Plasty

01. října 2021 23:01

ENGEL je partnerem Plastic Bank

O 120 tun méně plastového odpadu

ENGEL podporuje práci ekologické organizace Plastic Bank v Indonésii. V rámci spolupráce financuje výrobce vstřikovacích strojů sběr nejméně 120 tun plastového odpadu za účelem recyklace suroviny a zároveň přispívá k boji proti chudobě.

„Jsme součástí plastikářského průmyslu, odpovídáme proto za vybudování oběhového hospodářství pro plasty. Tento cíl je pro nás velmi důležitý,“ zdůrazňuje Dr. Stefan Engleder, generální ředitel skupiny ENGEL se sídlem v rakouském Schwertbergu, a objasňuje: „Potřebujeme jak technologie, tak odhodlání a spolupráci hráčů na trhu na mezinárodní úrovni. Právě proto podporujeme práci organizací, jako je Plastic Bank. Tento model nás přesvědčil. Je založen na systému pobídek, který ukazuje, že hospodářství a ochrana klimatu mohou jít ruku v ruce. To prospívá i místnímu obyvatelstvu.“

Podpora budování recyklačních kapacit

Indonésie je jedním z největších světových producentů plastového odpadu, a proto je středem pozornosti i pro Plastic Bank. Bez fungujícího systému nakládání s odpady se v mnoha rozvojových zemích stále likviduje velké množství odpadu do moře. Plastic Bank se sídlem v kanadském Vancouveru zakládá v těchto regionech recyklační řetězce pro plastový odpad. Za tímto účelem je od soukromých sběračů nakupován plastový odpad, který je následně zpracováván a ve formě granulí prodáván výrobním společnostem. Tímto konceptem organizace vyřešila hned několika výzev. Snižuje se vyhazování plastového odpadu do moře, je podporováno budování recyklačních kapacit a bojuje se i s chudobou místních obyvatel. Kromě místní tržní ceny dostávají sběrači od Plastic Bank také odměnu a sociální příspěvky.

Používání recyklovaného plastového odpadu v širším měřítku

Díky svému společenskému závazku a síle technologických inovací je ENGEL jedním ze silných hnacích sil oběhového hospodářství. Tématem je již řadu let zaměření společnosti ENGEL na výzkum a vývoj. Jde mimo jiné o otevření širší škály použití zpracovaného plastového odpadu, například pomocí inteligentních asistenčních systémů se daří kompenzovat výkyvy jakosti suroviny průběžnou úpravou procesních parametrů. „Digitalizace je důležitým faktorem oběhového hospodářství,“ říká Engleder.

Surovina namísto odpadu. Společnost ENGEL ve spolupráci s Plastic Bank podporuje sběr a zpracování nejméně 120 tun plastového odpadu v Indonésii.

Plastic Bank spolupracuje s průmyslovými partnery na vytvoření recyklačních řetězců pro plastový odpad v rozvojových zemích. Společnost ENGEL pomáhá organizaci finanční podporou, která umožňuje sběr a zpracování více než 120 tun plastového odpadu v Indonésii.

Obrázky: Plastic Bank


ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je jednou z předních firem v oblasti výroby vstřikovacích strojů. Skupina ENGEL dnes nabízí veškeré technologické moduly pro zpracování plastů jako dodavatel z jediného zdroje: vstřikovací stroje pro termoplasty a elastomery, včetně automatizace. Jednotlivé komponenty jsou přitom samy o sobě konkurenceschopné a na trhu úspěšné. Se svými devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea), pobočkami a zastoupeními ve více než 85 zemích nabízí ENGEL svým zákazníkům optimální podporu na celém světě, aby byli se svými novými technologiemi a nejmodernějšími výrobními linkami konkurenceschopní a úspěšní.

www.engelglobal.com

Mohlo by se Vám líbit

Výsledky společnosti Universal Robots za 3. čtvrtletí odrážejí zpomalující se ekonomiku

Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 […]

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. – Více než 20 let na trhu CNC obráběcích strojů se silným partnerem po boku

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. v loňském roce oslavila 20. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Historie firmy, jako dodavatele CNC obráběcích strojů, se […]

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]