Plasty

23. září 2016 00:20

Fatra – Plasty pro lepší život

Fatra, a. s., významný evropský zpracovatel plastů (PVC, PE, PP a PET), má dominantní podíl na trhu v plastikářském průmyslu v České republice již více než 80 let. Společnost byla založena Tomášem Baťou v roce 1935 a v současnosti zaměstnává více než 1100 pracovníků. Fatra, a .s., je členem koncernu AGROFERT. V současnosti AGROFERT HOLDING, a. s., sdružuje více než 250 významných subjektů ze sektoru chemie, zemědělství, potravinářství, pozemní techniky a médií.

Společnost Fatra, a. s., je firma, která nabízí špičkové produkty a specializovaná zákaznická řešení, která zahrnují nejen výrobu, ale i vývojové aktivity, servis v oblasti zkušebnictví, vývojových laboratoří či testování a poradenské služby. V současnosti směřuje více jak 2/3 produkce na zahraniční trhy a to do více než 50 zemí světa. Výroba společnosti se realizuje ve dvou závodech v Napajedlích a Chropyni. Vysokou kvalitu výrobků a služeb podporují zavedené systémy řízení kvality a ekologie ČSN ISO 9001 a ČSN ISO 14001.

Fatra dodává výrobky do široké řady oborů, např. pro stavebnictví, potravinářství, galanterii nebo odvětví hygieny:

 • PVC podlahoviny a vinylové LVT podlahy – dodávají se v široké škále vzorů a tlouštěk pro různé oblasti aplikací.
  • Heterogenní podlahoviny vyráběné v rolích (LINO FATRA®) jsou určené především do obytných a komerčních budov, škol, nemocnic a budov lehkého průmyslu. Ve formě prken jsou vyráběny luxusní vinylové podlahoviny (produktové řady FATRA THERMOFIX® a IMPERIO®), které nachází uplatnění především v obytných a komerčních budovách.
  • Homogenní podlahoviny (LINO FATRA®) jsou dodávány v dílcích a mohou být v provedení se speciálními vodivými vlastnostmi. Hlavní použití je pro operační sály, laboratoře a počítačové učebny.
  • Plovoucí vinylová podlaha (produktové řady FATRA RS-CLICK a FATRACLICK®) je dodávána ve tvaru prken s patentovaným Uniclic® systémem, určena především pro obytné budovy a rodinné domy.
 • Hydroizolační systémy (tedy fólie spolu s prověřeným doplňkovým sortimentem) FATRAFOL® na bázi PVC a TPO (termoplastické polyolefiny) jsou nabízené v podobě komplexních řešení izolací pro ploché a mírně šikmé střechy, zemní izolace, zelené střechy, izolace balkonů, jezírek a vodních ploch. Zákazníkům je poskytována také technická podpora formou školení, konzultací a poradenství spojená s použitím našich produktů.
 • Vinylové technické fólie – fólie z měkčeného PVC (PVC-P) vyráběné transparentní i barevné, speciální, řezané, potištěné, se širokou škálou dezénů – nacházejí uplatnění v kancelářské a školní galanterii, ve zdravotnictví, v automobilovém i obalovém průmyslu.
 • Vytlačované profily – plastové profily, madla a hadičky vyráběné metodou extruze z různých materiálů (PVC, PE, PP, ABS, TPE) s rozmanitými fyzikálními vlastnostmi, v rozmanitých tvarech a barvách, s různou finalizací (sekání, polepování, potiskování, dezénování, značení).
 • Granuláty – PVC granulát je polotovar určený k dalšímu průmyslovému zpracování (extruze / koextruze, vstřikování, lisování, oplášťování). Vyrábí se ze směsí měkčeného / neměkčeného polyvinylchloridu a příslušných přísad podle požadavků finálního užití.
 • Paropropustné fólie a lamináty SONTEK® – fólie a lamináty (s netkanou textilií) jsou používány jako vnější vrstva při výrobě jednorázových hygienických potřeb – dětských plen, dámské hygieny, inkontinenčních vložek a prostředků pro dlouhodobě nemocné. Pro MEDICAL jsou možné dodávky laminátů i v neparopropustné verzi.
 • BO PET fólie TENOLAN® a lamináty FOLAM® – biaxiálně orientované PET fólie a vícevrstvé laminované fólie jsou určeny pro další zpracování zejména při výrobě flexibilních (a jiných) obalů, pro dekorační účely, elektro-izolace a různé technické aplikace.
 • Tvarované výrobky – tvarované obaly z neměkčené vinylové fólie lze použít v potravinářském průmyslu, např. k balení lahůdek, cukrovinek, mrazírenského zboží, v pekárenském a masném průmyslu a drobného technického zboží. Desky chladících výplní tvoří výstelku chladírenských věží a velmi efektivně zvětšují chladící plochu věže.
 • Fólie a desky z PE, PET a EVAC – hladké/dezénované fólie a desky z LD-PE, HD-PE – jsou používány ve stavebnictví (podřezání zdiva, izolace staveb) nebo pro jiné aplikace (autozástěrky, ochranné/ separační vrstvy při balení, atd.). PET desky jsou určené jako ochrana podlahy před poškrábáním; protiskluzová fólie z EVAC je využívána jako ochrana před poškrábáním a znečištěním v regálech a skříních
 • Vstřikování, vstřikované výrobky (z materiálů PP, LDPE, HDPE, atd.) – nabízíme výrobu na vstřikovacích lisech s uzavírací sílou 420–800 t, hmotnost výlisku 80–3000 g. V našem výrobním sortimentu vstřikovaných výrobků najdete např. boxy, víka, dlaždice, ochranná plastová čela nebo plastové přepravky. Nabízíme možnost zajištění výroby vstřikovací formy včetně vývoje výrobku. Při dodání vlastní formy lze vyrobit jakýkoli vstřikovaný výrobek dle daných parametrů.

Společnost Fatra letos spustila svoje internetové stránky v novém designu. Web pracuje s přehlednější strukturou a plně responzivním zobrazením.

Celkem se jedná o 5 webů:

Návštěvníci na stránkách najdou i oblíbený e-shop www.efatra.cz plný (mimo jiné) legendárních nafukovacích hraček z dílny slavné designérky Libuše Niklové.

Více informací vám rádi poskytneme na adrese:


Fatra, a. s.
třída Tomáše Bati 1541, 763 61 Napajedla
Tel: + 420 577 501 111
E-mail: info@fatra.cz
www.fatra.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

V pavilonu E se uskuteční veletrhy PROFINTECH a FOND-EX

Mezi specializovanými technologickými veletrhy, které se konají souběžně s MSV, nechybí ani PROFINTECH a FOND-EX. Vystavovatelé z těchto oborů představí své exponáty, řešení a služby […]

Udržitelné a nákladově efektivní dokončovací práce na vyvažovacích závažích pro disky kol

Rösler Smart Solutions: Pokročilé verze digitálního sledování kvality procesní vody. Nejběžněji používanými systémy pro čištění a recyklaci procesní vody používané při hromadném broušení a omílání […]

Automatizace PANASONIC na portálu EPLAN

Programovatelné automaty, řízení pohonů, komunikační komponenty a servomotory Panasonic jsou díky platformě EPLAN pro vás kdykoliv k dispozici k vašemu použití a to včetně všech technických parametrů. […]