Obrábění

10. prosince 2019 09:02

Walter píše dějiny průmyslu již od roku 1919 – Obráběcí firma z Tübingenu slaví 100 let inovací

V lednu 2019 uvedl Walter na trh zcela novou generaci fréz Xtra·tec® XT. Nová řada výrobků je výsledkem mimořádné myšlenky: Společnost Walter u vyměnitelných břitových destiček zcela od základu změnila taktiku optimalizace, která byla doposud běžná v celém oboru. Mění se lůžko, stabilita a chování při obrábění.

 

Počet zubů lze zvýšit až o 17 procent – výrazný nárůst produktivity pro uživatele. Xtra·tec® Xtended Technology (XT) je pokračováním 100leté historie inovací firmy. Společnost založil v roce 1919 inženýr a metalurg Richard Walter. Již v roce 1920 přihlásil svůj první patent. Walter generuje více než 35 procent obratu prodejem výrobků, které jsou mladší pěti let: firma tak patří k odborníkům v oblasti obrábění, kteří se proaktivně přizpůsobují dynamickému vývoji na trhu. V roce 2019 firma oslaví 100 let Engineering Kompetenz a inovací.

Když Richard Walter krátce po skončení první světové války založil v Düsseldorfu společnost „Metallurgische Gesellschaft Richard Walter und Co.“, naprosto neměl v úmyslu vybudovat celosvětově působící firmu. Za války učinil Walter špatné zkušenosti s nástroji, které měl k dispozici pro údržbu a opravu lodních motorů a šroubů. Jeho cílem bylo pomocí nových konstrukcí a slitin výrazně zlepšit účinnost, odolnost proti opotřebení a tepelnou odolnost obráběcích nástrojů na kov. I když firma s vynálezy a nově vyvinutými produkty od Richarda Waltera vyplnila důležité mezery na trhu a velmi rychle se stala úspěšnou, on sám se vždycky považoval mnohem víc za vynálezce než za podnikatele.

100 let výzkumného ducha a dynamických inovací. Jedním z nejdůležitějších vynálezů Richarda Waltera byla slitina slinutého karbidu wolframu, kterou si nechal patentovat pod názvem Dynit. Oproti vývojovým a inovačním procesům běžným v současnosti, pracoval Richard Walter tak, jak si představujeme klasického vynálezce: sám nebo jen s několika asistenty ve vlastní laboratoři ve Starnbergu, daleko od vlastního sídla firmy v Tübingenu. Když v roce 1945 zemřel, měl na svém kontě více než 200 patentů. Svou vášeň pro výzkum a smysl pro inovace předal Richard Walter do DNA své firmy. Během 100leté historie firmy pracovníci firmy Walter nejenže dále rozvíjeli jeho vynálezy, nýbrž vyvíjeli další nové slitiny, nástroje, povlaky a výrobní metody.

Výsledek švábského puntičkářského ducha: Xtra·tec® XT Inovace jsou dnes většinou výsledkem týmové práce, u nové generace fréz Xtra·tec® XT patří ale významný podíl také příslovečnému puntičkářskému duchu: Základní myšlenka nové geometrie vyměnitelných břitových destiček a samotného nástroje pochází od jednoho vývojového pracovníka ve firmě Walter. Cílem bylo zvýšit odolnost frézovacích nástrojů a vyměnitelných břitových destiček proti prasknutí. S tímto přístupem, který zásadně mění uvažování ohledně dosavadního postupu, pokračuje v tradici Richarda Waltera a spousty dalších kreativních mozků, které sto let inovativně pracovaly na inovacích firmy Walter.

www.walter-tools.com

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]