Obrábění

01. září 2015 00:17

Slavnostní zahájení stavby při příležitosti rozšiřování výrobního závodu firmy Walter Maschinenbau GmbH v Kuřimi, v České republice

Dne 29. dubna 2015 se uskutečnilo v sídle firmy Walter s. r. o. v Kuřimi, v České republice, slavnostní zahájení stavby při příležitosti rozšiřování výrobního závodu. Jedná se o projekt s investičním objemem okolo 6 mil. eur. Stávající montážní hala bude z důvodu pokračujícího růstu rozšířena o 2 000 m2, zároveň bude přistavěna nová expediční hala o rozloze 650 m2.

Ve svých slavnostních projevech ocenili pánové Drago Sukalovský, starosta Kuřimi, Jürgen Schock, CEO Walter Maschinenbau GmbH a rovněž Michael Horn, COO United Grinding Group (k níž firma Walter s. r. o. jako výrobní závod firmy Walter Maschinenbau GmbH patří) velmi dobré výsledky v rámci podnikatelské sféry v kuřimské oblasti, která je známá vysokou koncentrací strojírenských podniků.

Inzerce

Pan Franz Dettling, jednatel společnosti Walter s. r. o., společně s hlavním architektem panem Danielem Makovským vyzdvihli ve svých projevech přednosti novostavby orientované především na výrobu, přičemž v popředí nestojí jen rozšíření stávající zastavěné plochy, nýbrž i strukturovaný koncept celého stavebního řešení zohledňující optimální výrobní proces.

Již v roce 2014 investovala firma Walter s. r. o. okolo 8 mil. eur do rozšíření mechanické obrobny, nového paletového automatického systému a dále i do nákupu nových obráběcích center. Ve výrobním závodě Kuřim vznikly touto investicí nové moderní kancelářské prostory a došlo i k rozšíření jídelny pro zaměstnance.

Slavnostní zahájení stavby v Kuřimi, zleva Gerhard Riester, vedoucí výroby Walter Maschinenbau GmbH, Jürgen Schock, CEO Walter Maschinenbau GmbH, Drago Sukalovský, starosta Kuřimi, Michael Horn, COO UNITED GRINDING Group, Franz Dettling, jednatel společnosti Walter s. r. o. a Daniel Makovský, Makovský & partneři, s. r. o.

Již od roku 1996 jsou v Kuřimi vyráběny stroje pro Walter Maschinenbau GmbH se sídlem v Tübingenu v Německu. Nejprve se firma soustředila jen na výrobu nástrojových brusek značky WALTER, rychle však došlo k výrobě vlastních CNC měřicích strojů. Díky integraci do skupiny UNITED GRINDING Group koncernu Körber (s ročním obratem převyšujícím 2,2 miliardy eur) se výroba obohatila o další stroje z oblasti broušení UNITED GRINDING Group.

www.walter-machines.de

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]