Plasty

24. dubna 2017 00:28

Inovativní řešení forem

Odborný seminář společnosti CECHO – Bohumil Cempírek s. r. o.

Seminář na téma inovativního řešení forem se konal 9.3.2017 v Brně pod záštitou společnosti CECHO – Bohumil Cempírek s. r. o. V příjemných prostorách Tuřanské besedy se sešli konstruktéři, nástrojaři, mistři, technologové vstřikolisů a další odborníci z výroby.

Uvítání se ujal obchodní ředitel společnosti CECHO, pan Tomáš Filippi. Jeho úvodní proslov nás seznámil s následujícím průběhem semináře i důležitými mezníky v historii společnosti.

Dopolední část měl dále v režii pan Václav Dvořák, vedoucí obchodního oddělení, jeho prezetnace patřila produktům společnosti CUMSA. CUMSA se inovativním řešením forem zabývá již od roku 1994.

Filozofie této společnosti se dá shrnout do základních bodů:

  • zefektivnění výroby formy od samotné konstrukce po montáž,
  • zkrácení časové prodlevy ve výrobě i údržbě forem,
  • zajištění náhradních dílů s dostupností 24/48 hodin,
  • poskytnutí menší a jednodušší formy oproti konvenčním způsobům řešení.

V průběhu semináře byly představovány produkty pomocí přehledných videí, která kontinuálně doplnila slova pana Dvořáka. Většina komponentů byla též fyzicky k dispozici a účastníci tak měli možnost si osobně ověřit funkci kluzných jednotek, vertikálních vyhazovacích mechanismů a Double Racků, datumovek a dalších. V odpoledním bloku byla představena funkce a výsledky dosažené s pomocí technologie Vacuumjet, která dokázala již celé řadě firem odstranit problémy ve výrobě.

Dále se seminář věnoval produktům společnosti ORYCON, které představil pan Ing. Michal Jakl. CECHO je výhradním výrobcem horkých systémů a komponentů horkých systémů pro společnost ORYCON EU. ORYCON vyrábí nové systémy a nabízí částečné, případně úplné rekonstrukce horkých systémů. Dle titulu semináře se pan Jakl v prezentaci zaměřil na inovace v podobě mechanicky čistitelných horkých systémů, pneumaticky ovládaných kaskádových horkých systémů, speciálů, hybridů i dvou a vícekomponentních horkých systémů. Náročný den završilo představení banánových vtoků Exa Flow, které bylo zaměřeno na jejich benefity pramenící z jejich výroby metodou MIM, tedy těla ze sintrovaného, vysoce odolného materiálu. Ten zajišťuje velice dlouhou životnost a vysokou spolehlivost banánových vtoků a umožňuje při určitých geometriích vstřikovat i materiály křehké či plněné až 50 % skla.

Účastníci semináře měli připraveny katalogy produktů s technickými nákresy a přesnými parametry prezentovaných komponentů. Osobně mne zaujaly jasné informace o cenách, či řešení konkrétní cenové kalkulace jednoho z účastníků, což na odborných seminářích nebývá běžné. Vše o produktové nabídce najdete na webových stránkách společnosti CECHO, kde je pro zákazníky připraven také intuitivní e-shop.

CECHO – Bohumil Cempírek s. r. o., bude v letošním roce pořádat celou sérii těchto odborných seminářů, pro zjištění přesných termínů nahlédněte na www.cecho.cz.

redakce INFOCUBE s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]