Plasty

07. října 2019 12:20

Inovace a udržitelnost: klíčové myšlenky prezentovány skupinou Piovan na veletrhu K 2019

Letošní veletrh K v Düsseldorfu otevře své brány 16. října pro více než 3 000 vystavovatelů z více než 60-ti zemí a zejména pro více než 200 000 očekávaných návštěvníků. Piovan Group bude samozřejmě přítomen na svém stánku 9B60 se svými značkami Piovan, Aquatech, FDM a Penta.

Vysoce-efektivní systémy pro PET včetně zpracování recyklovaných materiálů

Na veletrhu K představíme ve světové premiéře novou řadu Genesys. Tento sušící system se odlišuje adaptivní technologií jenž je nyní optimalizována pro zpracování recyklovaného PET materiálu. Nový sušící systém automaticky řídí process s nastavením všech kritických parametrů, od průtoku sušícího vzduchu až po jeho hodnotu rosného bodu, od času sušení k sušící teplotě, kdy udržuje optimální provozní podmínky přestože hodinová spotřeba, vstupní teplota materiálu a hodnoty vstupní vlhkosti mohou kolísat. Inovace současné generace tohoto stroje přinášejí více intuitivní řízení a zlepšenou samoregulaci parametrů. Významným zlepšením je také AIPC (Automatic Injection Pressure Control) technologie zajišťující nejnižší výrobní náklady výroby PET předforem, nejen ve vztahu ke spotřebě energie, se zvýšenou kvalitou produkce.

Přesné dávkování

FDM, člen skupiny se základnou v německém Troisdorfu se specializuje na pokročilé technologie extruzních aplikací. Na veletrhu představí novou technologii dávkování reprezentovanou řadou gravimetrických dávkovačů GDS, umožňující použít až 5 stanic při zachování kompaktních rozměrů.

Nasávání granulovaného materiálu od společnosti Piovan

Nová manuální propojovací stanice umožňující snadné propojení potrubí pouze s použitím jedné ruky. Zařízení nepoužívá těsnění, které by mohlo způsobit kontaminaci. Granulát přichází do styku pouze s prvky z nerezové oceli. Velmi významným prvkem je nepochybně nový RFID (Radio Frequency Identification) identifikační systém kontrolující zda spojení mezi zdrojem a odběrným místem je v pořádku. V případě chyby nasávací system neumožní aktivaci nasávacího cyklu, což předchází nežádoucímu pomíchání dvou různých materiálů. Systém je vybaven vícebarevnou LED indikací, která může být duplikována příslušným displejem informujícím operátory.

Připraveni na medicinální aplikace

Piovan na veletrhu vystaví důležité inovace take pro medicinální výrobu. Nová mikro-dávkovací jednotka je schopna dodávat do procesního stroje pouze jednu granulin a dávkovací cyklus a udržuje vysokou přesnost požadovanou ve vysoce technicky orientovaných oblastech. Medicinální řadu strojů pro použití v čistých prostorách doplňují další stroje, jako bezfiltrové nasavače granulátu Pureflo a bezemisní sušičky DPA.

Chlazení a temperace procesní vody

Aquatech, člen skupiny Piovan Group, představí na veletrhu zejména novou temperační jednotku Easytherm a nový adiabatický volný chladič. Easytherm navržený společností MM Design pro Piovan Group se stal v letošním roce vítězem ceny IF Award v kategorii Produktový design. Ocenění IF Design Award, které se začalo udělovat od roku 1953, je jednou z nejuznávanějších světových cen za design, kterou každoročně pořádá IF International Forum Design GmbH z Hannoveru, nejstarší nezávislá designová instituce na světě. V roce 2019 o toto ocenění usilovaly společnosti z více než 50 zemí, které představily 6 400 produktů mezinárodní porotě se 67 odborníky na design. Při navrhování tohoto produktu se Piovan Group a MM Design zaměřil na několik faktorů, jako je například ovládací panel dokonale čitelný z různých úhlů pohledu. Celá řídicí jednotka je chráněna tvrzeným sklem a obsahuje 6 dotykových tlačítek pro okamžitý přístup k hlavním funkcím. Podnabídky se procházejí pomocí otočného ovladače. Při vytváření designu nosného rámu Easythermu, přišel MM Design s návrhem dvou ocelových skořepin, které chrání temperační jednotku jak před nárazy a to i ze stran, tak také pomáhají rozptýlit teplo nahromaděné na komponentech uvnitř zařízení. Přední plechový kryt spolu s panelem polykarbonátového displeje kombinují robustnost a pohledovost celého zařízení. Ocelové madlo poskytuje vynikající přilnavost manévrování při přepravě. Při nepoužívání se rukojeť zasune do těla zařízení. Vše je integrováno, včetně krytu pod displejem pro přístup ke komunikačním portům digitálního připojení “Industry 4.0”. Ovládání je jasně viditelné a umístěné do přední části temperační jednotky. Nová hlubokotažená nádrž provedena z oceli AISI 304 s redukcí svařovaných spojů na minimum společně s topením v provedení Incoloy 825 (slitina Ni-Fe-Cr) zajišťují vysokou chemickou odolnost také proti vysoce agresivním kapalinám. Interní rozložení komponentů bylo navrženo se záměrem separace hydraulických dílů od elektronických a samotného řízení, jenž je chráněno před výpary, vlhkostí a extrémní teplotě. Údržba je jednoduchá a rychlá díky snadno sejmutelným bočním krytům.

Připraven na Industry 4.0

Nové generace Piovan produktů jsou navrženy pro použití v chytré výrobě dle Průmyslu 4.0. Easytherm není výjimkou a je již připraven pro použití v tomto prostředí s otevřenými standardy, jako je integrovaný OPC-UA server. Nový temperační přístroj přidává ke konektivitě také praktičnost a snadnost použití. Pod čelním panelem jsou umístěny konektory (serial, Ethernet) jenž umožní spojení s jiným vybavením ve výrobním závodě. Kabely jsou chráněny speciálním krytem jenž předchází náhodnému rozpojení. Easytherm je spojen s jinými prvky systému díky rozhraní Ethernet připraveného pro spojení s Winfactory 4.0, Piovan supervizním software umožňujícím komunikaci mezi různými stroji ve výrobním závodě. Easytherm může spolupracovat s řízením strojů od různých výrobců za použití platformy OPC-UA.


www.piovan.com

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]