Plasty

08. října 2019 09:04

ENGEL na veletrhu K 2019 s novými automatizačními produkty

Kompaktní, flexibilní, hospodárné

Lineární roboty ENGEL viper se díky nejnovějšímu dalšímu vývoji vyznačují ještě flexibilnějším použitím.

ENGEL vyvíjí automatizační koncepce na míru od jednoduchého odebírání a ukládání produktů až po vysoce integrovaný, propojený výrobní proces. Kompletní portfolio robotů a vysoká kompetence v oblasti speciální automatizace tvoří předpoklad pro spojení nejvyšší kvality s efektivitou a hospodárností v oblasti vstřikování. Při příležitosti veletrhu K 2019 ENGEL svou nabídku automatizace dále rozšiřuje. Tři inovace oslaví od 16. do 23. října v Düsseldorfu svou premiéru.

Lineární roboty s mimořádně dlouhými zdvihy pro vyjmutí z formy

Záběr lineárních robotů ENGEL viper se na K 2019 ještě zvětší. V dlouhém provedení dosáhnou roboty při identickém zatížení a maximální dynamice delších zdvihů pro vyjmutí z formy, u viper 20 například 1 100 místo dosavadních 900 mm. Robot viper 20 tak kompletně dosáhne na europalety, k čemuž byl doposud i při menších manipulačních hmotnostech nutný minimálně viper 40. Prodloužení zdvihu X umožňuje kompaktní manipulační prostor a snižuje investiční náklady.

Kromě mechanické optimalizace umožnily tuto inovaci funkce smart inject 4.0. Rozhodující je jednak iQ vibration control pro aktivní kompenzaci vibrací, jednak multidynamic, který velmi přesně určuje zatížení a na tomto základu optimálně využívá kinematiku robota. Obě softwarová řešení patří k standardnímu vybavení lineárních robotů viper.

Prodloužení zdvihu X bude od K 2019 dostupné jako volitelná výbava pro lineární roboty viper s konstrukčními velikostmi 12 až 60.

Pneumatický tahač vtoků s mimořádně dlouhou životností

ENGEL pic A se jmenuje nový pneumatický tahač vtoků, jehož cílem je překonat hned dva rekordy zároveň. Je to nejkompaktnější tahač vtoků s nejdelší životností na trhu.

Místo klasické pevné osy X má pic A jako první výrobek v tomto segmentu otočné rameno, které pracuje na nejmenším prostoru. Nový kinematický systém umožňuje plynulé nastavení zdvihu pro vyjmutí z formy do maximálně 400 mm. Nové je kromě toho, že i modul osy Y lze nastavit pouze několika pohyby. Oblast otáčení osy A se flexibilně přizpůsobí od 0° do 90° podle příslušných požadavků.

Další výhodu představuje komfortnější obsluha: ve zcela zaklopené poloze otevírá pic A celý prostor formy, což umožňuje velmi jednoduchou a rychlou výměnu formy. Časově náročné vyklápění tahače vtoků a seřizování nastavovací jednotky XY patří minulosti.

Řízení pic A je stejně jako řízení všech ostatních robotů ENGEL integrované do řízení vstřikovacího stroje CC300. Tímto způsobem lze celý proces řídit centrálně.

Také jako pneumatický tahač vtoků splňuje pic A přísnou normu pro roboty EN ISO 10218 podle PL d a má kompletní dvoukanálové provedení.

Kompaktní bezpečnostní buňka umožňuje nejlepší přístup

Při integraci robotů, periferních systémů a dalších procesních jednotek nejde jenom o kompaktní uspořádání, nýbrž také o souhru komponent s certifikovanou bezpečností. Pro hospodárné spojení obou aspektů nabízí ENGEL standardizovaná, modulární řešení. Nová je kompaktní buňka, která bude poprvé představena odborné veřejnosti na veletržním stánku firmy ENGEL s lékařským využitím. Pro zcela automatizovanou výrobu součástí krytů obklopuje kompaktní buňka manipulaci s díly a měnič boxů, a přesto je výrazně užší než standardní ochranné zakrytování. Přitom je jednoduše rozšířitelná bezpečná buňka mimořádně flexibilní. Při otevření se měnič boxů automaticky posune do strany, aby bylo možné získat volný přístup k formě během nejkratší doby pouze jedním pohybem. Kromě měniče boxů lze pomocí kompaktní buňky vytvořit ochranný kryty také u dalších automatizačních jednotek, jako například etážového pásového dopravníku nebo trayserveru. Standardizovaná konstrukce mimořádně usnadňuje přestavbu zařízení a umožňuje rychlou změnu produktu dokonce i v regulovaném prostředí čistého prostoru.

ENGEL na veletrhu K 2019: hala 15, stánek C58


www.engelglobal.com/cz

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]