Obrábění

10. dubna 2017 00:40

Těžké obráběcí stroje značky Toshiba na našem trhu

Firma Grumant s. r. o. je již déle než 20 let známa jako spolehlivý dodavatel nástrojů a příslušenství pro třískové obrábění se silnou technologickou podporou. Před několika lety vstoupila na trh s obráběcími stroji jako zástupce jihokorejského výrobce strojů, firmy SMEC (Samsung Machining Tools Engeneering Company). Po úspěšném rozjezdu divize strojů pak bylo logickým krokem rozšíření strojního portfolia, které na českém a slovenském trhu prodává. Firma Grumant Vám nabízí těžké obráběcí stroje značky Toshiba.

Firma Leader CNC prodala a instalovala první stroje Toshiba před více než třiceti roky a mnoho z těchto strojů stále funguje. To je jasný důkaz o kvalitě těchto strojů. Před více než deseti roky se pak stal Leader CNC hlavní zástupcem strojní divize Toshiby pro evropský trh. Zároveň poskytuje veškerou technickou podporu a náhradní díly ostatním zástupcům. Leader CNC se však nezaměřuje pouze na evropský trh. V minulém roce proběhly instalace strojů například i v Malajsii a Indii. Na českém trhu pak nabízí stroje Toshiba firma Grumant s. r. o.

Inzerce

Toshiba Machine

Samotná firma Toshiba Machine byla založena roku 1938. V současné době, díky vlastní slévárně, rozsáhlé obrobně, elektrotechnické a elektronické divizi a samozřejmě montáži, vyrábí kompletně stroje takzvaně od A do Z.

Její produkty lze nalézt v různých oblastech třískového obrábění jako je letecký průmysl, energetika, stavba lodí nebo automobilový průmysl, při výrobě rozměrných dílů nebo dávek menších přesných dílů. Pro výrobu svých klíčových komponent používá stroje Toshiba řada výrobců obráběcích strojů v Japonsku, Číně, USA, nebo Velké Británii.

Toshiba Machine nabízí celou řadu obráběcích strojů:

  • Portálové frézky s šířkou až 8,5 metru mezi stojany a délkou 22 metrů a bohatým příslušenstvím, jako jsou výměnné palety, příslušenství pro těžké hrubování nebo pětiosé obrábění, karuselové stoly a mnoho dalších.
  • Horizontální vyvrtávačky, s průměrem vřetena až 200 mm mohou kombinovat, v závislosti na aplikaci, upínání obrobku na základové desky, rotační stoly nebo výměnné palety. Automaticky výměnné hlavy zahrnují bohaté příslušenství čelních a univerzálních hlav.
  • Horizontální obráběcí centra s rozměrem palet od 800 do 1 250 mm s možností upnutí obrobku do 2,5 tuny. K dispozici je i model pro pětiosé obrábění.
  • Vertikální soustružnická centra s průměrem stolu až 3 metry a průměrem obrobku 5,5 metru a nosností stolu až 20 tun. Vybaveny mohou být smýkadly s vřeteny pro frézovací a vrtací operace. Samozřejmostí je C osa a bohaté příslušenství včetně úhlových hlav.

Stroje řady TMD mohou být vybaveny automatickou výměnou palet


Tyto kvalitní japonské stroje nabízí vysokou přesnost, kvalitu a efektivitu, důkazem čehož jsou opakované instalace, dlouhá užitná doba a vysoká zbytková hodnota použitých strojů.


Vertikální soustružnická centra Toshiba

Nyní se pojďme podrobněji podívat na stroje, které Toshiba nabízí. V dnešním díle se zaměříme na soustružnická centra. Ty se vyznačují vysokou přesností a dlouhodobou spolehlivostí. Mezi hlavní konstrukční prvky, které zajišťují výše popsané vlastnosti, patří stojan boxového tvaru se speciálním tvarem částečně obepínajícím upínací desku a suport uzavřeného tvaru, který obepíná smykadlo. To zajišťuje vysokou tuhost. Příčník pak využívá patentovaný systém automatické kompenzace k dosažení maximální přesnosti obrábění.

Přesto že je TUE ekonomickou řadou, mohou být stroje vybaveny C osou a poháněnými nástroji s automatickou výměnou

Řada TSS-C je určena pro obrábění rozměrných kusů. Stroje mají jeden stojan s pohyblivou upínací deskou, což umožňuje obrábění dílů s průměry až do 5 500 mm. Stroj může být vybaven vřetenem pro frézování, vrtání nebo řezání závitů. Průměr upínací desky, která je podepřena dvěma válečkovými ložisky, je 2 000 nebo 3 000 mm, její nosnost je 20 000 kg a může dosáhnout až 125 otáček za minutu. Stojan a příčník jsou navrženy pro maximální tuhost při těžkém obrábění. Monolitní příčník čtvercového průřezu a suport uzavřené konstrukce mohou přenášet sílu až 35 kN.

Stroje řady TMD a TUD se dodávají v několika velikostech upínací desky. U řady TMD jsou vybaveny převodkou poháněnou C osu a poháněnými nástroji, zatímco řada TUD je určena pouze pro soustružnické operace. Průměry upínací desky a její nosnost jsou 1 250/8, 1 600/10 a 2 000/15 mm/tun, otáčky od 25 do 3 000 ot/min. K dispozici je celá řada opcí, řada TMD může být vybavena automatickou výměnou nástrojů nebo paletovou výměnou upínacích desek.

Poslední řadou je TUE. Přestože se jedná o ekonomickou řadu, stroje mohou být vybaveny osou C a poháněnými nástroji s automatickou výměnou. Vysokou tuhost zajišťují stejné konstrukční prvky, které jsme popsali výše. Stroje mohou mít upínací desky s průměrem 1 450 nebo 2 000 mm. Nosnost je 8 a 15 tun a otáčky od 2 do 400 a od 2 do 240 ot/min u většího modelu.

Portálové centrum MPC od firmy Toshiba Machine

Využijte novou příležitost. Stroje od japonského výrobce s téměř osmdesátiletou tradicí jsou jasnou volbou. V porovnání s konkurenty přináší dobrý poměr výkonu a ceny, a to hlavně z dlouhodobého hlediska. Právě dlouhodobá užitná hodnota je při takovéto investici rozhodujícím faktorem při výběru stroje.

Firma Grumant s podporou Leader CNC poskytne plnou technickou podporu včetně technologické. Samozřejmostí je kompletní technologie s dodáním nástrojů a odladění přímo u zákazníka. Neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení. Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy, ať už ohledně strojů nebo nástrojů.


GRUMANT s. r. o.
Bečovská 1435
Praha 22-Uhříněves,
104 00 Praha 114
tel.: +420 283 870 731
obchod@grumant.cz
www.grumant.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]