Plasty

20. dubna 2015 00:23

Hoďte problémy s barvou za hlavu – jednou provždy!

Nová řada spektrofotometrů X-Rite Pantone Ci7600/Ci7800

X-Rite Pantone uvedl začátkem března 2015 na trh dva přístroje nové generace stolních sférických spektrofotometrů. Oba přístroje byly navrženy tak, aby umožňovaly přesné měření barvy v rámci celého dodavatelského řetězce, od návrhu až po finální výrobek. Pouze tak lze zajistit, že konečná barva bude odpovídat zadaným specifikacím a přípustným tolerančním mezím.

V rámci globálního dodavatelského řetězce, kdy většina výrobců napříč různými průmyslovými odvětvími již nevyrábí vše pod jednou střechou, ale nakupuje jednotlivé komponenty od různých subdodavatelů, může velmi snadno dojít k chybám na mnoha místech celého řetězce – ať již v oblasti designu, specifikace výrobku, jeho vývoje, výroby a následné montáže součástek a finalizace produktu. Jakákoli chyba způsobuje prostoje během výrobního procesu a nebo následnou reklamaci výrobku, přičemž v obou případech je v sázce nejenom ztracený čas, ale také investované peníze. Digitální komunikace a správa barev je jedinou možnou cestou, jak se vyhnout chybám a urychlit celý proces od vývoje po uvedení produktu na trh.

Inzerce


S námi budete ještě lepší!


Pojďme se podívat, na co se v podobě dvou černých elegánů oděných do kompaktního designu můžete těšit.

Ideálně barevné plasty!

Ci7600/ Ci7800 se pyšní mnoha novými vlastnostmi, které jsou klíčové zejména pro plastařský a automobilový průmysl, ale ocení je i pracovníci v oblasti nátěrových hmot a textilního průmyslu. Oba přístroje představují nový standard pro měření, správu a komunikaci barevných dat. Jedná se o nejpřesnější a nejspolehlivější sférické fotometry, které jsou v současné době na trhu dostupné.

Mezi klíčové vlastnosti a charakteristiky obou modelů patří:

  • Naprosto výjimečná mezipřístrojová shoda – 0.08 DE* pro Ci7800 a 0.15 DE* pro přístroj Ci7600.
  • Rozšířený rozsah měření od 360 nm do 780 nm ve shodě s normou ASTM E308 a nejnovějšími normami CIE a USP pro výpočet barevných souřadnic.
  • Zpětná kompatibilita dat s přístroji předchozí generace, jako jsou Ci5/Ci7 a CE7000A, zaručuje bezproblémový přechod ze staršího typu přístroje na nový, aniž by byla v ohrožení návaznost barevných dat či zaběhnutý pracovní proces.
  • Flexibilita měření – přístroje řady Ci7x00 jsou vybaveny až pěti různými měrnými otvory pro měření v remisi (odrazu světla) a 4 měrnými otvory pro měření v transmisi (průchodu světla). Největší apertura má velikost 25 mm a nejmenší 3,5 mm (!), přičemž je zaručena excelentní vzájemná shoda při měření jednotlivými měrnými otvory. Přístroje dále disponují třemi UV filtry (400, 420 a 460 nm) s automatickým nastavením umožňujícími pokročilé vyhodnocování vzorků materiálů s přídavkem optických zjasňovadel a fluorescentních látek, ať už se jedná o plasty, textilní materiály, papír nebo nátěrové hmoty.
  • Integrovaná kamera automaticky monitoruje a snímá všechny měřené vzorky. Ty jsou tak opatřeny jednak vizuálním záznamem, ale zároveň i podrobným popisem všech parametrů a nastavení, které byly pro dané měření použity. Výsledkem je efektivní, automatizované a konzistentní měření barev, umožňující snadno sledovat a zachytit případné barevné odchylky již v počáteční fázi. Zabudované snímače teploty a vlhkosti zároveň zaznamenávají teplotní a vlhkostní podmínky v průběhu celého procesu měření.
  • Kombinované měření v remisi a transmisi dává uživatelům možnost kontrolovat opacitu vzorků a vytvářet receptury s optimální koncentrací pigmentu s ohledem na požadovanou kryvost vzorku.

Bohatá doplňková výbava a široká paleta příslušenství umožňuje měření vzorků všech velikostí, tvarů i různých forem – kapalin, gelů, past, prášků, granulátů, textilních materiálů a samozřejmě pevných vzorků. A to bez ohledu na optické vlastnosti materiálu, tedy od úplně transparentních, přes polopropustné až po zcela kryvé. Vestavěný software Netprofiler zajišťuje nepřetržitou mezipřístrojou shodu v rámci celého dodavatelského řetězce a optimalizuje výkon každého jednotlivého přístroje.

Příslušenství přístroje

Recepturování barev

Přístroje řady Ci7x00 komunikují s aplikačním softwarem Color iControl určeným jak pro kontrolu kvality, tak recepturování barev. Napojením přístroje na software získá uživatel výrazně širší možnosti, ať již jde o rozšířené numerické či grafické funkce, analýzu naměřených dat, dynamické formulování či sdílení dat a reporting v rámci subdodavatelského řetězce.

Servis a certifikace přímo u zákazníka

Díky přelomové modulární vnitřní konstrukci je možné provádět servis a certifikaci přístroje přímo u zákazníka, což znamená cenovou a časovou úsporu a anuluje riziko poškození během přepravy.

V Evropě budou oba přístroje poprvé představeny na veletrhu European Coatings Show (ECS) 2015, který se koná 21.–23. dubna v německém Norimberku. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a přijďte nás navštívit na stánku 5-448 v hale 5, kde vám rádi oba přístroje předvedeme a zodpovíme případné dotazy. Nebo kontaktujte přímo naši českou kancelář.


X-Rite s. r. o. – organizační složka
Ing. Lucie Matušková
Palánek 374/1a
682 01 Vyškov
Tel.: +420 724 533 117
LMatuskova@xrite.com
www.xrite.com


 

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]