Plasty

08. září 2015 00:22

Další rozšíření výroby u skupiny WITTMANN

Roboty WITTMANN – výrobní kapacita stále roste

Stále rostoucí poptávka po robotech a automatizovaných systémech WITTMANN přiměl podnik k zavedení dvoustupňového plánu pro navýšení budoucí výrobní kapacity.

První krok plánu rozšíření výroby byl úspěšně dokončen již v polovině května 2015 a nyní umožňuje dosáhnout celkovou roční kapacitu 4200 robotů. Cílem tohoto opatření bylo rozhodující navýšení počtu montážních pozic malých robotů v maďarském výrobním závodě v Mosonmagyaróvár. V tamním závodě se především vyrábějí roboty W808 a W818. Výroba těchto mnohostranně použitelných robotů s nosností 3 a 6 kg plně pokrývá evropskou poptávku po těchto modelových řadách.

Další krok k rozšíření výrobního programu bude dokončen nejpozději začátkem příštího roku a to navýšením výroby robotů v hlavním rakouském sídle skupiny WITTMANN ve Vídni, který bude ještě doplněn zdvojnásobením výrobní kapacity v americkém výrobním závodě v Torringtonu ve státě Connecticut. Do začátku roku 2016 tak bude možné dosáhnout okamžité výrobní kapacity až 4500 kusů ročně.

Nejenže se výroba robotů ve skupině WITTMANN vyznačuje nepřetržitým nárůstem počtu vyrobených kusů, ale v této oblasti jsou plynule uváděny na trh další zajímavé novinky. Před nedávnem tak bylo představeno úspěšné uvedení řady robotů W8 pro, která byla rozšířena o nové rotační přídavné osy. Servomoduly, které jsou konstruovány pro sérii W8 pro, jsou provedeny v obzvláště úsporném prostorovém provedení a v ideálním případě je možné umístit je v bezprostřední blízkosti servopohonů.

Příklady servoelektrických robotů WITTMANN
zhora: W833 pro, W818, a W821.

 

WITTMANN v Rakousku opět expanduje

Ve skupině WITTMANN dochází k další expanzi výrobních závodů v Rakousku. Po otevření nové montážní haly pro velké stroje WITTMANN BATTENFELD v dubnu loňského roku v dolnorakouském Kottingbrunnu došlo v letošním roce k navýšení kapacity výroby dalším rozšířením montážní haly a instalací nových velkých obráběcích center pro upínací desky. V současnosti probíhá výstavba nového výrobního závodu na výrobu systémů pro sušení a dopravu materiálu (material handling). Nový závod vyrůstá v průmyslové zóně městečka Wolkersdorf nedaleko Vídně. Výstavba bude ukončena v říjnu letošního roku.

Narůstající počet objednávek produktů WITTMANN ve všech oblastech si vyžádalo poptávku větší výrobní kapacity. Nový závod je lokalizován nedaleko stávající vídeňské centrály skupiny WITTMANN. Uvolněná výrobní plocha ve Vídni bude využita pro rozšíření výroby robotů, kterému je věnován předchozí odstavec.

Nové centrum pro material handling vyrůstá na pozemku o rozloze 23 500 m², který je dostatečný i pro další rozšíření závodu v budoucnu. Poloha závodu je velmi výhodná pro vzájemné spojení států střední Evropy i pro veřejnou dopravu. Závod bude obsahovat 5200 m² výrobních a dalších 1200 m² kancelářských ploch. Koncept stavby vychází z již realizovaných staveb nového sídla firmy WITTMANN v Norimberku a v Meinerzhagenu v Německu, které byly dokončeny před několika lety.

Současný stav výstavby výrobního závodu v průmyslovém parku ve Wolkersdorfu

 

Wittmann Battenfeld CZ na MSV v Brně

Na MSV 2015 v Brně představí WITTMANN BATTENFELD CZ některé zástupce širokého výrobního portfolia vstřikovacích strojů a periferních zařízení, mezi nejzajímavější exponáty bude patřit:

Vstřikovací stroj SmartPower 60/210

Vstřikovací stroj SmartPower 60/210 se servoelektrickým odnímačem vtoků WS 80. Jedná se o novou řadu hydraulických vstřikovacích strojů, které jsou standardně vybaveny vysoce úsporným servoelektrickým pohonem čerpadla.

Vstřikovací stroj MicroPower

Vstřikovací stroj MicroPower s uzavírací silou 5 t a 15 t pro vstřikování velmi přesných mikrodílů s hmotností i výrazně menší než 1 gram. Na stroji bude představena výroba z oblasti medicínské techniky a to „cévní svorky“.

Robot Wittmann W 833 pro

Představitel nové výrobní řady „pro“ vybaven rotační servoosou B + C, umožňující 3D pohyb chapadla. Tato řada je určena pro roboty vyšších nosností od 25 kg.

A další stroje a zařízení z oblasti sušení a dopravy granulátu i temperační techniky.

Přijďte se podívat!

 


Navštivte nás na MSV v Brně. 14.–18. září 2015
pavilón G1, stánek č. 44


Wittmann Battenfeld CZ spol. s r. o.
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ-39701 Písek
Tel: +420 384 972 165
Fax: +420 382 272 996
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]