Plasty

24. dubna 2017 00:08

Inovativní řešení pro flexibilní a pevné obaly

LDPE, LLDPE, ULDPE, HDPE, POE, POP a biopolymery PE od firmy RESINEX

RESINEX, největší evropský distributor plastů a kaučuků, si udržuje vedoucí pozici i díky své jedinečné nabídce materiálů, zahrnující více než 10 000 typů polymerů od komoditních po speciální plasty. RESINEX dodává úplné portfolio polyetylenů od renomovaných výrobců Dow Chemical, Braskem či Equate.

Společnost RESINEX je dlouhodobý partner firmy Dow Chemical, která je největším světovým producentem polyetylenu a lídrem v oblasti materiálů pro flexibilní potravinářské a speciální obaly. Tyto materiály RESINEX vhodně doplňuje dalšími polyetyleny od firem Braskem a Equate pro kompletní portfolio špičkových materiálů splňující vysoké technické požadavky aplikací a co nejlepší ekonomiku procesu.

DOW PE

Dow LDPE
Nízkohustotní polyetyleny firmy Dow vynikají vysoce konzistentní kvalitou a špičkovou zpracovatelností. Výhodou těchto materiálů jsou také výborné mechanické a optické vlastnosti. V nabídce naleznete základní LDPE typy pro většinu průmyslových a potravinářských obalů, typy s excelentní optikou, vysokou pevností v tahu, typy s vyšší tekutostí nebo typy vhodné pro vstřikování. K dispozici jsou i typy s aditivy (slip a antiblok).

Dow HDPE
Vysokohustotní polyetyleny Dow HDPE pro vstřikování se vyznačují vynikající pevností, zpracovatelností a výjimečně vysokou odolností proti žloutnutí.

DOWLEX™ LLDPE
Lineární nízkohustotní polyetyleny na bázi C6 a C8 komonomerů DOWLEX™ nacházejí využití v laminačních fóliích, fóliích pro skupinová balení, v obalových materiálech čerstvých i mražených potravin, v balení hygienických potřeb nebo všude tam, kde lze jejich jedinečné vlastnosti využít k vylepšení mechanických vlastností, optiky, svařitelnosti a funkčnosti fólie umožňující snížit její tloušťku.

ELITE™ Enhanced Polyethylene
Tyto vysoce výkonné polymery vyráběné technologií INSITE™ v sobě snoubí protichůdné vlastnosti jako vysoký modul pružnosti a špičkovou houževnatost nebo vysokou pevnost se snadnou svařitelností. Díky těmto výjimečným vlastnostem jsou materiály ELITE™ výbornou volbou pro náročné aplikace v oblasti flexibilních obalů jako jsou balení mražené zeleniny či obaly odolné vůči protržení.

ATTANE™ ULDPE
Polymery ATTANE™ jsou ideálním řešením tam, kde je potřeba zvýšit odolnost obalu vůči praskání nebo přetržení a tam, kde je potřeba snížit teplotu svařování. Vyznačují se také excelentní houževnatostí a výbornou transparentností.

VERSIFY™ POE
VERSIFY™ plastomery a elastomery jsou unikátní skupinou propylen-etylenových kopolymerů s vynikající adhezí jak k PE, tak k PP, výbornou optikou a svařitelností.

AFFINITY™ POP
Jedinečné 1-oktenové kopolymery etylenu vynikají nejnižší teplotou iniciace sváru a jeho vysokou pevností. Díky excelentní transparenci, houževnatosti a odolnosti proti protržení umožňují rychlé a bezpečné balení.

AMPLIFY™
Speciální kopolymery AMPLIFY™ zahrnují několik skupin materiálů s různými funkčními vlastnostmi zajišťujícími mimořádnou adhezi k celé řadě různých povrchů.

BRASKEM PE

Braskem HDPE
Široké portfolio vysokohustotních polyetylenů zahrnuje unimodální a bimodální typy vhodné pro vyfukování, extruzi trubek a folií. Kvalitní HDPE s dobrou zpracovatelností, vyznačující se širokou škálou tekutostí, odolnosti ESCR a výbornými mechanickými vlastnostmi, nabízí atraktivní hodnotu založenou na příznivé ceně.

Braskem I’m green™ polyetylen (LDPE, LLDPE, HDPE)
Polyetylen I’m green™ je alternativa ke standardnímu polyetylenu vyráběnému z ropných produktů. Pro výrobu těchto polymerů Braskem nevyužívá fosilních zdrojů, ale získává etylen pouze z obnovitelných zdrojů jako cukrová třtina.

Jedná se tedy o 100% biopolymer, jehož výroba významně přispívá ke snižování emisí skleníkových plynů.

Tento alternativní produkt je zastoupen typy LDPE, LLDPE a HDPE vhodnými pro vstřikování, vyfukování, extruzi a lití fólií a výrobu vláken a kabelů. Aplikační využití je naprosto stejné jako u konvenčního polyetylénu a nevyžaduje po zpracovatelích žádné další investice do strojního vybavení.

EQUATE PE

EQUATE LLDPE C4 a HDPE
Equate přináší cenově optimální řešení LLDPE C4 pro vylepšení mechanických a optických vlastností a svařitelnosti u standardních fólií a HDPE pro výrobu standardních folií a vyfukování.

Ing. Hana Otevřelová


RESINEX Czech Republic s. r. o.
resinex@resinex.cz
ww.resinex.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]