Plasty

24. dubna 2017 00:28

Inovativní řešení forem

Odborný seminář společnosti CECHO – Bohumil Cempírek s. r. o.

Seminář na téma inovativního řešení forem se konal 9.3.2017 v Brně pod záštitou společnosti CECHO – Bohumil Cempírek s. r. o. V příjemných prostorách Tuřanské besedy se sešli konstruktéři, nástrojaři, mistři, technologové vstřikolisů a další odborníci z výroby.

Uvítání se ujal obchodní ředitel společnosti CECHO, pan Tomáš Filippi. Jeho úvodní proslov nás seznámil s následujícím průběhem semináře i důležitými mezníky v historii společnosti.

Dopolední část měl dále v režii pan Václav Dvořák, vedoucí obchodního oddělení, jeho prezetnace patřila produktům společnosti CUMSA. CUMSA se inovativním řešením forem zabývá již od roku 1994.

Filozofie této společnosti se dá shrnout do základních bodů:

  • zefektivnění výroby formy od samotné konstrukce po montáž,
  • zkrácení časové prodlevy ve výrobě i údržbě forem,
  • zajištění náhradních dílů s dostupností 24/48 hodin,
  • poskytnutí menší a jednodušší formy oproti konvenčním způsobům řešení.

V průběhu semináře byly představovány produkty pomocí přehledných videí, která kontinuálně doplnila slova pana Dvořáka. Většina komponentů byla též fyzicky k dispozici a účastníci tak měli možnost si osobně ověřit funkci kluzných jednotek, vertikálních vyhazovacích mechanismů a Double Racků, datumovek a dalších. V odpoledním bloku byla představena funkce a výsledky dosažené s pomocí technologie Vacuumjet, která dokázala již celé řadě firem odstranit problémy ve výrobě.

Dále se seminář věnoval produktům společnosti ORYCON, které představil pan Ing. Michal Jakl. CECHO je výhradním výrobcem horkých systémů a komponentů horkých systémů pro společnost ORYCON EU. ORYCON vyrábí nové systémy a nabízí částečné, případně úplné rekonstrukce horkých systémů. Dle titulu semináře se pan Jakl v prezentaci zaměřil na inovace v podobě mechanicky čistitelných horkých systémů, pneumaticky ovládaných kaskádových horkých systémů, speciálů, hybridů i dvou a vícekomponentních horkých systémů. Náročný den završilo představení banánových vtoků Exa Flow, které bylo zaměřeno na jejich benefity pramenící z jejich výroby metodou MIM, tedy těla ze sintrovaného, vysoce odolného materiálu. Ten zajišťuje velice dlouhou životnost a vysokou spolehlivost banánových vtoků a umožňuje při určitých geometriích vstřikovat i materiály křehké či plněné až 50 % skla.

Účastníci semináře měli připraveny katalogy produktů s technickými nákresy a přesnými parametry prezentovaných komponentů. Osobně mne zaujaly jasné informace o cenách, či řešení konkrétní cenové kalkulace jednoho z účastníků, což na odborných seminářích nebývá běžné. Vše o produktové nabídce najdete na webových stránkách společnosti CECHO, kde je pro zákazníky připraven také intuitivní e-shop.

CECHO – Bohumil Cempírek s. r. o., bude v letošním roce pořádat celou sérii těchto odborných seminářů, pro zjištění přesných termínů nahlédněte na www.cecho.cz.

redakce INFOCUBE s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]