Plasty

13. dubna 2016 00:04

Další změna ve struktuře skupiny Unipetrol

Skupina Unipetrol pokračuje v projektu optimalizace kapitálové struktury a připravuje fúzi Polymer Institute Brno se společností Unipetrol RPA. Cílem je zjednodušení organizační a administrativní struktury skupiny a další zlepšení v rámci provozní dokonalosti.

„Polymer Institute Brno je nejen významným výzkumným a vývojovým centrem, každým rokem také navyšuje svou vlastní produkci koncentrátů aditiv. Užší propojení se společností Unipetrol RPA přispěje k dalšímu rozvoji výrobního programu společnosti,“ říká Marek Świtajewski, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Unipetrol.

V roce 2014 Polymer Institute Brno vyrobil 1121 tun koncentrátů aditiv, což je nejvíce v historii firmy. V probíhajícím roce se pak společnosti daří zvýšit výrobu o dalších 8 %. S ohledem na vytížení kapacit Polymer Institute Brno zvažuje investici do nové výrobní linky, která by měla produkci zvýšit hlavně v oblasti koncentrátů, UV stabilizátorů a barev. Mezi další významné položky sortimentu společnosti patří retardéry hoření nebo termostabilizační koncentráty.

Fúze společností Polymer Insitute Brno a Unipetrol RPA navazuje na dříve oznámenou fúzi společnosti Benzina. Polymer Institute Brno bude fungovat jako odštěpný závod, bude tedy integrovanou součástí společnosti Unipetrol RPA – výrobní jedničky na českém trhu v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických surovin.

www.unipetrol.cz


UNIPETROL, a. s. ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3 800 lidí.


 

Mohlo by se Vám líbit

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]