Plasty

13. dubna 2016 00:04

Další změna ve struktuře skupiny Unipetrol

Skupina Unipetrol pokračuje v projektu optimalizace kapitálové struktury a připravuje fúzi Polymer Institute Brno se společností Unipetrol RPA. Cílem je zjednodušení organizační a administrativní struktury skupiny a další zlepšení v rámci provozní dokonalosti.

„Polymer Institute Brno je nejen významným výzkumným a vývojovým centrem, každým rokem také navyšuje svou vlastní produkci koncentrátů aditiv. Užší propojení se společností Unipetrol RPA přispěje k dalšímu rozvoji výrobního programu společnosti,“ říká Marek Świtajewski, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Unipetrol.

V roce 2014 Polymer Institute Brno vyrobil 1121 tun koncentrátů aditiv, což je nejvíce v historii firmy. V probíhajícím roce se pak společnosti daří zvýšit výrobu o dalších 8 %. S ohledem na vytížení kapacit Polymer Institute Brno zvažuje investici do nové výrobní linky, která by měla produkci zvýšit hlavně v oblasti koncentrátů, UV stabilizátorů a barev. Mezi další významné položky sortimentu společnosti patří retardéry hoření nebo termostabilizační koncentráty.

Fúze společností Polymer Insitute Brno a Unipetrol RPA navazuje na dříve oznámenou fúzi společnosti Benzina. Polymer Institute Brno bude fungovat jako odštěpný závod, bude tedy integrovanou součástí společnosti Unipetrol RPA – výrobní jedničky na českém trhu v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických surovin.

www.unipetrol.cz


UNIPETROL, a. s. ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3 800 lidí.


 

Mohlo by se Vám líbit

Rozmanitější nabídka sortimentu pro zapichování a upichování GL, HSS monolitních nástrojů a řešení pro údržby od společnosti Dormer Pramet

Společnost Dormer Pramet přichází s rozšířeným sortimentem výrobků pro zapichování a upichování a představuje nové HSS vrtáky, závitníky a nástroje pro údržbu při podzimním uvedení […]

EPLAN vstupuje do technologického partnerství s firmou Dassault Systèmes

Digitální transformace se může stát realitou pouze s propojenými systémy, sdílením dat a úzkou spoluprací mezi výrobci. Proto společnost EPLAN založila koncem roku 2020 partnerský […]

Hlasové ovládání místo psaní: Continental a Google Cloud vybaví auta generativní umělou inteligencí

Nová spolupráce mezi firmou Continental a Google Cloud má za cíl vytvořit intuitivní uživatelské prostředí pro řidiče Continental je jedním z prvních dodavatelů pro automotive na […]