Plasty

26. září 2018 16:14

Easytherm od společnosti Piovan

Nová řada temperačních zařízení pro chytrou výrobu dle Industry 4.0

Řízení teploty formy či nástroje je velmi důležitý parametr v plastikářské výrobě. Musí být stabilní a přesný, jelikož přímo ovlivňuje výrobní náklady a kvalitu finálních výrobků.

Výsledkem inovativního přístupu a záměru společnosti Piovan na trvalou inovaci skrze výzkum a rozvoj produktů je nyní nově zrozený Easytherm, temperační zařízení pro formy.

Nové rozložení interiéru a exteriéru, přepracované ergonomické řízení ve spojení s high-end komponenty, to jsou charakteristiky univerzálního stroje, jenž zaručuje spolehlivost, přesnost a inteligentní řízení.

Robustní a odolná konstrukce
Temperační zařízení musí pracovat hladce v jakýchkoliv atmosférických a výrobních podmínkách. Za účelem dosažení rozličných požadavků řízení a kontroly teploty na formě jak v procesu vstřikování a vyfukování, tak v procesu vytlačování plastů, vytvořil Piovan moderní, uživatelsky přívětivé zařízení, jenž minimalizuje dopad kritických výrobních parametrů.

Nová hlubokotažená nádrž provedena z oceli AISI 304 s redukcí svařovaných spojů na minimum společně s topením v provedení Incoloy 825 (slitina Ni-Fe-Cr) zajišťují vysokou chemickou odolnost také proti vysoce agresivním kapalinám.
Interní rozložení komponentů bylo navrženo se záměrem separace hydraulických dílů od elektronických a samotného řízení, jenž je chráněno před výpary, vlhkostí a extrémní teplotou.
Údržba je jednoduchá a rychlá díky snadno sejmutelným bočním krytům.

Piovan se rozhodl použít v zařízení špičkové komponenty, aby Easytherm byl spolehlivý, vysoce výkonný a provozně efektivní stroj:

Pájený deskový výměník tepla pro rychlou a efektivní fázi chlazení.
Vysoce přesný hladinový snímač technicky totožný s aplikacemi v automotive.
Volitelný průtokoměr pro technologie, jenž vyžadují maximální přesnost a průběžný monitoring procesních parametrů.
Čerpadlo Speck, provedení jednoduché či dvojité v závislosti od modelu.

Ergonomické řízení a inovativní design
Temperační jednotky jsou ve vstřikovnách plastů obecně umístěny vedle lisů, často ne v optimální poloze z hlediska obsluhy, kde tato musí kontrolovat, zda stroj pracuje správně, a pokud je potřeba změnit provozní parametry. Toto občas vede k obtížnému monitoringu a vyšší pravděpodobnosti chyb.

Easytherm řeší tento problém díky totální změně řízení, umožňující rozpoznat hlavní parametry i s vyšší vzdáleností velmi jasně:
Nový velký 4.3” TFT displej má vysoký jas se silným chromatickým kontrastem a je nakloněn: proto je viditelnost perfektní a data jsou snadno čitelná také při horších světelných podmínkách.
Řízení je chráněno temperovaným sklem, kde 6 kapacitních dotykových kláves umožňuje uživateli přístup k hlavním Easytherm funkcím.
Navigace v nižších úrovních menu je řízena pomocí vhodného otočného ovládače.
Díky kompaktní konstrukci s odnímatelnou integrovanou rukojetí v čelním panelu může být Easytherm přemístěn extrémně jednoduchým způsobem z jednoho místa výrobních prostor do druhého.

Připraven na Industry 4.0
Nové generace Piovan produktů jsou navrženy pro použití v chytré výrobě dle Průmyslu 4.0. Easytherm není výjimkou a je již připraven pro použití v tomto prostředí s otevřenými standardy, jako je integrovaný OPC-UA server. Nový temperační přístroj přidává ke konektivitě také praktičnost a snadnost použití:

Pod čelním panelem jsou umístěny konektory (serial, Ethernet) jenž umožní spojení s jiným vybavením ve výrobním závodě.
Kabely jsou chráněny speciálním krytem, jenž předchází náhodnému rozpojení.
Easytherm je spojen s jinými prvky systému díky rozhraní Ethernet připraveného pro spojení s Winfactory 4.0, Piovan supervizním software umožňujícím komunikaci mezi různými stroji ve výrobním závodě.
Easytherm může spolupracovat s řízením strojů od různých výrobců za použití platformy OPC-UA (Open Platform Communication Unified Architecture).

Easytherm rozšiřuje produktovou řadu Piovan o skutečně inovativní temperační zařízení, jenž je výsledkem designu řízeného univerzálností a snadností použití, s optimální spotřebou energie a digiální integrací s ostatními stroji systému.


Piovan Czech Republic s. r. o.
Ševce Matouše 298/12
140 00 Praha 4
tel.: +420 602 177 915
obchod@piovan.com
www.piovan.com

Mohlo by se Vám líbit

Síťový portál PCH od společnosti Parker Hannifin poskytuje trhu nový přístup ke komunikačním modulům Ethernet pro automatizaci v továrnách

Nové inovace otevírají cestu ke snížení nákladů na stroje, zkrácení doby spouštění a menšímu množství prostojů Společnost Parker Hannifin, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů […]

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]