Plasty

26. září 2018 16:14

Easytherm od společnosti Piovan

Nová řada temperačních zařízení pro chytrou výrobu dle Industry 4.0

Řízení teploty formy či nástroje je velmi důležitý parametr v plastikářské výrobě. Musí být stabilní a přesný, jelikož přímo ovlivňuje výrobní náklady a kvalitu finálních výrobků.

Výsledkem inovativního přístupu a záměru společnosti Piovan na trvalou inovaci skrze výzkum a rozvoj produktů je nyní nově zrozený Easytherm, temperační zařízení pro formy.

Nové rozložení interiéru a exteriéru, přepracované ergonomické řízení ve spojení s high-end komponenty, to jsou charakteristiky univerzálního stroje, jenž zaručuje spolehlivost, přesnost a inteligentní řízení.

Robustní a odolná konstrukce
Temperační zařízení musí pracovat hladce v jakýchkoliv atmosférických a výrobních podmínkách. Za účelem dosažení rozličných požadavků řízení a kontroly teploty na formě jak v procesu vstřikování a vyfukování, tak v procesu vytlačování plastů, vytvořil Piovan moderní, uživatelsky přívětivé zařízení, jenž minimalizuje dopad kritických výrobních parametrů.

Nová hlubokotažená nádrž provedena z oceli AISI 304 s redukcí svařovaných spojů na minimum společně s topením v provedení Incoloy 825 (slitina Ni-Fe-Cr) zajišťují vysokou chemickou odolnost také proti vysoce agresivním kapalinám.
Interní rozložení komponentů bylo navrženo se záměrem separace hydraulických dílů od elektronických a samotného řízení, jenž je chráněno před výpary, vlhkostí a extrémní teplotou.
Údržba je jednoduchá a rychlá díky snadno sejmutelným bočním krytům.

Piovan se rozhodl použít v zařízení špičkové komponenty, aby Easytherm byl spolehlivý, vysoce výkonný a provozně efektivní stroj:

Pájený deskový výměník tepla pro rychlou a efektivní fázi chlazení.
Vysoce přesný hladinový snímač technicky totožný s aplikacemi v automotive.
Volitelný průtokoměr pro technologie, jenž vyžadují maximální přesnost a průběžný monitoring procesních parametrů.
Čerpadlo Speck, provedení jednoduché či dvojité v závislosti od modelu.

Ergonomické řízení a inovativní design
Temperační jednotky jsou ve vstřikovnách plastů obecně umístěny vedle lisů, často ne v optimální poloze z hlediska obsluhy, kde tato musí kontrolovat, zda stroj pracuje správně, a pokud je potřeba změnit provozní parametry. Toto občas vede k obtížnému monitoringu a vyšší pravděpodobnosti chyb.

Easytherm řeší tento problém díky totální změně řízení, umožňující rozpoznat hlavní parametry i s vyšší vzdáleností velmi jasně:
Nový velký 4.3” TFT displej má vysoký jas se silným chromatickým kontrastem a je nakloněn: proto je viditelnost perfektní a data jsou snadno čitelná také při horších světelných podmínkách.
Řízení je chráněno temperovaným sklem, kde 6 kapacitních dotykových kláves umožňuje uživateli přístup k hlavním Easytherm funkcím.
Navigace v nižších úrovních menu je řízena pomocí vhodného otočného ovládače.
Díky kompaktní konstrukci s odnímatelnou integrovanou rukojetí v čelním panelu může být Easytherm přemístěn extrémně jednoduchým způsobem z jednoho místa výrobních prostor do druhého.

Připraven na Industry 4.0
Nové generace Piovan produktů jsou navrženy pro použití v chytré výrobě dle Průmyslu 4.0. Easytherm není výjimkou a je již připraven pro použití v tomto prostředí s otevřenými standardy, jako je integrovaný OPC-UA server. Nový temperační přístroj přidává ke konektivitě také praktičnost a snadnost použití:

Pod čelním panelem jsou umístěny konektory (serial, Ethernet) jenž umožní spojení s jiným vybavením ve výrobním závodě.
Kabely jsou chráněny speciálním krytem, jenž předchází náhodnému rozpojení.
Easytherm je spojen s jinými prvky systému díky rozhraní Ethernet připraveného pro spojení s Winfactory 4.0, Piovan supervizním software umožňujícím komunikaci mezi různými stroji ve výrobním závodě.
Easytherm může spolupracovat s řízením strojů od různých výrobců za použití platformy OPC-UA (Open Platform Communication Unified Architecture).

Easytherm rozšiřuje produktovou řadu Piovan o skutečně inovativní temperační zařízení, jenž je výsledkem designu řízeného univerzálností a snadností použití, s optimální spotřebou energie a digiální integrací s ostatními stroji systému.


Piovan Czech Republic s. r. o.
Ševce Matouše 298/12
140 00 Praha 4
tel.: +420 602 177 915
obchod@piovan.com
www.piovan.com

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]