Obrábění

01. září 2015 00:17

Slavnostní zahájení stavby při příležitosti rozšiřování výrobního závodu firmy Walter Maschinenbau GmbH v Kuřimi, v České republice

Dne 29. dubna 2015 se uskutečnilo v sídle firmy Walter s. r. o. v Kuřimi, v České republice, slavnostní zahájení stavby při příležitosti rozšiřování výrobního závodu. Jedná se o projekt s investičním objemem okolo 6 mil. eur. Stávající montážní hala bude z důvodu pokračujícího růstu rozšířena o 2 000 m2, zároveň bude přistavěna nová expediční hala o rozloze 650 m2.

Ve svých slavnostních projevech ocenili pánové Drago Sukalovský, starosta Kuřimi, Jürgen Schock, CEO Walter Maschinenbau GmbH a rovněž Michael Horn, COO United Grinding Group (k níž firma Walter s. r. o. jako výrobní závod firmy Walter Maschinenbau GmbH patří) velmi dobré výsledky v rámci podnikatelské sféry v kuřimské oblasti, která je známá vysokou koncentrací strojírenských podniků.

Pan Franz Dettling, jednatel společnosti Walter s. r. o., společně s hlavním architektem panem Danielem Makovským vyzdvihli ve svých projevech přednosti novostavby orientované především na výrobu, přičemž v popředí nestojí jen rozšíření stávající zastavěné plochy, nýbrž i strukturovaný koncept celého stavebního řešení zohledňující optimální výrobní proces.

Již v roce 2014 investovala firma Walter s. r. o. okolo 8 mil. eur do rozšíření mechanické obrobny, nového paletového automatického systému a dále i do nákupu nových obráběcích center. Ve výrobním závodě Kuřim vznikly touto investicí nové moderní kancelářské prostory a došlo i k rozšíření jídelny pro zaměstnance.

Slavnostní zahájení stavby v Kuřimi, zleva Gerhard Riester, vedoucí výroby Walter Maschinenbau GmbH, Jürgen Schock, CEO Walter Maschinenbau GmbH, Drago Sukalovský, starosta Kuřimi, Michael Horn, COO UNITED GRINDING Group, Franz Dettling, jednatel společnosti Walter s. r. o. a Daniel Makovský, Makovský & partneři, s. r. o.

Již od roku 1996 jsou v Kuřimi vyráběny stroje pro Walter Maschinenbau GmbH se sídlem v Tübingenu v Německu. Nejprve se firma soustředila jen na výrobu nástrojových brusek značky WALTER, rychle však došlo k výrobě vlastních CNC měřicích strojů. Díky integraci do skupiny UNITED GRINDING Group koncernu Körber (s ročním obratem převyšujícím 2,2 miliardy eur) se výroba obohatila o další stroje z oblasti broušení UNITED GRINDING Group.

www.walter-machines.de

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]