Obrábění

16. dubna 2019 11:00

Zákaznické dny v Kovosvitu MAS

Do Sezimova Ústí se ve dnech 10.4.-11.4. dostavilo na šest set hostů na již tradiční Zákaznické dny.

Po přivítání a úvodním slově Libora Kuchaře, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti následoval bohatý program.

Libor Kuchař, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kovosvit MAS.

V showroomu společnost prezentovala nové soustruhy KL 285 QUICK s řídícími systémy Siemens a Fanuc. Varianta KL 285 QUICK je celá postavená na litinovém loži. Tento materiál zajišťuje dostatečnou tuhost a přesnost stroje. Tento soustruh je kompatibilní s požadavky Průmyslu 4.0. Stroj může zasílat monitoring zvolených veličin přímo do zvoleného systému tak, aby vedoucí výroby věděli, jestli stroj pracuje a na kolik je vytížený. Samozřejmostí je, že stroj bude připraven na robotizaci a možnost začlenění do výrobních linek.

Dále v showroomu byla k vidění pětiosá vertikální obráběcí centra MCU450, MCV1000 5AX a MCU700V-5X. V letošním roce budou high-tech pětiosá vertikální obráběcí centra dodána do Indie, další pětiosý stroj pak zamíří do Německa.

K vidění bylo také tříosé vertikální centrum MCV800 QUICK s robotizací.  Tohoto stroje se za druhou polovinu roku 2018 prodalo na 50 kusů, což z něj činí nejúspěšnější novinku za poslední desetiletí.

Showroom společnosti. Zákaznických dnů se účastní řada spoluvystavovatelů.

Ukázka obrábění na stroji MCV800.

Ukázka obrábění na stroji MCU700V-5X.

Během celého dne probíhaly odborné prezentace technologií. Součástí Zákaznických dnů byla prohlídka slévárny, která v minulém roce prošla velkými změnami. Do provozu slévárny, respektive do jeho ekologizace, v minulém roce Kovosvit MAS investoval desítky milionů korun. Zatímco v minulých letech byl provoz slévárny neefektivní, v letošním roce je tomu naopak. V prvních měsících roku 2019 generuje rekordní tržby 40 milionů korun měsíčně.

Slévárna.

Slévárna.

Dalším místem, které bylo mohli zájemci navštívit, byla výroba. Skupinky provázeli zaměstnanci firmy, kteří s ochotou odpovídali na položené otázky.

Návštěva výroby – soustruh SPH 50 vyráběný pro zákazníka z železniční dopravy

MCV 1270 ve výrobě.

Lakovna.

Renata Kučerová

Infocube


Text (s použitím materiálů Kovosvit MAS) a fotografie: Renata Kučerová (redakce)

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]