Obrábění

16. listopadu 2015 00:45

Vysoce výkonná platforma WIDIA VSM17™ pro univerzální frézování pravoúhlých rohů

Velkými přednostmi pro strojní dílny jsou široké možnosti využití při frézování a vynikající životnost

Univerzální a robustní platforma VSM17 od WIDIA umožňuje frézování skutečně pravoúhlých rohů a dosažení kvalitního povrchu bez nerovností.

Victory Shoulder Mill (VSM) 17 od firmy WIDIA je platforma, jejíž nástroje mohou být použity pro rohové frézování, tvarové frézování, čelní frézování, frézování drážek, postupné zahlubování a frézování kapes se šroubovicovou nebo kruhovou interpolací, a přitom vždy s dokonale pravoúhlými rohy. Proto je ve strojních dílnách vždy vítězem.

Platforma VSM17 je určena pro frézky s omezeným výkonem a dobře obrobitelné materiály. Usnadňuje efektivní frézování načisto ve dvou krocích a umožňuje dosahovat velkých rychlostí a úběru materiálu i při omezeném výkonu frézky, což znamená, že za jednu směnu lze vyrobit více kusů.

„Platforma VSM 17 je optimalizována pro dosahování vyšší produktivity ve strojních dílnách při obrábění různých druhů materiálů,“ říká Adarsh Sowcar, global product manager pro frézy s výměnnými břitovými destičkami.

Těla fréz VSM17 mají integrovaný lamač třísek, který umožňuje výborný odvod vznikajících třísek, a jsou z tepelně upravené oceli s kalenými lůžky břitových destiček, vysoce odolnými proti deformaci. Nástroje VSM17 dosahují vynikajících parametrů při frézování postupným zahlubováním s úhlem rampy až 8,8 ° a maximální hloubkou řezu 0,642″ (16,45 mm). V rámci platformy VSM17 jsou k dispozici nástrčné frézy, stopkové frézy s upínacím závitem, s válcovou stopkou a stopkou Weldon s vnitřním kanálkem pro přívod vzduchu a chladicí kapaliny.

Uvedeno v NOVO

Platforma VSM17 je navíc dostupná v NOVO™, aplikaci WIDIA pro digitální zpracování znalostí a zkušeností. Výkonná znalostní databáze, dostupná prostřednictvím tabletů iPad™ a jiných mobilních zařízení, pomáhá uživatelům určit parametry obrábění, např. postupného zahlubování nebo dlabání, do specifických materiálů obrobků, a omezuje počet nástrojů, které jsou třeba pro dané obrábění. Tato znalostní databáze je mnohem více než jen on-line katalog a umožňuje navrhnout správný nástroj a parametry obrábění za zlomek času.

Více informací najdete na www.widia.com/novo.

www.widia.com


Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu.

Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše co potřebujete z jednoho zdroje.


 

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]