Obrábění

16. listopadu 2015 00:45

Vysoce výkonná platforma WIDIA VSM17™ pro univerzální frézování pravoúhlých rohů

Velkými přednostmi pro strojní dílny jsou široké možnosti využití při frézování a vynikající životnost

Univerzální a robustní platforma VSM17 od WIDIA umožňuje frézování skutečně pravoúhlých rohů a dosažení kvalitního povrchu bez nerovností.

Victory Shoulder Mill (VSM) 17 od firmy WIDIA je platforma, jejíž nástroje mohou být použity pro rohové frézování, tvarové frézování, čelní frézování, frézování drážek, postupné zahlubování a frézování kapes se šroubovicovou nebo kruhovou interpolací, a přitom vždy s dokonale pravoúhlými rohy. Proto je ve strojních dílnách vždy vítězem.

Inzerce

Platforma VSM17 je určena pro frézky s omezeným výkonem a dobře obrobitelné materiály. Usnadňuje efektivní frézování načisto ve dvou krocích a umožňuje dosahovat velkých rychlostí a úběru materiálu i při omezeném výkonu frézky, což znamená, že za jednu směnu lze vyrobit více kusů.

„Platforma VSM 17 je optimalizována pro dosahování vyšší produktivity ve strojních dílnách při obrábění různých druhů materiálů,“ říká Adarsh Sowcar, global product manager pro frézy s výměnnými břitovými destičkami.

Těla fréz VSM17 mají integrovaný lamač třísek, který umožňuje výborný odvod vznikajících třísek, a jsou z tepelně upravené oceli s kalenými lůžky břitových destiček, vysoce odolnými proti deformaci. Nástroje VSM17 dosahují vynikajících parametrů při frézování postupným zahlubováním s úhlem rampy až 8,8 ° a maximální hloubkou řezu 0,642″ (16,45 mm). V rámci platformy VSM17 jsou k dispozici nástrčné frézy, stopkové frézy s upínacím závitem, s válcovou stopkou a stopkou Weldon s vnitřním kanálkem pro přívod vzduchu a chladicí kapaliny.

Uvedeno v NOVO

Platforma VSM17 je navíc dostupná v NOVO™, aplikaci WIDIA pro digitální zpracování znalostí a zkušeností. Výkonná znalostní databáze, dostupná prostřednictvím tabletů iPad™ a jiných mobilních zařízení, pomáhá uživatelům určit parametry obrábění, např. postupného zahlubování nebo dlabání, do specifických materiálů obrobků, a omezuje počet nástrojů, které jsou třeba pro dané obrábění. Tato znalostní databáze je mnohem více než jen on-line katalog a umožňuje navrhnout správný nástroj a parametry obrábění za zlomek času.

Více informací najdete na www.widia.com/novo.

www.widia.com


Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu.

Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše co potřebujete z jednoho zdroje.


 

Mohlo by se Vám líbit

CastForge upevňuje své postavení na trhu

Silný růst a velký mezinárodní význam / Třetí ročník veletrhu odlitků a výkovků je naprostým úspěchem Od 4. do 6. června 2024 se na stuttgartském […]

Grumant: Nástroje z práškové oceli

Moderní doba klade stále větší požadavky na obráběcí nástroje a používané technologie. Při rozhodovacím procesu je však nutné zohlednit mnoho faktorů a nástroje, které se s obrovským úspěchem […]

Veletrh EuroBLECH 2024 uvádí nové způsoby zapojení do produktivity

Tisíce expozic a čtyři dny intenzivního sourcingu produktů, navazování kontaktů a výuky: Obor zpracování plechu se připravuje na laťku nastavující akci: veletrh EuroBLECH 2024 předvádí […]