Obrábění

01. září 2015 00:17

Slavnostní zahájení stavby při příležitosti rozšiřování výrobního závodu firmy Walter Maschinenbau GmbH v Kuřimi, v České republice

Dne 29. dubna 2015 se uskutečnilo v sídle firmy Walter s. r. o. v Kuřimi, v České republice, slavnostní zahájení stavby při příležitosti rozšiřování výrobního závodu. Jedná se o projekt s investičním objemem okolo 6 mil. eur. Stávající montážní hala bude z důvodu pokračujícího růstu rozšířena o 2 000 m2, zároveň bude přistavěna nová expediční hala o rozloze 650 m2.

Ve svých slavnostních projevech ocenili pánové Drago Sukalovský, starosta Kuřimi, Jürgen Schock, CEO Walter Maschinenbau GmbH a rovněž Michael Horn, COO United Grinding Group (k níž firma Walter s. r. o. jako výrobní závod firmy Walter Maschinenbau GmbH patří) velmi dobré výsledky v rámci podnikatelské sféry v kuřimské oblasti, která je známá vysokou koncentrací strojírenských podniků.

Inzerce

Pan Franz Dettling, jednatel společnosti Walter s. r. o., společně s hlavním architektem panem Danielem Makovským vyzdvihli ve svých projevech přednosti novostavby orientované především na výrobu, přičemž v popředí nestojí jen rozšíření stávající zastavěné plochy, nýbrž i strukturovaný koncept celého stavebního řešení zohledňující optimální výrobní proces.

Již v roce 2014 investovala firma Walter s. r. o. okolo 8 mil. eur do rozšíření mechanické obrobny, nového paletového automatického systému a dále i do nákupu nových obráběcích center. Ve výrobním závodě Kuřim vznikly touto investicí nové moderní kancelářské prostory a došlo i k rozšíření jídelny pro zaměstnance.

Slavnostní zahájení stavby v Kuřimi, zleva Gerhard Riester, vedoucí výroby Walter Maschinenbau GmbH, Jürgen Schock, CEO Walter Maschinenbau GmbH, Drago Sukalovský, starosta Kuřimi, Michael Horn, COO UNITED GRINDING Group, Franz Dettling, jednatel společnosti Walter s. r. o. a Daniel Makovský, Makovský & partneři, s. r. o.

Již od roku 1996 jsou v Kuřimi vyráběny stroje pro Walter Maschinenbau GmbH se sídlem v Tübingenu v Německu. Nejprve se firma soustředila jen na výrobu nástrojových brusek značky WALTER, rychle však došlo k výrobě vlastních CNC měřicích strojů. Díky integraci do skupiny UNITED GRINDING Group koncernu Körber (s ročním obratem převyšujícím 2,2 miliardy eur) se výroba obohatila o další stroje z oblasti broušení UNITED GRINDING Group.

www.walter-machines.de

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]