Obrábění

01. dubna 2023 06:05

Síla jednoduchosti

Společnost Dormer Pramet uvádí na trh nové produkty a rozšířený sortiment s cílem zjednodušit obrábění a pomoci získat přístup k nejvhodnějším řezným nástrojům v široké škále aplikací.

Inzerce

Obráběcím provozům na celém světě chce pomoci zefektivnit výrobu a ušetřit tak čas i materiál.

V rámci nejnovějších produktů představil tento mezinárodní výrobce nástrojů novou generaci soustružnického materiálu MT-CVD, řadu ekonomických břitových destiček pro čelní frézování a řadu tangenciálních nástrojů pro frézování do rohu.

Kromě toho společnost Dormer Pramet vyvinula sortiment univerzálních břitových destiček pro čelní frézování, přidala novou geometrii pro frézování vysokým posuvem, rozšířila nabídku závitovacích VBD i soustružení malých dílů, obrábění zápustek a forem a také vytvořila řadu monolitních karbidových fréz pro obrábění kalených materiálů a grafitu.

S výrazným zaměřením na všestrannost poskytují tyto novinky jednoduchá řešení pro širokou škálu potřeb při obrábění.

Na vrcholu efektivity

Vlajkovou lodí letošních novinek je nový materiál T9415. Pramet T9415 je nejpokročilejší materiál MT-CVD uvedený na trh společností Dormer Pramet v posledních 10 letech. Tato čtvrtá generace materiálu pokrývá široký rozsah aplikací a nahrazuje předchozí materiály T9310 a T9315. Tento materiál se částečně překrývá i s materiálem T9325, což poskytuje materiálu T9415 jeden z nejširších rozsahů použití při soustružení oceli.

Materiál T9415 má o 30 % silnější povlak než předchozí generace, což výrazně zlepšuje odolnost nástroje vůči opotřebení, umožňuje užití vyšších řezných rychlostí a zajišťuje vyšší produktivitu. Testy nového materiálu u několika zákazníků potvrdily, že se produktivita při obrábění uhlíkových a konstrukčních ocelí zdvojnásobila. Podívejte se na video na Dormer Pramet Youtube kanále:
https://www.youtube.com/watch?v=EnMDkEUlxGY.

Pro více informací o všech nejnovějších produktech uváděných na trh společností Dormer Pramet navštivte www.dormerpramet.com.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]