 kHz –5300 N (Super 20).
 • Programovatelná spouštěcí síla s nastavením již od 5 N. Ideální pro přesné spojování drobných dílů.
 • Programovatelná parkovací (výchozí) poloha umožňuje zkrátit délku příjezdu a optimalizovat délku cyklu.
 • Možnost volby statické nebo nastavitelné dynamické fáze přidržení.
 • Nastavitelná segmentace amplitudy.
 • Regulace výkonu.
 • 15palcový HMI dotykový displej pro zobrazování průběhu sváru a statistik procesů.
 • Mimořádně tuhý suport eliminující odchylky napomáhá při dosažení vynikající konzistence svarů. Páka sloupku s plynovým tlumičem napomáhají snadnému nastavení. Sloupek lze uzamknout, čímž je vyloučena neoprávněná manipulace. K dispozici jsou rovněž válcové sloupky.
 • Možnost svařování mikro součástek.
 • Všechny kroky pohybu svářečky jsou plně programovatelné. (Příjezd k dílu, dotyk s dílem, svár a návrat do výchozí polohy).
 • Odchylky mezi jednotlivými svařenými součástkami jsou eliminovány.
 • Silnější spoj, menší stres a lepší vzhled svařených dílů součástek.

 

DUKANE IAS s. r. o.
Ve Velazu 277 252 62
Statenice/Černý Vůl
Tel./Fax: +420 220 970 509
www.dukane.eu/cz/


 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]