Obrábění

11. dubna 2024 08:48

Výstružníky Seco Nanojet optimalizují odvod třísek a potlačují tak zmetkovost

Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet zlepšují díky inovativnímu výstupu chladicí kapaliny odvádění třísek. Eliminují tak vznik zmetků, pěchování třísek nebo poškozování břitů, což vede k vyšší bezpečnosti, lepší kvalitě dílců a životnosti nástrojů.

Lepší tok chladiva, vyšší kvalita dílů
Pro kritické operace vystružování potřebujete stabilní, bezpečné a předvídatelné nástroje. Ve slepých i průchozích otvorech dále zlepšují monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet výkonnost předešlé řady Seco Nanofix – a to pomocí inovativních výstupů chladicí kapaliny, které zamezí pěchování třísek a podpoří stabilitu aplikace. Unikátní konstrukce těchto nových nástrojů zaručuje přísun silného a přesného proudu chlazení přímo do zóny řezu, čímž napomáhá k optimálnímu odvádění třísek a zlepšuje životnost nástroje. Kromě stability výroby je dalším přínosem, že monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet pomáhají
dosahovat vysoké řezné rychlosti i kvality dílců.

Inzerce

Univerzální řada vícebřitých výstružníků je dostupná v osmi třídách a více než deseti geometriích, s možností specifických velikostí i tolerancí. Lze je používat v kombinaci se všemi přesnými nástrojovými upínači. Dodržují tolerance od 10 μm do 15 μm (0.0004″–0.0006″) a vytvářejí povrch s drsností od Ra 0,2 μm do Ra 1,2 μm (Ra 8 μ“–Ra 50 μ“). Seco pečlivě kontroluje každý vyrobený monolitní karbidový výstružník Nanojet a dokládá jeho rozměr pro zajištění konzistentní přesnosti.

Předvídatelná přesnost s každým nástrojem
Mnohá odvětví, včetně všeobecného strojírenství a automobilového či leteckého průmyslu, spoléhají na bezpečné a spolehlivé operace vystružování bez nákladných zmetků. Podle produktového manažera Seco Jeana-Bernarda Hantina si výrobci uvědomují, že nekvalitně vyrobené nebo špatně specifikované výstružníky mohou cenné komponenty ohrozit. „Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet přinášejí nákladově efektivní výkonnost, a také kvalitu i stabilitu,“ dodává.

Objednávejte speciální nástroje online
Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet jsou dostupné ve standardní řadě, ale též ve specifických rozměrech, počínaje minimálním průměrem 1,461 mm (0.057″). Pomocí online konfigurační aplikace Seco MyDesign lze objednávat specifické varianty, které poskytují stejnou stabilitu, spolehlivost i dostupnost jako komoditní výrobky.
Další informace o možnostech a specifikacích monolitních karbidových výstružníků Seco Nanojet vám poskytne místní obchodní zástupce, případně je naleznete na webových stránkách www.secotools.com.

Nanojet Reamers

Nanojet Reamer close up

 


Společnost Seco Tools sídlí ve Švédsku ve městě Fagersta a má zastoupení ve více než 75 zemích světa. Je předním světovým expertem v oblasti kompletních řešení pro frézování, soustružení, obrábění otvorů, závitování a nástrojové systémy. Již po téměř 100 let vyniká značka Seco ve strojírenském průmyslu a přináší dokonalost do výrobních procesů, vysoce přesné obrábění a nejvyšší kvalitu produkce. Pro informace o aktuálních inovacích a produktech pro obrábění navštivte www.secotools.com.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]