Plasty

20. dubna 2015 00:24

FANUC investuje do výstavby nové továrny a rozšíření laboratoří s cílem upevnit své vedoucí postavení v oblasti průmyslové automatizace

FANUC CORPORATION JAPAN uzavřela základní dohodu s vládou prefektury Tochigi na pořízení 695 000 m2 stavebních pozemků v Mibu-Hanyuda Industrial Park a již 19. září 2014 zakoupila 377 000 m2 pro první fázi výstavby.

Hlavní cílem této investice a stavebních plánů je snaha společnosti FANUC upevnit si svou vedoucí pozici na poli průmyslové automatizace, čemuž by mělo přispět právě plánované rozšíření výrobní kapacity v oblasti CNC systémů, servomotorů a servozesilovačů.

Samotné stavební plány jsou rozděleny do několika etap a 2 fází. V 1. fázi, která by měla být dokončena do dubna 2016, by mělo dojít ke stavbě 4 budov o celkové podlahové ploše 254 000 m2. V této fázi budou postaveny 4 závody – výrobní závod pro servomotory, výrobní závod pro elektroniku, slévárna a expediční centrum. A tyto jednotlivé závody by nejpozději v říjnu 2016 měly být vybaveny výrobními zařízeními, tak aby se v nich mohlo začít produkovat a měsíční produkční kapacita dosahovala následujících čísel:

  • CNC: 10 000 jednotek/měsíc,
  • Servomotory: 60 000 jednotek/měsíc,
  • Servozesilovače: 35 000 ks/měsíc.

Celková výše investice pro tuto fázi se očekává ve výši zhruba 100 000 000 000 jenů, což představuje jak náklady na pořízení pozemků, tak samotnou výstavbu a strojní vybavení.

Ve 2. fázi dojde k rozšíření výzkumných laboratoří společnosti FANUC. Zde se očekává investice ve výši zhruba 30 000 000 000 jenů, která zahrnuje nejen investici do výstavby, ale i do související infrastruktury a vybavení laboratoří.

Samotné rozšíření výzkumných laboratoří společnosti FANUC má za cíl zvýšit již tak vysokou spolehlivost a rychlost FANUC produktů. Rozšíření bude spočívat ve stavbě dalších 4 budov přímo v hlavním sídle společnosti FANUC pod posvátnou horou Fuji o celkové podlahové ploše 66 000 m2 s plánovaným termínem dokončení v květnu 2016. V rámci tohoto rozšíření budou do praxe zavedena nová testovací zařízení pro rychlé a přesné vyhodnocování a know-how pro zajištění spolehlivosti FANUC produktů bude prohloubeno, aby FANUC mohl dodávat ještě lepší výrobky.

FANUC („Factory Automation Numerical Control“) je přední celosvětová firma působící v oblasti CNC technologie, automatizace výroby a robotiky.

www.fanuc.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]