Obrábění

11. září 2017 01:13

Zákaznický den TOSday 2017

V úterý 13. června 2017 proběhl v areálu společnosti TOS VARNSDORF tradiční Zákaznický den TOSday 2017. TOS VARNSDORF svým zákazníkům a obchodním partnerům představil technologické možnosti strojů z vlastní produkce přímo ve výrobě. Nejzajímavějším předvedeným strojem se stalo nové obráběcí centrum WHT 110 C, které bylo odborné veřejnosti poprvé představeno v březnu 2017.

Při červnovém předvádění této novinky byly hostům ukázány schopnosti stroje při technologiích frézování, vrtání, vyvrtávání (vše z vřetena i z frézovací hlavy) a obrábění formy. Obráběcí centrum WHT 110 C všechny hosty zákaznického dne velmi zaujalo, a to zejména integrovanou funkcí karuselování, hodnotou maximálních otáček pracovního vřetena (6 000 otáček za minutu) a velmi rychlými časy výměny nástrojů a palet a rychloposuvy. O tento velmi produktivní a pro zákazníky atraktivní stroj byl již po prvních ukázkách v březnu nebývalý zájem. Dosvědčuje to řada objednávek již v prvních týdnech po představení tohoto nového obráběcího centra, a to jak z České republiky, tak z evropských i mimoevropských trhů.

Letošní zákaznický den se uskutečnil bez návaznosti na setkání s obchodními partnery, což mělo částečně vliv na složení a množství přišedších. Pět výrobních hal s ukázkami technologií a ukázkami možností a schopností kompletní řady výrobků společnosti si prohlédlo celkem 160 hostů. Akce se zúčastnilo 18 obchodních partnerů, dodavatelů nástrojů, zvláštního příslušenství.

Na technologickém pracovišti WRD 150 DUO byla předváděna technologie frézování motorového bloku (upnutého na upínací desce) a obrábění dílce pro zákazníka z USA. Na novém obráběcím centru WHT 110 C to byla technologie frézování, vrtání, vyvrtávání (vše z vřetena i z frézovací hlavy) a obrábění formy, výměna palet, nástrojů a frézovací hlavy. Na deskové vyvrtávačce WRD 130 Q jsme předváděli obrábění desky stolu z vlastní produkce, na obráběcím centru WHtec 130 obrábění ozubení (invomilling), vyvrtávání trubkovnice (upnuté na upínacím úhelníku na druhé paletě). Vodorovná vyvrtávačka WHQ 15 CNC předváděla vytváření závitů pomocí rychlostní hlavy.

Dále bylo v běžném provozu obráběcí centrum WALDRICH PowerTec, pomocí demonstrace jsme ukázali laserové kalení na robotickém pracovišti, v plném provozu jsme předvedli činnost nové zaběhávací stolice na frézovací hlavy (testování frézovací hlavy HUF 50) a činnost nové zaběhávací stolice na vřeteníky (vřeteník WHtec 130). Přístupná byla rovněž všechna měřicí pracoviště (měřicí stroje ZEISS), v montážních halách pak stroje v různém stadiu rozpracování, a to včetně několika obráběcích center WHtec 130 a WHT 110. V hale lehké mechaniky jsme se pochlubili strojovým parkem (vedle již zmíněné zaběhávací stolice na frézovací hlavy to bylo např. nové obráběcí centrum YASDA, hlubokovrtací stroj TIBO, obráběcí centrum MORI SEIKI).

Hosté si mohli prohlédnout i dílny praktického vyučování Střední průmyslové školy TOS VARNSDORF, kde se nyní ukončuje první školní rok.

Převzato z www.tosvarnsdorf.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]