Plasty

20. dubna 2015 00:24

FANUC investuje do výstavby nové továrny a rozšíření laboratoří s cílem upevnit své vedoucí postavení v oblasti průmyslové automatizace

FANUC CORPORATION JAPAN uzavřela základní dohodu s vládou prefektury Tochigi na pořízení 695 000 m2 stavebních pozemků v Mibu-Hanyuda Industrial Park a již 19. září 2014 zakoupila 377 000 m2 pro první fázi výstavby.

Hlavní cílem této investice a stavebních plánů je snaha společnosti FANUC upevnit si svou vedoucí pozici na poli průmyslové automatizace, čemuž by mělo přispět právě plánované rozšíření výrobní kapacity v oblasti CNC systémů, servomotorů a servozesilovačů.

Samotné stavební plány jsou rozděleny do několika etap a 2 fází. V 1. fázi, která by měla být dokončena do dubna 2016, by mělo dojít ke stavbě 4 budov o celkové podlahové ploše 254 000 m2. V této fázi budou postaveny 4 závody – výrobní závod pro servomotory, výrobní závod pro elektroniku, slévárna a expediční centrum. A tyto jednotlivé závody by nejpozději v říjnu 2016 měly být vybaveny výrobními zařízeními, tak aby se v nich mohlo začít produkovat a měsíční produkční kapacita dosahovala následujících čísel:

  • CNC: 10 000 jednotek/měsíc,
  • Servomotory: 60 000 jednotek/měsíc,
  • Servozesilovače: 35 000 ks/měsíc.

Celková výše investice pro tuto fázi se očekává ve výši zhruba 100 000 000 000 jenů, což představuje jak náklady na pořízení pozemků, tak samotnou výstavbu a strojní vybavení.

Ve 2. fázi dojde k rozšíření výzkumných laboratoří společnosti FANUC. Zde se očekává investice ve výši zhruba 30 000 000 000 jenů, která zahrnuje nejen investici do výstavby, ale i do související infrastruktury a vybavení laboratoří.

Samotné rozšíření výzkumných laboratoří společnosti FANUC má za cíl zvýšit již tak vysokou spolehlivost a rychlost FANUC produktů. Rozšíření bude spočívat ve stavbě dalších 4 budov přímo v hlavním sídle společnosti FANUC pod posvátnou horou Fuji o celkové podlahové ploše 66 000 m2 s plánovaným termínem dokončení v květnu 2016. V rámci tohoto rozšíření budou do praxe zavedena nová testovací zařízení pro rychlé a přesné vyhodnocování a know-how pro zajištění spolehlivosti FANUC produktů bude prohloubeno, aby FANUC mohl dodávat ještě lepší výrobky.

FANUC („Factory Automation Numerical Control“) je přední celosvětová firma působící v oblasti CNC technologie, automatizace výroby a robotiky.

www.fanuc.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]