Plasty

20. dubna 2018 00:29

FRIMO EcoCut Compact

Kompaktní, rychlé a energeticky efektivní vysekávání plastů

Speciálně pro vysekávání velmi komplexních a velkých plastových konstrukčních dílů jako přístrojové desky, ale také obložení dveří a podokenní lišty nabízí FRIMO děrovací stroj EcoCut Compact.

Stroj byl vyvinut cíleně pro střihání ve vertikálním směru pohybu hlavního pístu i dalších směrech a vzhledem ke své vysoké výkonnosti se optimálně hodí pro velkosériovou výrobu. Upínací lože produktu je integrováno přímo do spodního stolu lisu zatímco horní nástroj je pohyblivý a vykonává funkci střižníku.

I když se EcoCut již osvědčil díky kompaktnímu konstrukčnímu provedení a malé hmotnosti, firma FRIMO úspěšný model ještě dále vyvinula. V moderních výrobních firmách panuje například stále větší tlak na redukci výrobní plochy pro jednotlivá zařízení, a to půdorysně i vertikálně. S novým strojem EcoCut Compact tak nyní představuje FRIMO variantu, která si vystačí bez doposud nahoru vyčnívajícího hlavního hydraulického válce. Místo něj jsou nyní z boku uvnitř rámu stroje umístěny válce dva menší. Díky tomuto ještě kompaktnějšímu konstrukčnímu provedení se vysekávací lis vejde do menších prostor a zároveň je umožněna mnohem snadnější manipulace celého zařízení vysokozdvižným vozíkem. Upraveno bylo také ergonomické zakládání dílů. Zatímco zakládací lože se doposud naklopilo ze stroje dopředu k obsluze, nyní se pro založení dílu naklopí deska dolů. Poté se celý spodní nástroj zaklopí zpět nahoru do pracovní polohy, a to až o 60 °. Tím je zajištěno, že většina ostřihu je realizována hlavním zdvihem stroje (vertikálním střižníkem) a redukuje se počet potřebných střižných šíbrů pro další směry ostřihu.

Díky nové konstrukci naklápěcího přípravku se vzadu ležící naklápěcí osou bylo možné také snížit svislý zdvih horního nástroje z 1 200 mm na 300 mm. Tím dojde nejen ke snížení času cyklů, ale je také umožněno použití menšího hydraulického čerpadla, menšího elektromotoru, čímž je zároveň docíleno snížené spotřeby energie. Její využití je dále optimalizováno použitím frekvenčních měničů na pohonech motoru.

Vystřižený odpad byl u předchozího modelu standardně automaticky odváděn dozadu. V určitých situacích, např. v blízkosti stěny za strojem, mohou zákazníci stroj nyní dovybavit odváděním odpadu doprava či doleva. S novým modelem FRIMO EcoCut Compact je tedy možné automatické odvádění odpadu standardně do všech tří stran. Je také možné automatizované zakládání a vyjímání dílů do/ze stroje robotem nebo lineárním manipulačním systémem. Touto automatizací je tak možné dosáhnout zřetězení několika vysekávacích lisů nebo kombinace procesů s jinými stroji.

www.frimo.com
© foto: FRIMO Group GmbH

 

Mohlo by se Vám líbit

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]