Obrábění

12. června 2022 22:36

Společnost TGS dodala obráběcí technologie za 100 milionů korun

Strojírenská společnost TGS zprostředkovala dodávku tří obráběcích technologických center španělského výrobce Nicolás Correa do českolipského závodu Alstom. Stroje pomohou zefektivnit a modernizovat technologii obrábění podvozků pro kolejová vozidla. Hodnota realizace přesáhla 100 milionů korun.

Českolipský závod na výrobu vlaků patří k rodinnému stříbru českého průmyslu. První vlaky z tehdejší Severočeské vozovny a strojírny Česká Lípa vyrazily na koleje už v roce 1918. Dnes továrnu průmyslové čtvrti Dubice vlastní francouzský výrobce vlaků Alstom a specializují se zde na výrobu součástek a dílů pro příměstské vlaky, tramvaje, metro a další kolejová vozidla. S bezmála 1300 zaměstnanci jde o jednoho z největších zaměstnavatelů v Libereckém kraji.

„Na realizaci tohoto projektu jsme patřičně hrdí hned z několika důvodů. Tím prvním je samotné projektové a technologické řešení, kdy jsme z technologického procesu vybrali klíčové momenty ovlivňující kvalitu a efektivitu výroby. Ty jsme ošetřili tak, aby chování strojů, personálu, programů i všech obslužných procesů bylo bezpečné a nevyžadovalo nesystémové zásahy techniků nebo managementu. Plynulost výroby je v případě tak velkého výrobku, jako je podvozek vlaku, velmi podstatný parametr pro navazující procesy a logistiku. To vše by nyní obráběcí pracoviště mělo prokázat v efektivitě celé výroby. Zároveň jsme si vědomi historie a bohaté tradice českolipského výrobního závodu, lety naakumulované know-how je zde obrovské,“ říká majitel a zakladatel TGS Pavel Diviš.

Při výběru vhodných strojů padla volba na obráběcí stroje, které patří k těm nejlepším na trhu a společnost TGS je na tuzemském trhu exkluzivně zastupuje. „Jsme velmi pyšní, že jsme mohli dodat několik našich strojů pro takový projekt. TGS je přesně typ společnosti, který potřebujeme pro další rozvoj. Společnosti, která umí nejenom prodat stroj, ale skutečně pomáhat klientům zvyšovat produktivitu a poskytovat špičkový servis,“ dodal závěrem José Ignacio Nicolás Correa, majitel Nicolás Correa, kterého na předání doprovodil ekonomický a obchodní rada Velvyslanectví Španělska v ČR.

V nadcházejících letech bude důležitá flexibilita, efektivita a schopnost inovovat. Ta se neobejde bez kvalitní technologie. Platí to ve všech odvětvích, průmysl a výrobu nevyjímaje. To podtrhuje potřebu mezinárodní spolupráce. Jedině tak mohou vzniknout vynikající řešení na míru, jako je například toto.


TGS nástroje-stroje-technologické služby spol. s r.o.

TGS je česká technologická společnost, která je na trhu 30 let a snaží se o změnu českého strojírenství. Dodává komplexní řešení obrábění na míru. Z malé rodinné firmy dovážející do Čech švýcarské závitníky se během čtvrtstoletí stala strojírenská firma střední velikosti. Dnes pro TGS pracuje více než 100 zaměstnanců a má několik tisíc spokojených zákazníků. V portfoliu firmy najdete obráběcí stroje, nástroje, servis, ale hlavně technologie, které potřebuje české strojírenství nejvíce. Od svého vzniku firma vyznává stejné hodnoty – komplexnost, jedinečnost a partnerství.

ALSTOM Czech Republic a.s.

Alstom je jednou z předních společností na českém železničním trhu. S výrobním závodem v České Lípě navazuje Alstom na více než 100leté dědictví průmyslové výroby. Alstom je také prvním dodavatelem vysokorychlostní techniky v zemi, pro České dráhy provozuje sedm vysokorychlostních vlaků Pendolino. Přední kompetence společnosti v oblasti řízení dopravy jsou rovněž prezentovány v zemi, Alstom je prvním poskytovatelem moderních zabezpečovacích řešení v souladu s nejnovějším standardem EU, ETCS úrovně 2. Alstom, který na českém trhu představuje kompletní portfolio železničních řešení, dodává také lokomotivy Traxx.

Mohlo by se Vám líbit

Výsledky společnosti Universal Robots za 3. čtvrtletí odrážejí zpomalující se ekonomiku

Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 […]

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. – Více než 20 let na trhu CNC obráběcích strojů se silným partnerem po boku

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. v loňském roce oslavila 20. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Historie firmy, jako dodavatele CNC obráběcích strojů, se […]

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]