Obrábění

16. listopadu 2015 00:45

Vysoce výkonná platforma WIDIA VSM17™ pro univerzální frézování pravoúhlých rohů

Velkými přednostmi pro strojní dílny jsou široké možnosti využití při frézování a vynikající životnost

Univerzální a robustní platforma VSM17 od WIDIA umožňuje frézování skutečně pravoúhlých rohů a dosažení kvalitního povrchu bez nerovností.

Victory Shoulder Mill (VSM) 17 od firmy WIDIA je platforma, jejíž nástroje mohou být použity pro rohové frézování, tvarové frézování, čelní frézování, frézování drážek, postupné zahlubování a frézování kapes se šroubovicovou nebo kruhovou interpolací, a přitom vždy s dokonale pravoúhlými rohy. Proto je ve strojních dílnách vždy vítězem.

Inzerce

Platforma VSM17 je určena pro frézky s omezeným výkonem a dobře obrobitelné materiály. Usnadňuje efektivní frézování načisto ve dvou krocích a umožňuje dosahovat velkých rychlostí a úběru materiálu i při omezeném výkonu frézky, což znamená, že za jednu směnu lze vyrobit více kusů.

„Platforma VSM 17 je optimalizována pro dosahování vyšší produktivity ve strojních dílnách při obrábění různých druhů materiálů,“ říká Adarsh Sowcar, global product manager pro frézy s výměnnými břitovými destičkami.

Těla fréz VSM17 mají integrovaný lamač třísek, který umožňuje výborný odvod vznikajících třísek, a jsou z tepelně upravené oceli s kalenými lůžky břitových destiček, vysoce odolnými proti deformaci. Nástroje VSM17 dosahují vynikajících parametrů při frézování postupným zahlubováním s úhlem rampy až 8,8 ° a maximální hloubkou řezu 0,642″ (16,45 mm). V rámci platformy VSM17 jsou k dispozici nástrčné frézy, stopkové frézy s upínacím závitem, s válcovou stopkou a stopkou Weldon s vnitřním kanálkem pro přívod vzduchu a chladicí kapaliny.

Uvedeno v NOVO

Platforma VSM17 je navíc dostupná v NOVO™, aplikaci WIDIA pro digitální zpracování znalostí a zkušeností. Výkonná znalostní databáze, dostupná prostřednictvím tabletů iPad™ a jiných mobilních zařízení, pomáhá uživatelům určit parametry obrábění, např. postupného zahlubování nebo dlabání, do specifických materiálů obrobků, a omezuje počet nástrojů, které jsou třeba pro dané obrábění. Tato znalostní databáze je mnohem více než jen on-line katalog a umožňuje navrhnout správný nástroj a parametry obrábění za zlomek času.

Více informací najdete na www.widia.com/novo.

www.widia.com


Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu.

Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše co potřebujete z jednoho zdroje.


 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]