Obrábění

13. května 2024 18:26

Společnost Rösler se stává výhradním celosvětovým prodejním partnerem zařízení řady DLyte Carbide společnosti GPAINNOVA pro povrchovou úpravu řezných nástrojů z tvrdokovu

Společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH a španělská technologická skupina GPAINNOVA rozšiřují své partnerství: Společnost Rösler je již delší dobu výhradním distributorem strojů průmyslové řady DLyte společnosti GPAINNOVA na německém trhu. Nyní převezme světový lídr Rösler také celosvětovou distribuci strojů pro opracování karbidových řezných nástrojů GPAINNOVA, jakož i individuální vývoj a servis těchto strojů. Kromě toho společnost GPAINNOVA úzce spolupracuje se společností Rösler na dalším vývoji karbidové řady DLyte a základního procesu DryLyte.

Inzerce

Tyto stroje využívají patentovanou technologii DryLyte pro povrchovou úpravu cementovaných karbidů a mají nahradit metodu vlečného broušení úpravu jako standardní proces pro korekci ostří řezných nástrojů z tvrdokovu, což povede k ještě efektivnějším a lepším nástrojům. Rozšířením partnerství se společností GPAINNOVA se společnost Rösler dále prosazuje v nástrojářském průmyslu, který je jedním z nových trhů, na něž se společnost zaměřuje. „Ve skupině Rösler jsme rádi, že můžeme rozšířit naše portfolio v oblasti přípravy řezných hran o tak pokročilou a perspektivní technologii. Jsme přesvědčeni, že DLyte je jednoznačně lepší než vlečné broušení z hlediska kvality, doby cyklu, manipulace a hospodárnosti. Tato technologie bude schopna ve velkém měřítku nahradit konvenční systémy pro vlečné broušení jako nejčastěji používaný proces korekce hran řezných nástrojů a že se na trhu rychle prosadí,“ říká Alexander Fitz, vedoucí prodeje brousící techniky ve společnosti Rösler..

Technologie DryLyte, známá také jako suché elektrolytické leštění, je mnohem šetrnější než vlečné leštění a vytváří mnohem homogennější povrchovou úpravu. Na rozdíl od tradičních metod pracuje technologie DryLyte mnohem šetrněji a bez mechanicky abrazivního postupu. Našim zákazníkům tak nabízíme novou technologii, která odstraňuje materiál prostřednictvím iontové výměny a vytváří hladký a homogenní povrch. „Tento proces je budoucností přípravy břitů,“ říká Alexander Fitz. „Technologický vývoj, který za ním stojí, je vynikající. Jsme naprosto přesvědčeni, že díky tomuto rozšířenému partnerství můžeme našim zákazníkům nabídnout technologickou výhodu,“ dodává pan Fitz.

Španělská technologická společnost si je jistá spoluprací se světovým lídrem na trhu, společností Rösler: „Dohoda mezi společností GPAINNOVA a světovým lídrem na trhu, jako je společnost Rösler, představuje pro obě společnosti důležitý milník. Spojením našich odborných znalostí v oblasti povrchových úprav, zejména v oblasti úpravy karbidových řezných nástrojů, chceme našim zákazníkům nabídnout jedinečné výhody,“ říká Pau Sarsanedas, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti GPAINNOVA. „Toto strategické spojenectví nejen rozšiřuje náš záběr na trhu, ale také nám umožňuje podporovat širší okruh zákazníků tím, že jim nabízíme možnost využít společné znalosti a schopnosti našich společností a uvolnit řadu příležitostí pro inovace a růst,“ uzavírá pan Sarsanedas.

V nadcházejících měsících se společnost Rösler těší na četná vystoupení na veletrzích, zkušební opracování a spolupráci se společnostmi z oboru tvrdokovových řezných nástrojů. „Budeme přesvědčovat naše zákazníky, že inovativní technologie DryLyte splňuje každodenní požadavky náročného průmyslového prostředí a může masivně zvýšit kvalitu výrobků z tvrdokovových nástrojů,“ hodnotí Alexander Fitz ze společnosti Rösler.

Fotografie: Rösler Oberflächentechnik GmbH

Patentovaný proces DryLyte španělské technologické společnosti GPAINNOVA slibuje obzvláště homogenní a efektivní opracování břitů karbidových řezných nástrojů. Společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH je nyní výhradním celosvětovým prodejním partnerem pro systémy DLyte Carbide společnosti GPAINNOVA.

Alexander Fitz, vedoucí obchodního oddělení brousící techniky společnosti Rösler Oberflächentechnik GmbH: „ Jsme rádi, že můžeme ve skupině Rösler rozšířit naše portfolio v oblasti špičkové přípravy povrchu o tak pokročilou a perspektivní technologii.“

Pau Sarsanedas, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti GPAINNOVA: „Dohoda mezi společností GPAINNOVA a světovým lídrem, jakým je společnost Rösler, představuje pro oba subjekty významný milník.

 

 

 


Již více než 80 let se privátní společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH aktivně podílí v oblasti povrchových úprav. Jako celosvětový lídr nabízíme komplexní portfolio vybavení, spotřebního materiálu a služeb v oblasti technologií hromadné povrchové úpravy a otryskávání pro široké spektrum různých průmyslových odvětví. Náš sortiment přibližně 15 000 typů spotřebního materiálu, vyvinutý ve zkušebních centrech po celém světě, slouží našim zákazníkům k řešení jejich individuálních požadavků. Pod značkou AM Solutions nabízíme řadu řešení a služeb v oblasti aditivní výroby / 3D tisku. V neposlední řadě nabízí Rösler Academy jako naše centrální školicí středisko praktické semináře zaměřené na omílací techniku a otryskávací techniku a aditivní výrobu. Skupina Rösler má celosvětovou síť 15 výrobních a prodejních poboček a cca 150 obchodních zástupců.

Detailní informace naleznete na: www.rosler.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]