Plasty

26. září 2017 00:45

Divize Automatizace společností Mapro Group má za sebou rekordní rok

Divize Automatizace společností Mapro Group zakončila rok 2016 rekordním obratem dosahujícím 5,75 mil. eur. Tyto skvělé výsledky se odráží i v roce 2017 a zásadním způsobem tak ovlivňují rozvoj divize automatizace ve společnostech Mapro Group.

Během tohoto roku došlo k zásadnímu posílení konstrukčního oddělení na pobočce Mapro Slovakia. Do nových prostor, vybavených nejnovějšími technologiemi, byli přijati nejen zkušení konstruktéři s několikaletou praxí, ale i mladá nastupující generace konstruktérů, která zde má možnost se realizovat a rozvíjet tak i svůj nesporný talent. Hlavní tíha automatizace však stále zůstává na české pobočce Mapro v Olomouci. Ani zde se nezahálelo, a tak po roční přípravě dojde letos na podzim k výstavbě nových výrobních prostor o celkové výměře 2 300 m2. Tato investice pomůže pokrýt stále se zvyšující poptávku po automatizaci výroby, a to nejen v oblasti plastikářského průmyslu.

Pilotní projekt Mapro automatizace ve společnosti IAC Hodonín.

Jedním z hlavních projektů letošního roku byl pilotní projekt automatizace ke stroji Haitian Jupiter 2800t ve společnosti IAC Hodonín. 6osý robot YASKAWA vkládá do formy sadu zálisků společně se síťovou mřížkou. Celý proces je pod permanentní kontrolou kamery od firmy Avalon Vision.

Nejsložitější částí projektu byla optimalizace založení síťoviny, která slouží k zachycení krytu na palubní desce po aktivaci airbagu. Tato část projektu se ukázala jako zcela zásadní, jelikož nestálý tvar síťoviny s dvojitým prokladem bylo nutné založit do šikmé plochy ve formě řízené jádry. A to vše s minimálním prostorem pro manipulaci. Díky výborné spolupráci s technickým oddělením IAC se stal tento nelehký úkol společnou výzvou.

Takto nabité zkušenosti se odráží v úspěšném rozvoji společností Mapro Group. Komplexní řešení na klíč a 26 let společnosti Mapro na trhu jsou toho jasným důkazem!

Jak chránit svou formu a tím i velké peníze!

V letošním roce se skupina Mapro Group stala oficiálním zástupcem americké firmy Avalon Vision Solutions LLC, která působí na plastikářském trhu čtvrt století podobně jako společnost Mapro.

Bohaté zkušenosti s aplikacemi na kontrolu tvarových částí formy, zálisků, transparentních výlisků a jiných kritických stavů ji řadí k předním světovým výrobcům v tomto segmentu. Pyšní se několika patenty a inovativní návrhy řešení, jež využívá mnoho předních výrobců v plastikářském průmyslu.

Mezi zákazníky mimo jiné patří: Tyco Electronics, Siemens, Magna, IAC, Molex, TESLA, Johnson Controls a mnoho dalších.

Firma Avalon Vision používá multifunkční systém kontroly, který představuje vysoce výkonnou hardwarovou jednotku s integrovaným Touch screen displayem 15“, který běží na systému Win_10. Tato jednotka je schopna řídit nezávisle až 6 kamer najednou. Připojení k IMM a robotu je přes speciální převodník EM_67, nebo přes rozhraní E net I/O. Programování kamery je uživatelsky velmi jednoduché a rychlé. Hlavním artiklem pro plastikářský průmysl je aplikace MouldWatcherTM, která je základem pro kontrolu formy, kdy je nutné v průběhu procesu sledovat pozice tvaru vyhazovačů, jader, tvarů formy, přítomnosti zálisků, případně části výlisků a to především u komplikovaných transparentních materiálů. Dále je vhodné využití systému firmy Avalon Vision pro kontrolu konektorů, pohledových částí průsvitů či nedolitků. Kamery ovšem najdou využití i v těžkém průmyslu. Především slévárny, kovárny, gumárenský průmysl jsou toho zářným příkladem.


Navštivte stánek společnosti Mapro v pavilonu G1 v rámci veletrhu MSV Brno od 9. 10. 2017 do 13. 10. 2017. Expozici společnosti Mapro jistě nepůjde přehlédnout a team Mapro velmi rád předvede výhody systému kontroly od firmy Avalon Vision. Kamera bude aplikována na stroji Hatian Jupiter JU4500 a bude součástí komplexního automatizovaného pracoviště.

Na Vaši návštěvu se těší team společností Mapro Group.


MAPRO spol. s r. o.
Bystrovany 211, 779 00 Olomouc
Tel: +420 585 157 811
E-mail: mapro@mapro.cz
www.mapro.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]